Preskočiť na hlavný obsah

Lifestyle

 • 10 skvelých dôvodov, prečo si dať studenú sprchu

  10 skvelých dôvodov, prečo si dať studenú sprchu

  Pred koronavírusom aj ďalšími chorobami vás síce stopercentne neochráni, ale telo rozhodne posilní. Studená sprcha je tak prospešná potrebná! Dodá vám mnoho energie aj radosti zo života. Pocítite hrdosť, že ste dokázali vystúpiť z komfortnej zóny. Budete zdravší, krajší a štíhlejší. Pritom nezaplatíte ani o korunu viac ako pri bežnom sprchovaní. Idete do toho? Stačí chvíľku každý deň a zakrátko sa budete cítiť ako úplne iný človek.
   

  ČÍTAŤ VIAC
 • Relaxácia vo vani zaženie všetky chmúry

  Relaxácia vo vani zaženie všetky chmúry

  Studené rána, skoré stmievanie a nevľúdne počasie. Zima skrátka nie je pre každého. Využite dlhé večery vo svoj prospech a ponorte sa do vane plnej príjemne teplej vody. Upokojte telo aj myseľ a načerpajte nové sily – a to všetko v súkromí vašej kúpeľne.

  ČÍTAŤ VIAC
 • Prečo sa nám pri kúpeli vrásnia prsty?

  Prečo sa nám pri kúpeli vrásnia prsty?

  Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo sa nám po dlhom kúpaní v bazéne alebo vo vani napustenej teplou vodou vrásnia prsty? Telo sa nám týmto spôsobom rozhodne nesnaží povedať, že je na čase vyliezť z vody. Význam zvrásnenej kože na prstoch je úplne iný a možno vás prekvapí!

  ČÍTAŤ VIAC
 • Odkiaľ sa vzali piktogramy na WC?

  Odkiaľ sa vzali piktogramy na WC?

  S piktogramami sa stretávame neustále. Uľahčujú nám orientáciu v nákupných centrách, na úradoch aj v reštauráciách. Jedným z najvyhľadávanejších je rozhodne piktogram značiaci toaletu. Aj dnes má mnoho podôb, od klasických panáčikov až po trojuholníky a kolieska. Poďte s nami preniknúť do histórie týchto symbolov!

  ČÍTAŤ VIAC
 • Záchody minulosti – od prevetu po moderný bidet

  Záchody minulosti – od prevetu po moderný bidet

  V dnešnej dobe považujeme splachovací záchod za úplnú samozrejmosť. Vždy tomu tak ale nebolo. Pri bližšom pohľade zistíme, že ešte pomerne nedávno si aj tie najbohatšie domácnosti mohli o takej vymoženosti nechať len snívať. Ako to teda s toaletami bolo a ako to s nimi je dnes?
   

  ČÍTAŤ VIAC
hore