Preskočiť na hlavný obsah

Ak staviate úplne novú kúpeľňu alebo rekonštruujete, máte úplnú kontrolu nad každý detailom. Až je to niekedy na škodu, pretože v tom okamžiku zistíte, že aj zdanlivé maličkosti majú vplyv nielen na vzhľad kúpeľne, ale tiež na funkčnosti. V niektorých prípadoch sa musíte riadiť stanovenými pravidlami, ako je napríklad otázka umiestnenia zásuviek a vypínačov v kúpeľni. Inde ale žiadne predpisy nie sú a musíte staviť na starý dobrý sedliacky rozum. Typickým príkladom je otázka, ako vysokou má byť sprchová hlavica.
 

Čo musí spĺňať horná sprcha

Hlavové sprchy sa uchytávajú na výtokové ramienko, a to buď z bočnej steny alebo zo stropu. Výška sprchovej hlavice má byť taká, aby umožnila komfortné a efektívne osprchovanie. Sprchová hlavica musí byť v takej výške, aby vodný prúd dopadal na čo najväčšiu plochu hornej časti tela. Bežne sa uvádza výška 200-210 centimetrov.

Čo keď sú v domácnosti vyššie osoby

Ak máte v domácnosti dvojmetrového dlháňa, musíte sprchu umiestniť vyššie. Je jasné, že by výška sprchovej hlavice mala byť taká, aby do sprchy sprchovaná osoba hlavou nenarážala. V takom prípade hornú sprchu umiestnite aspoň 220 centimetrov vysoko. Je potom dobré zvážiť obstaranie stropnej hlavovej sprchy. Oproti tomu, ak je domácnosť obývaná výhradne menšími osobami, hlavovú sprchu umiestnite nižšie, nech v prípade potreby na sprchu dosiahnete rukou. Často totiž potrebujete zo sprchy otrieť nečistoty – napríklad čiastočky vodného kameňa zo silikónových výstupkov, čo sa odporúča urobiť najmenej po každom druhom sprchovaní.

Pravidlo 20 centimetrov

Hlavová sprcha by mala byť vo výške cca. 20 centimetrov nad hlavou najvyššieho člena rodiny. Ak máte v rodine veľké rozdiely vo výškach členov, odporúčame obstarať si k hlavovej sprche posuvný držiak. Vďaka nemu môžete výšku hlavovej sprchy po každom použití zmeniť.

Súvisiace produkty

103,81 € s DPH
Skladom > 10 ks
Odosielame v pondelok 15. 7.
3D model
50,55 € s DPH
Skladom > 10 ks
Odosielame v pondelok 15. 7.
256,86 € s DPH
Skladom > 10 ks
Odosielame v pondelok 15. 7.
54,99 € s DPH
Skladom > 10 ks
Odosielame v pondelok 15. 7.
hore