Preskočiť na hlavný obsah

Blog

 • Ako vysoko umiestniť sprchovú hlavicu

  Ako vysoko umiestniť sprchovú hlavicu

  Ak staviate úplne novú kúpeľňu alebo rekonštruujete, máte úplnú kontrolu nad každý detailom. Až je to niekedy na škodu, pretože v tom okamžiku zistíte, že aj zdanlivé maličkosti majú vplyv nielen na vzhľad kúpeľne, ale tiež na funkčnosti. V niektorých prípadoch sa musíte riadiť stanovenými pravidlami, ako je napríklad otázka umiestnenia zásuviek a vypínačov v kúpeľni. Inde ale žiadne predpisy nie sú a musíte staviť na starý dobrý sedliacky rozum. Typickým príkladom je otázka, ako vysokou má byť sprchová hlavica.
   

  ČÍTAŤ VIAC
 • Ako na poškriabaný nerezový drez

  Ako na poškriabaný nerezový drez

  Niekto dokáže používať drez dvadsať rokov a aj tak na ňom nenájdete jediné škrabnutie. Pri inom dreze sa objavia prvé jazvy napríklad už po mesiaci používania. To nehovorí nič o kvalite drezov, škrabance sa skrátka objavujú úplne nečakane. Do drezu upustíte hrniec alebo iný ťažký predmet, rozbije sa vám vo vnútri pohárik, niekto nechtiac prejde nožom po povrchu – a škrabanec je na svete. V prípade nerezového drezu je to problém zásadný, pretože tu sú bohužiaľ nedostatky tohto typu pekne vidieť.
   

  ČÍTAŤ VIAC
 • Ako opraviť kuchynskú batériu

  Ako opraviť kuchynskú batériu

  Čo robiť, keď kvapká páková batéria v kuchyni? Inštinkt velí volať na pomoc inštalatéra. Tí ale bývajú pomerne zaneprázdnení a rozhodne nie lacní. Práve kvapkajúci kohútik je natoľko banálny problém, že vás môžeme uistiť: zvládnete to opraviť sami. Nie je to nič náročné ani pre toho, pre ktorého schopnosti domáceho majstra končia pri výmene prasknutej žiarovky alebo zatlčení klinca. Zaberie vám to len desať minút a investícia činí niekoľko desiatok eur.
   

  ČÍTAŤ VIAC
 • Kam umiestniť svetlo v kúpeľni

  Kam umiestniť svetlo v kúpeľni

  Hlavnými témami kúpeľne sú samozrejme vaňa, umývadlo, vodovodné batérie, skrinky, vykurovacie teleso. Nemenej dôležitou súčasťou je aj osvetlenie. Pokiaľ ho vhodne zvolíte, máte šancu nielen na funkčný, ale najmä zaujímavý priestor.

  ČÍTAŤ VIAC
 • Ako vysoko umiestniť drez

  Ako vysoko umiestniť drez

  Otázka, ako vysoko umiestniť drez v kuchyni, je súčasťou širšej problematiky pravidiel ergonómie v domácnosti. Ergonómia, to znamená nájsť správne rozmery a vzdialenosti pri plánovaní priestorového usporiadania s ohľadom na pohodlie a bezpečie.
   

  ČÍTAŤ VIAC
 • Starostlivosť o záhradný nábytok

  Starostlivosť o záhradný nábytok

  Záhradný nábytok na zimu schovávame do garáže alebo do pivnice hlavne preto, aby bol chránený pred poveternostnými vplyvmi. Neznamená to ale, že v lete je nábytok úplne v bezpečí. Stále musíme počítať s množstvom faktorov, ktoré sa negatívne podieľajú na vzhľade a na kondícii záhradného nábytku. Témou tohto článku je, ako sa správne o váš nový stôl a stoličky starať, aby zostali pekné čo najdlhšie.

  ČÍTAŤ VIAC
 • Ako vyčistiť hadicu od sprchy

  Ako vyčistiť hadicu od sprchy

  Upratovanie kúpeľne často zaberie rovnaký čas ako upratovanie obývačky. A to aj napriek faktu, že kúpeľňa býva tým najmenším priestorom v byte. Jedným z vybavení, na ktoré si treba posvietiť, je aj sprchová hadica. Ako ju udržať krásnu a funkčnú?
   

  ČÍTAŤ VIAC
hore