Preskočiť na hlavný obsah

Relaxácia vo vani zaženie všetky chmúry

Studené rána, skoré stmievanie a nevľúdne počasie. Zima skrátka nie je pre každého. Využite dlhé večery vo svoj prospech a ponorte sa do vane plnej príjemne teplej vody. Upokojte telo aj myseľ a načerpajte nové sily – a to všetko v súkromí vašej kúpeľne.

Fascinujúca moc kúpeľa očarí každého. Už staroveký Rimania stavali honosné verejné kúpele. Považovali ich za prostriedok k dosiahnutiu fyzickej čistoty a duchovnej svätosti. Skúste si aj vy vychutnať ozdravujúci kúpeľ vo vani a aspoň na chvíľu zabudnúť na každodenný zhon.
 

Základ úspechu – design

Začnime vizuálnou stránkou. Vyčistite kúpeľňu od zbytočných vecí – vyhoďte prázdne obaly od kozmetiky, vymeňte uteráky a zbavte sa kozmetiky, ktorú tak či tak nepoužívate. Kúpeľňu si zariaďte tak, aby na vás pôsobila upokojujúcim a harmonickým dojmom. Môžete použiť rastliny, sviečky, minerály alebo kúpeľňu ponechať v minimalistickom a čistom štýle. 

bath


Drobnosti, ktoré navodia tú správnu atmosféru

shutterstock_1244296570.jpg

Spríjemnite si tieto jedinečné chvíle svojou obľúbenou hudbou. Pozor však ne jej hlasitosť, ak budete v pokoji, budete ju vnímať omnoho intenzívnejšie a jasnejšie, preto je lepšie nastaviť ju tichšie. Ďalším čriepkom k navodeniu tej správnej atmosféry je rozhodne tiež prítmie, ktoré uvoľní vaše namáhané oči. Stačí zapáliť niekoľko sviečok. Ak ale plánujete použiť do kúpeľa vonné látky, nepoužívajte vonné sviečky. Vône by sa mohli miešať a z príjemne relaxačného kúpeľa by bola nakoniec len bolesť hlavy.

Hygiena predovšetkým

Veľa ľudí považuje kúpeľ vo vani za nehygienický z toho dôvodu, že tu zo seba človek nečistoty zmyje a potom sa v nich ďalej kúpe. V prípade, že má mať relaxačný kúpeľ tiež ozdravné účinky, vyplatí sa na hygienu dbať. Ak máte v kúpeľni okrem vane aj sprchový kút, pred kúpeľom sa dôkladne osprchujte. Ak vaša kúpeľňa sprchovým kútom nedisponuje, využite vaňovú zástenu a osprchujte sa pred kúpeľom vo vani. Pripravíte tým vašu pokožku na prijímanie účinných látok z kúpeľa.

Zaujímavosť: Vedeli ste, že v Japonsku sa vaňa nevypúšťa po každom kúpaní, ale používa ju viac ľudí, a to aj niekoľko týždňov? Niekto by mohol povedať, že je to nehygienické, ale v Japonsku sa ľudia pred každým kúpeľom dôkladne sprchujú. Navyše používajú dezinfekčný prášok do vane, aby voda vydržala čistá. Japonci kúpeľ neberú ako očistný, ale ako relaxačný.
 

Ideálna teplota vody

A akú zvoliť teplotu vody vhodnú pre kúpeľ? Odporúča sa len o niekoľko stupňov vyššia, než je tá telesná. Pokúste sa teda neprekročiť hranicu 40 stupňov Celzia. Príliš teplá voda vysušuje pokožku, zvlášť ak ju máte citlivú. Ďalším (avšak menej obvyklým) rizikom je prehriatie organizmu.
 

Naozajstný luxus vo forme hydromasážnej vane

shutterstock_380343022.jpg

Teraz sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu. Ak rekonštruujete alebo navrhujete kúpeľňu, je dobré premyslieť si dispozície kúpeľne a podľa toho vybrať vaňu. Väčšinou sa rozhodujeme podľa priestoru, avšak pre tých najväčších milovníkov relaxu nie je problémom ani to. Úplným hitom sú momentálne hydromasážne vane. V takej vani zaženiete nielen zimné chmúry a únavu, ale aj bolesti kĺbov a veľa ďalšieho.

Vyberte si medzi masážou vzduchom prúdiacim zo dna vane, prúdom vody z postranných dýz alebo kombináciou obidvoch. U elektricky ovládaných typov si dokonca môžete navoliť určitý program, ktorý bude sám udržovať chod dýz aj ideálnu teplotu vody po celú dobu kúpeľa.
 

Aké sú účinky hydromasáže?

Vírenie vody či vzduchu stimuluje citlivé nervové zakončenia v koži, čím sa dokonale stimuluje krvný obeh a cievne zásobovanie. Telo sa tak zbavuje vnútorného napätia a stresu. V hydromasážnej vani si odpočinie telo aj myseľ. Je tiež dokonalým prostriedkom pre načerpanie nových síl po náročnom športovom výkone, pre rehabilitáciu po zranení či pri reumatických problémoch.
 

Kúpeľové soli – hotový zázrak

Či už máte voľne stojacu vaňu, vaňu rohovú alebo obdĺžnikovú, s masážnym systémom či bez neho, veríme, že sa budete cítiť ako v kúpeľoch. Prispieť k tomu môžu éterické oleje alebo kvalitná soľ do kúpeľa.

shutterstock_217900003.jpg

Kúpeľová soľ je prospešná v mnohých prípadoch. Zmierňuje svalové a kĺbové napätie, odstraňuje zápaly pokožky, napomáha k uvoľneniu od psychického aj fyzického vypätia, detoxikuje a dezinfikuje. Sám veľký Hippokrates tvrdil, že kúpeľové soli pracujú – menia niektoré vlastnosti vody a napomáhajú znížiť jej absorpciu do kože. To má za následok, že po skončení kúpeľa nie je naša koža zvrásnená a rozmočená. Ďalším blahodarným účinkom týchto zázračných solí je to, že zjemňujú mozole a fungujú ako akýsi peeling. V neposlednom rade zvyšujú hustotu vody, vďaka čomu sa lepšie uvoľníme.

Máte všetko pripravené? Teraz už neostáva nič iné, ako sa do kúpeľa ponoriť a nabrať sily. Uvoľnite sa, zatvorte oči, počúvajte hudbu a pokojne dýchajte. Pokúste sa myslieť na to, ako vaše telo odpočíva a postupne sa uvoľňuje. Nenechajte sa vo vašom raji na zemi ničím ani nikým rušiť. Po kúpeli sa iste budete cítiť ako znovuzrodení!

Súvisiace produkty

431,00 € s DPH
Skladom 1 ks
Zajtra odosielame
2 613,80 € s DPH
Expedícia obvykle do 70 dní.
527,24 € s DPH
Expedícia obvykle do 26 dní.
hore