Preskočiť na hlavný obsah

Montáž a inštalácia

 • Ako vysoko umiestniť sprchovú hlavicu

  Ako vysoko umiestniť sprchovú hlavicu

  Ak staviate úplne novú kúpeľňu alebo rekonštruujete, máte úplnú kontrolu nad každý detailom. Až je to niekedy na škodu, pretože v tom okamžiku zistíte, že aj zdanlivé maličkosti majú vplyv nielen na vzhľad kúpeľne, ale tiež na funkčnosti. V niektorých prípadoch sa musíte riadiť stanovenými pravidlami, ako je napríklad otázka umiestnenia zásuviek a vypínačov v kúpeľni. Inde ale žiadne predpisy nie sú a musíte staviť na starý dobrý sedliacky rozum. Typickým príkladom je otázka, ako vysokou má byť sprchová hlavica.
   

  ČÍTAŤ VIAC
 • Ako vysoko umiestniť drez

  Ako vysoko umiestniť drez

  Otázka, ako vysoko umiestniť drez v kuchyni, je súčasťou širšej problematiky pravidiel ergonómie v domácnosti. Ergonómia, to znamená nájsť správne rozmery a vzdialenosti pri plánovaní priestorového usporiadania s ohľadom na pohodlie a bezpečie.
   

  ČÍTAŤ VIAC
 • Oprava vodovodnej batérie

  Oprava vodovodnej batérie

  Keď sa v domácnosti pokazí televízor alebo vŕzgajú dvere do komory, je možné túto opravu nejaký čas odkladať. Ale keď žiada opravu vodovodná batéria, musíme reagovať okamžite. Jednou z možností je zavolať inštalatéra. Ten vašu žiadosť o pomoc uvíta – vie totiž, že sa u takej operácie moc nenadrie, nezdrží sa u vás dlhšie než hodinu a za minimum námahy si naúčtuje niekoľko desiatok eur. Druhou možnosťou je oprava vodovodnej batérie svojpomocne. To by sme odporúčali. Nie je to nič ťažké, ak zvládnete zatĺcť klinec alebo vymeniť žiarovku, zvládnete aj toto. Dnes poradíme, ako opraviť pákovú batériu. 

  ČÍTAŤ VIAC
 • Inštalácia sprchovej batérie krok za krokom

  Inštalácia sprchovej batérie krok za krokom

  Chystáte sa na výmenu sprchovej batérie a váhate, či túto úlohu zveriť inštalatérovi alebo batériu vymeniť svojpomocne? Inštalácia sprchovej batérie sa môže zdať ako náročná úloha, ale s naším detailným návodom sa z vás stane majster kúpeľňového remesla. Pripravte sa na to, že vaša kúpeľňa prežije premenu, ktorá z nej urobí sprchový raj!

  ČÍTAŤ VIAC
 • Ako vysoko umiestniť sprchovú batériu

  Ako vysoko umiestniť sprchovú batériu

  Plánovanie usporiadania bytu či domu začína omnoho skôr, než dôjde k prvej stavebnej aktivite. Určité veci totiž z väčšej časti fungujú pod povrchom. A bez poctivej prípravy sa dočkáme len nemilých prekvapení a viacnákladov. Jednou z tém je aj výška sprchovej batérie. Aká je optimálna?  

  ČÍTAŤ VIAC
 • Ako jednoducho nainštalovať bidet?

  Ako jednoducho nainštalovať bidet?

  Bidety v poslednej dobe získavajú na popularite. Pozornosť sa na nich výrazne uprela v čase koronavírusovej pandémie, keď ľudia začali klásť väčší dôraz na kvalitnú osobnú hygienu. Bidet garantuje komfortné očistenie intímnych partií po použití WC, navyše funguje ako prevencia proti nepríjemným ochoreniam, medzi ktoré patria aj hemoroidy. S bidetom odpadá potreba neustále doma dopĺňať zásoby toaletného papiera - zaobídete sa bez neho.
   

  ČÍTAŤ VIAC
hore