SANITINO s.r.o. Moravská 1259, 570 01 Litomyšl
Upozornenie: Vzhľadom k extrémnym objemom, ktoré v súčasnej dobe doručujú prepravné služby, môže byť doručenie časti zásielok oneskorené o 1-3 dni. Prosíme o trpezlivosť, vyčkajte na email alebo SMS s informáciou o doručení. Ďakujeme za pochopenie.

Poradňa

Technológie Grohe

Grohe EcoJoy™Grohe EcoJoy™Všechny produkty s úspornou technologií GROHE EcoJoy™ jsou systematicky navrženy tak, aby šetřili vodou a energií a neplýtvaly tak vzácnými zdroji. Tyto produkty jsou vybaveny takovými technologiemi, které šetří vodu, ale zároveň poskytují požitek z vody bez kompromisu. Snížená spotřeba vody a energie jde ruku v ruce s praktickým a atraktivním designem. Méně vody. Dokonalý tok.Grohe BlueCore™Grohe BlueCore™Špičkový výkon a kvalita GROHE.Grohe CoolTouch®Grohe CoolTouch®Bez rizika popálení se o horký povrch.Grohe Digital®Grohe Digital®Digitální inteligence pro Vaše pohodlí a snadné ovládání.Grohe DreamSpray®Grohe DreamSpray®Inovativní kvalitní sprchy pro luxusní revitalizaci a tělesnou pohodu.Grohe QuickFix®Grohe QuickFix®Rychlejší, jednodušší a bezproblémová instalace se systémem GROHE QuickFix® zkracuje dobu instalace až o 50 %.Grohe SilkMove®Grohe SilkMove®Přesné a hladké ovládání po celou dobu životnosti baterie.Grohe SilkMove® ESGrohe SilkMove® ESChytrá kombinace úspory energie a snadného ovládání baterie.Grohe StarLight®Grohe StarLight®Vysoce kvalitní a odolný povrch zachovávající si svůj původní vzhled.Grohe TurboStat®Grohe TurboStat®Vždy správná teplota pro maximální pohodlí a bezpečí.Grohe Whisper®Grohe Whisper®Inovativní technologie zaručující velmi tichý provoz.FeatherControlFeatherControl Maximálne hladká manipulácia pre presnosť a bezkonkurenčný komfort po celý čas životnosti. Úplne nová kartuša GROHE FeatherControl posúva pákové ovládanie prúdu vody na úplne nevídanú úroveň. Kartuša je kombináciou prvotriednych, glazovaných keramických diskov a revolučného tesnenia, ktorá umožňuje väčší rozsah otáčania a sklonu páky pre ešte pr...

Časté otázky – všeobecné

Prečo sú ceny tak nízke oproti kamenným obchodom?
Naša spoločnosť, ktorá prevádzkuje internetový obchod, patrí medzi najväčších predajcov sanitárnej techniky na trhu. Našim cieľom je spokojný zákazník. Cena výrobku, resp. zľava z doporučenej MOC je jedným z predpokladov spokojnosti zákazníka.
Jedná sa o originálne produkty?
Všetky produkty, ktoré máme v ponuke, sú originálne a v najvyššej kvalite.
Čo znamená označenie Autorizovaný predajca?
Termín Autorizovaný predajca znamená, že sme priamym predajcom danej značky. Máte teda stopercentnú istotu, že ide o originálny produkt dodaný priamo od výrobcu. V súčasnej dobe sme priamym predajcom značiek Grohe, Kludi a Sapho..
Za akých podmienok je možné vrátiť tovar?
Ako zákazník máte v súlade s § 1829 nasl. Občianskeho zákonníku právo odstúpiť od zmluvy bez akejkoľvek sankcie a bez uvedenia dôvodu, a to do 14 dní od prevzatia tovaru. Podrobnejšie informácie o postupe nájdete v obchodných podmienkach, ktoré sú dostupné na stránkach www.sanitino.sk.
Koľko stojí doprava?
Prepravné sme rozdelili do dvoch taríf – 3,90 EUR a 11,90 EUR – platí vždy pre vybrané kategórie. Pri objednávke nad 60 EUR s DPH garantujeme prepravné a balné po celej SR zadarmo! Platí na všetky produkty z ponuky bez výnimky. Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii Doprava.
Akou prepravnou službou bude tovar doručený?
Pre balíkovú prepravu využívame prepravnú spoločnosť PPL, ktorá je overená a spoľahlivá. Pre paletovú dopravu využíváme prepravnú spoločnosť TOPTRANS, ide opäť o spoľahlivého a overeného partnera.
Budeme vopred telefonicky kontaktovaní vodičom prepravnej služby?
Telefonický kontakt v deň doručenia je štandardnou službou prepravných spoločností, ktoré využíváme. Telefonický kontakt je sprevádzaný sms a e-mailovou správou. Zlyhanie ľudského faktoru u telefonického kontaktu nemôžeme bohužiaľ vylúčiť.
Akým spôsobom nahlásiť prípadnú reklamáciu?
Reklamáciu je nutné nahlásiť včas, resp. ihneď po zistení nedostatku či chyby na výrobku. Neoddeliteľnou súčasťou nahlásenia reklamácie je vyplnený reklamačný list, ktorý nájdete tu, prípadne v obchodných podmienkach/ Zodpovednosť za chyby (nedostatky), reklamácie. Spracovaný reklamačný list zašlite e-mailom na reklamacie@sanitino.sk. Po prijatí a spracovaní reklamácie Vám zašleme potvrdenie o prijatí. Následne budeme riešiť postup odstránenia chyby, výmenu výrobku apod. O ďalšom postupe budete informovaní.

Časté otázky k produktom

Aký typ modulu pre závesné WC použiť?
Použitie modulu pre závesné WC je závislé na umiestnení a možnosti montáže. Kombifix/Uniset je určený k inštalácii do masívnych murovaných konštrukcií alebo pre predstenovú inštaláciu s podmurovaním. Duofix/Rapid SL je určený pre montáž do ľahkých sadrokartónových priečok alebo k inštalácii pred masívnu stenu. Duofix Special/Rapid SL je určený pre montáž medzi dve steny. Jeho uchytenie do strán oceníte všade tam, kde nie je zadná stena alebo nie je dostatočne nosná a kde je uchytenie do bočných stien technicky jednoduchšie.
Aký typ telesa pod omietku mám použiť?
Typ telesa pod omietku je uvedený v detailnom popise výrobku a súčasne je také teleso vedené ako súvisiaci výrobok.
Mám objednať umývadlovú batériu s ťahadlom alebo bez ťahadla?
Batéria s ťahadlom je vybavená klasickou odtokovou súpravou, ktorá je ovládaná ťahadlom umiestneným väčšinou v zadnej časti batérie. Batéria bez ťahadla neobsahuje odtokovú súpravu. Vhodným riešením je kombinácia batérie a odtokovej súpravy PUSH OPEN (CLICK CLACK), ktorá je takmer vždy uvedená ako súvisiaci produkt. Klasická odtoková súprava má svoje výhody a tiež svoje nevýhody. Odporúčame kombináciu batérie a odtokovej súpravy PUSH OPEN.
Aký je rozdiel medzi sprchovou a vaňovou batériou pod omietku?
Sprchová batéria pod omietku umožňuje ovládanie len jedného koncového zariadenia. Vaňová batéria pod omietku umožňuje ovládanie a prepínanie dvoch koncových zariadení. Vaňová batéria pod omietku je vhodná ako riešenie pre sprchový kút vybavený hornou a ručnou sprchou, prípadne tiež k vani ako riešenie napúšťania a ručnej sprchy.
Mám teleso pod omietku konkrétnej značky, môžem k nemu zakúpiť vrchný diel inej značky?
Nie. Vrchný diel musí byť od rovnakej značky ako teleso (výnimkou je Hansgrohe a Axor, kde sú produkty navzájom kompatibilné).
Mám modul konkrétnej značky, môžem k nemu zakúpiť tlačidlo inej značky?
Nie. Tlačidlo musí byť od rovnakej značky ako modul.
Na čo je u keramiky špeciálna povrchová úprava (KeraTect, WonderGliss, Perla) a odporučili by ste ju?
Ide o špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá je skoro dokonale hladká, a teda sa na ňu takmer neusadzujú nečistoty. Keramiku preto nie je nutné čistiť tak často ako produkty bez tejto povrchovej úpravy. Jedná sa o veľmi praktickú záležitosť, ktorú jednoznačne odporúčame.
Aký je rozdiel medzi inštalačným modulom značky Geberit 111.300.00.5 a 111.355.00.5?
Rozdiel je v ukotvení samotného modulu. Geberit 111.300.00.5 sa fixuje do zeme a do zadnej steny. Tento typ modulu využijete napríklad v rodinných domoch.
Geberit 111.355.00.5 – inštalatérmi nazývaný ako jadrofix – ukotvíte do zeme a do bočných stien. Hodí sa pre inštaláciu do bytových jadier, v ktorých chýba zadná nosná stena.
Ako vybrať správnu odtokovú súpravu k umývadlu?
Všetky odtokové súpravy sú univerzálne. Hodia sa teda ku každému typu umývadla.

Poraďte sa s odborníkom