Preskočiť na hlavný obsah

Umývadlové batérie patria medzi najviac zaťažované vybavenie domácnosti. Z hľadiska výdrže a funkčnosti sú na ne preto kladené vysoké nároky. Senzorové batérie Sanela SLU 60 a SLU 60B však idú ďalej. Okrem vysokého užívateľského komfortu a dlhodobej spoľahlivosti ponúkajú významnú úsporu vody.
 

Investujte do úspor, investujete do budúcnosti!

shutterstock_469412555.jpg

Hospodárenie s vodou by sa malo stať prirodzenou súčasťou každej domácnosti. Voda predstavuje cenný zdroj, ktorého bohužiaľ vplyvom ľudskej činnosti na mnohých miestach planéty nie je dostatok. Zodpovedný prístup k vodným zdrojom by tak mal začať už doma. Výhodou je, že pozitívny efekt ekologického zmýšľania sa odrazí nielen v prírode, ale aj vo vašej peňaženke. Ak investujete do inteligentného vybavenia domácnosti, ktoré ponúka ekologické funkcie, vedzte, že sa vám takáto investícia rýchlo vráti. Jednou z ciest je aj voľba senzorových batérií Sanela SLU 60 (sieťové napájanie) či SLU 60B (batériové napájanie).

Prečo? Pozrime sa na holé fakty.

Zatiaľ čo bežná páková umývadlová batéria disponuje prietokom vody 12–15 l/min, Sanela SLU 60 a SLU 60B vie prietok znížiť na 6 l/min. A to nie je všetko…


Koľko litrov pretečie?

Obvykle si neuvedomujeme, ako a kde všade nám z vreciek tečú peniaze. Paradoxom je, že práve voda je jedným z výdavkov, kde naše financie miznú doslova do kanála. A to v priebehu minút. Neveríte? Skúsme sa pozrieť na dve úplne bežné denné činnosti:

  • Čistenie zubov: Ak pri čistení zubov necháme vodu tiecť z bežnej batérie, pričom nám činnosť obvykle zaberie 2 minúty (optimistický odhad), potom je spotreba vody 24–30 litrov, v prípade senzorovej batérie je to za minútu maximálne litrov 12.
  • Umývanie rúk: Počítajme s umývacím režimom 15 sekúnd (opäť optimistický predpoklad), kedy pri klasickej pákovej batérii odtečú 3 litre, pri senzorovej je spotreba zhruba tretinová. Ruky si však umývame relatívne často, však?

Stále máte pocit, že vám peniaze neodtekajú? Zložte ružové okuliare z očí a skúste si všetky hodnoty prepočítať na viacčlennú domácnosť. Dôjdete k číslam, ktoré vás určite nepríjemne prekvapia. Ale existuje spôsob, ako situáciu zmeniť!
 

Sanela asistuje na viacerých úrovniach

Sanela22_0033_jwll.jpg

Úsporu vody dosahujú batérie Sanela SLU 60 a Sanela SLU 60B taktiež tým, že vám umožňujú teplotu a prúd vody nastaviť vopred prostredníctvom ventilu/páčky na strane batérie. Po aktivácii senzora tak rovno získate vyladené hodnoty. Toto nastavenie je tiež skvelou prevenciou obarenia. Voda sa spúšťa ihneď, ako senzor zaregistruje prítomnosť rúk v snímanej zóne.

Pocitovo hutný prúd vody, avšak s ekologickým režimom, zaisťuje úsporný perlátor, ktorý vodu prevzdušní, čím sa kvapky zjemnia, menej sa rozstrekujú, a preto ľahšie zmývajú nečistoty. Nadštandardným servisom je automatické hygienické prepláchnutie. Zabraňuje totiž stagnácii vody. Prepláchnutie je podstatné ako prevencia prítomnosti baktérií typu legionella, ktoré spôsobujú vážne zdravotné komplikácie.

Zdravé hygienické návyky od detského veku

03.jpg

Výhodou senzorových batérií Sanela SLU 60 a SLU 60B je, že sa voda automaticky vypne po uplynutí vami nastavenej doby (možný rozsah nastavenia je 0,25 – 7,75 s). Režim ŠTART/STOP reaguje na prítomnosť rúk v snímanej zóne okamžitým spustením vody, ale k vypnutiu vody dôjde až po uplynutí 5 minút alebo opätovným vložením rúk do snímanej zóny. Tzn. nevypne sa, hneď ako detské ručičky zmiznú z dosahu senzora, vypne sa opätovným vložením rúk do snímanej zóny, čo asi deti neurobia. To sa skôr využíva pri napúšťaní vody (drezoviek, výleviek,..).

Vy ušetríte svoje peniaze i nervy. Nemusíte totiž nad dieťaťom stáť ako policajt a neustále vodu vypínať. To totiž procesu očisty dáva nepríjemne napätý nádych. Platí to aj pre umývanie rúk. Dieťa sa ľahšie sústredí na činnosť ako takú. Z hľadiska detského sveta je totiž mydlo veľká zábava, rovnako tak kefka na zuby. S batériou Sanela SLU 60 a SLU 60B máte istotu, že tieto návyky dieťa prirodzene zahrnie do svojho sveta a vy sa pri tom nezruinujete.

sanela slu 60


Pôsobivý design

Veľkou prednosťou senzorových batérií Sanela SLU 60 a SLU 60B je nadčasový design. Jemné línie využívajú kombináciu oblých a rovných línií, ktoré spoločne vytvárajú nadčasový vzhľad. Uplatnia sa v moderne i klasicky ladených kúpeľniach. Na výber máte dokonca z veľkého množstva povrchových úprav. Chrómový design pracuje s nádychom jemného luxusu a hygienickej čistoty. Pôsobivý čierny design dodá miestnosti sebavedomie a eleganciu. Na vás potom je, či zvolíte batériu Sanela SLU 60, ktorá využíva sieťové napájanie, alebo umývadlovú batériu Sanela SLU 60B, ktorá volí batériové napájanie (4 ks AA alkalických batérií – pri cca 100 zopnutiach denne sa predpokladá životnosť cca 2 roky).

Sanel slu 60           Sanel slu 60

Umývadlové batérie najlepšie funkčne aj esteticky vyniknú pri umývadlách na dosku, pričom comfort zone je určená na maximálnu výšku umývadla 150 mm.

hore