Preskočiť na hlavný obsah

Aký typ modulu pre závesné WC použiť?

Použitie modulu pre závesné WC je závislé na umiestnení a možnosti montáže. Kombifix/Uniset je určený k inštalácii do masívnych murovaných konštrukcií alebo pre predstenovú inštaláciu s podmurovaním. Duofix/Rapid SL je určený pre montáž do ľahkých sadrokartónových priečok alebo k inštalácii pred masívnu stenu. Duofix Special/Rapid SL je určený pre montáž medzi dve steny. Jeho uchytenie do strán oceníte všade tam, kde nie je zadná stena alebo nie je dostatočne nosná a kde je uchytenie do bočných stien technicky jednoduchšie.

Aký typ telesa pod omietku mám použiť?

Typ telesa pod omietku je uvedený v detailnom popise výrobku a súčasne je také teleso vedené ako súvisiaci výrobok.

Mám objednať umývadlovú batériu s ťahadlom alebo bez ťahadla?

Batéria s ťahadlom je vybavená klasickou odtokovou súpravou, ktorá je ovládaná ťahadlom umiestneným väčšinou v zadnej časti batérie. Batéria bez ťahadla neobsahuje odtokovú súpravu. Vhodným riešením je kombinácia batérie a odtokovej súpravy PUSH OPEN (CLICK CLACK), ktorá je takmer vždy uvedená ako súvisiaci produkt. Klasická odtoková súprava má svoje výhody a tiež svoje nevýhody. Odporúčame kombináciu batérie a odtokovej súpravy PUSH OPEN.

Aký je rozdiel medzi sprchovou a vaňovou batériou pod omietku?

Sprchová batéria pod omietku umožňuje ovládanie len jedného koncového zariadenia. Vaňová batéria pod omietku umožňuje ovládanie a prepínanie dvoch koncových zariadení. Vaňová batéria pod omietku je vhodná ako riešenie pre sprchový kút vybavený hornou a ručnou sprchou, prípadne tiež k vani ako riešenie napúšťania a ručnej sprchy.

Mám teleso pod omietku konkrétnej značky, môžem k nemu zakúpiť vrchný diel inej značky?

Nie. Vrchný diel musí byť od rovnakej značky ako teleso (výnimkou je Hansgrohe a Axor, kde sú produkty navzájom kompatibilné).

Mám modul konkrétnej značky, môžem k nemu zakúpiť tlačidlo inej značky?

Nie. Tlačidlo musí byť od rovnakej značky ako modul.

Na čo je u keramiky špeciálna povrchová úprava (KeraTect, WonderGliss, Perla) a odporučili by ste ju?

Ide o špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá je skoro dokonale hladká, a teda sa na ňu takmer neusadzujú nečistoty. Keramiku preto nie je nutné čistiť tak často ako produkty bez tejto povrchovej úpravy. Jedná sa o veľmi praktickú záležitosť, ktorú jednoznačne odporúčame.

Aký je rozdiel medzi inštalačným modulom značky Geberit 111.300.00.5 a 111.355.00.5?

Rozdiel je v ukotvení samotného modulu. Geberit 111.300.00.5 sa fixuje do zeme a do zadnej steny. Tento typ modulu využijete napríklad v rodinných domoch.
Geberit 111.355.00.5 – inštalatérmi nazývaný ako jadrofix – ukotvíte do zeme a do bočných stien. Hodí sa pre inštaláciu do bytových jadier, v ktorých chýba zadná nosná stena.

Ako vybrať správnu odtokovú súpravu k umývadlu?

Všetky odtokové súpravy sú univerzálne. Hodia sa teda ku každému typu umývadla.

hore