Preskočiť na hlavný obsah

Osvetlenie kúpeľne je jedným z dôležitých faktorov, ktorý prispieva k vytvoreniu príjemnej a funkčnej atmosféry. Špeciálnou kategóriou je potom otázka, ako osvetliť zrkadlo v kúpeľni. Poďme sa zamerať na hľadiská, ktorými by ste sa mali v tejto súvislosti zaoberať.

Rozmiestnenie svetiel

Kúpeľňa je miestom nielen očisty, ale tiež relaxácie. Zároveň je to miesto, kde vykonávame množstvo praktických činností. Ako osvietiť kúpeľňu? Odporúča sa využiť hneď niekoľko svetiel, prípadne zvoliť také, u ktorých je možnosť regulácie intenzity svetla, prípadne teploty. Chýbať by nemalo svetlo na strope, ktoré dodáva miestnosti najviac svetla. Vo väčších miestnostiach sa hodí pridať svetlá na stenách, ktoré môžu pomôcť osvietiť kúpeľňu a pri samostatnom použití vytvoria jemnejšiu energiu. Samostatné svetlo by nemalo chýbať u zrkadla alebo zrkadlovej skrinky. Tu slúži hlavne k detailnej starostlivosti o pokožku tváre. Ďalším svetlom, ktoré môžete v kúpeľni umiestniť, sú zabudované bezpečnostné svetlá na stene tesne nad podlahou, ktoré skvele poslúžia v okamžiku, kedy pri nočnej návšteve kúpeľne nechcete rozsvecovať plné svetlo.

Ako osvetliť zrkadlo v kúpeľni?

shutterstock_1550090087.jpg

Samostatnými otázkami je, ako zavesiť zrkadlo v kúpeľni a zároveň, ako zrkadlo osvetliť. Zrkadlo, ako také, si dokáže vizuálne pohrať s priestorom. Hlavne v malých kúpeľniach sa využíva ako prostriedok, ktorý miestnosť opticky zväčší. Nebojte sa siahnuť po väčších rozmeroch. Zrkadlo by vždy malo mať možnosť osvetlenia. Typickým osvetlením je umiestnenie svetla po stranách zrkadla. Výhodou je, že pri tomto rozložení sa minimalizujú tiene. Existujú však zrkadlá, ktoré majú svetlo zabudované do rámu alebo sú svetlá súčasťou samotného zrkadla. Ovládanie býva v tomto prípade dotykové. Tu je efekt osvetlenia maximalizovaný a rozhodne by ste ho mali zvážiť. Nezabudnite ani na osvetlenie kozmetického, zväčšovacieho zrkadla, ktoré slúži k detailnejšej očiste pleti. 

Farba rozhoduje

Vedľa rozmiestnenia svetiel je dôležitým bodom tiež teplota svetla. Obvykle sa využívajú tri druhy, keď každý má svoje uplatnenie. Pre starostlivé ošetrenie je nevyhnutné intenzívne biele svetlo (6 500 K), pre navodenie intímnejšej atmosféry v miestnosti je možné využiť farby „slnka pri západe“ (2 700 K). Pre denné, bežné používanie sa hodí svetlo denné (4 000 K). Luxusnejšie varianty mávajú aj funkciu stmievania. Ak chcete dotiahnuť svoje možnosti k dokonalosti, zamerajte sa na zrkadlá, ktoré majú nielen reguláciu teploty svetla, ale tiež funkciu odhmlievania. Aj po horúcom kúpeli alebo sprche bude vaše zrkadlo schopné poskytnúť vám späť dokonalý obraz.

shutterstock_644783074.jpg
shutterstock_2178643421.jpg
shutterstock_2165638681.jpg

Profesionálna inštalácia je základ

zrcadlo.jpg

Pri úvahách, kam umiestniť zrkadlo v kúpeľni, pamätajte na nevyhnutné bezpečnostné obmedzenie. Zrkadlo s osvetlením musí byť umiestnené v blízkosti elektrickej zásuvky. Ako zapojiť zrkadlo s osvetlením? Vzhľadom k tomu, že zrkadlo býva umiestnené nad umývadlom, je potrebné postrážiť vzdialenosť elektrickej zásuvky od hrany umývadla. Všetky komponenty by mali byť inštalované profesionálne, aby sa zamedzilo riziku zranenia. Pri výbere tiež skontrolujte technické parametre výrobku.

 

 

Ako zavesiť zrkadlo v kúpeľni?

Pri výbere zrkadla zohľadnite nielen jeho tvar, ale tiež jeho veľkosť vzhľadom k umiestneniu a vašim potrebám. Malo by byť dostatočne veľké, aby ste sa v ňom pohodlne videli a zároveň dostatočne „nízko“. Inštalácia zrkadla obvykle prebieha vŕtaním na stenu, pričom technické požiadavky bývajú súčasťou návodu ku konkrétnemu výrobku. Existujú varianty, kedy je možné zrkadlo na stenu prilepiť špeciálnymi páskami alebo lepidlom.

Súvisiace produkty

Novinka
169,62 € s DPH
Skladom 73 ks
Zajtra odosielame
269,98 € s DPH
Skladom 1 ks
Zajtra odosielame
391,96 € s DPH
Skladom 1 ks
Zajtra odosielame
162,53 € s DPH
Skladom 6 ks
Zajtra odosielame
Novinka
hore