Preskočiť na hlavný obsah

Čas je rovnako cennou komoditou ako peniaze. Aby sme oň neprichádzali, je vhodné si svoj život, ale aj domácnosť efektívne usporiadať. Kuchyňa nie je výnimkou. Ako na to? Poradíme vám.

V kuchyni trávime pomerne dosť času - či už pri príprave jedla, chystaním raňajok pre celú rodinu, prípravou a pitím rannej kávy alebo čaju, alebo pri upratovaní a umývaní riadu. Preto je dôležité si kuchyňu efektívne usporiadať.

 

Práca s priestorom

Ak ste vo fáze, keď kuchyňu ešte len plánujete, je dobré sa nad tým trochu zamyslieť. Okrem perfektného vzhľadu by totiž mala byť najmä praktická. Veci by ste mali nachádzať intuitívne.

Sledujte, čo používate naozaj často (riad, príbory, kuchynské náčinie, poháre, hrnčeky…), čo menej (poháre na víno, zapekacie misy, formy, plech na pečenie) a čo je skôr sezónna záležitosť (tortová forma, forma na barančeka či vianočku, vykrajovače, formičky, termoska…). Veľkou položkou sú aj rôzne „drobnosti“ ako váha, potravinové krabičky, servítky, mixér, filtračné kanvice

Bokom ponechávame tému potravín. To, čo potrebujete mať naozaj poruke, je vhodné umiestniť tak, aby ste na to pohodlne dosiahli zo stoja a bez zbytočného premýšľania.

organizace kuchyně

 

Čo v kuchyni pomôže?

  • Namiesto políc a skriniek zásuvky - sú prehľadné, dobre sa dostanete aj do zadnej časti a všetko, čo je tu uložené, máte jednoducho poruke.

  • Ak zásuvky, tak s dojazdom a s maximálnym výsuvom - vyhnete sa ranám, zraneniam, ale aj rozbitému/rozsypanému obsahu.

  • Stavte na vstavané sortery. Existujú varianty pre úzke skrinky alebo rohové verzie. Efektívne využijete miesto pod drezom, a navyše získate aj praktickú poličku (odpadkové vrecia, hubky…). Vstavané odpadkové koše vám umožnia triediť odpad, ale tiež ho uchovávať mimo zorného poľa.

  • Ku kuchynskému drezu kúpte aj zabudovaný dávkovač saponátu - je nielen elegantný, ale ušetrí aj miesto na kuchynskej linke.

  • Nezabudnite na komfortné osvetlenie pracovnej plochy! Jedno svetlo v kuchyni nestačí.

  • Nepodceňte elektrické zásuvky. Domácich spotrebičov býva pomerne dosť a rozhodne sa oplatí s nimi počítať.

 

Rozšírte svoje možnosti

Priestor, ktorý často zostáva plne nevyužitý, je drez. Obvykle sa tu len kopí riad na opláchnutie. Drez však ponúka oveľa viac. K niektorým typom drezov je možné si zaobstarať napríklad dosky na krájanie, misky alebo rôzne posuvné mriežky. Nerezignujte ani na usporiadanie zásuviek. Využite rôzne organizéry, ktoré udržia všetko pekne na mieste. Potraviny odporúčame umiestniť do plastových alebo sklenených nádob s viečkom. Predsa len príroda preniká aj do moderných domácností a v prípade ohrozenia budete mať napadnutú len malú časť vašich zásob.

 

Stavte na drôtený program

Úložné možnosti kuchyne môžete rozšíriť ešte prostredníctvom drôteného programu a závesnými tyčami s háčikmi. Nielen, že skvele vyzerajú, ale tiež pojmú všetko, čo chcete mať stále poruke. Skvelým nápadom je napríklad viacposchodová drôtená polička, kam príhodne umiestnite napríklad koreničky. Získate tak aj vkusný a vizuálne „premenlivý“ prvok. Skvelým pomocníkom sú tiež rôzne varianty závesnej tyče s háčikmi, kam ľahko zavesíte napríklad naberačku, varešky alebo napríklad nožnice. Vizuálne zaujímavým doplnkom s vysoko praktickým presahom je napríklad košík na ovocie alebo „mobilný“/prenosný odkvapkávač, ktorý je možné v prípade potreby využiť aj ako poličku.

Súvisiace produkty

16,00 € s DPH
Skladom 1 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
akcie
11,12 € s DPH
Skladom 2 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
akcie
23,99 € s DPH
Skladom 4 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
14,99 € s DPH
Expedícia obvykle do 14 dní.
hore