Preskočiť na hlavný obsah

Alcadrain

Alcadrain

O značke Alcadrain

Alcaplast WC Alcaplast žlab

Alcadrain je česká rodinná spoločnosť s mnohoročnou tradíciou, ktorú založili manželia Radka Prokopová a František Fabičovic v roku 1998 pod pôvodným názvom Alcaplast. Spočiatku sa firma zameriavala na výrobu napúšťacích a vypúšťacích ventilov, ale s postupom času sa výroba rozšírila o sifóny a WC dosky. V roku 2022 zmenila spoločnosť Alcaplast názov na Alcadrain v rámci vzniku skupiny Alca Group. 

V roku 2001 získala spoločnosť Alcadrain na veľtrhu v Brne Zlatú medailu za dvojtlačidlovú splachovaciu armatúru. V tomto roku tiež došlo k testovaniu vôbec prvých inštalačných modulov Alcadrain, ktoré o rok neskôr našli uplatnenie nielen v českých, ale tiež v zahraničných projektoch. Spoločnosť sa nikdy výziev nebála, čo ukázala aj v roku 2005, kedy sa zamerala na výrobu prvých nerezových podlahových žľabov.

V súčasnej dobe má Alcadrain 11 dcérskych spoločností v zahraničí a svoje produkty dodáva do viac než 70 krajín sveta. Za rýchlou úspešnou expanziou stojí kvalitné spracovanie, zaujímavý design a tím preškolených odborníkov.

Výrobky tejto značky nachádzajú svoje uplatnenie v novostavbách, ale tiež pri rekonštrukciách. A aj v našej širokej ponuke produktov nájdete predstenové inštalácie, splachovacie tlačidlá, sifóny, WC doskyodtokové žľaby.

 

Hodnoty značky Alcadrain

Prvotriedna kvalita

Než produkt Alcadrain opustí závod v Břeclavi, je starostlivo testovaný a prísne kontrolovaný. Alcadrain vyvíja všetky svoje produkty podľa platných noriem a testuje ich v každej fáze vývoja. Dbá tiež na použitie kvalitných materiálov aj na precízne vyhotovenie jednotlivých výrobkov. Kvalitu produktov Alcadrain potvrdzujú aj certifikáty DNV a ITC.

Odborná inštalácia

Ku kvalitným produktom patrí aj odborná profesionálna montáž. A práve z tohto dôvodu založila spoločnosť Alcadrain v roku 2009 školiace stredisko Alca Academy v Břeclavi. Za tento počin o rok neskôr získala ocenenie Podnikateľský projekt roku 2010.

Výučba prebieha aj naďalej pomocou on-line seminárov a zapojujú sa do nej nielen inštalatéri, ale tiež stredné školy a učilištia.

Prémiový design

Spoločnosti Alcadrain však nie je ľahostajná ani designová stránka produktov. Tá ide ruku v ruke s kvalitným vyhotovením a premyslenou funkčnosťou. Za niekoľko svojich sérií spoločnosť získala niekoľko prestížnych ocenení.

Inovácie

Alcadrain je priekopníkom nových technológií v oblasti predstenových inštalačných modulov a podlahových žľabov. Svoje novinky prezentuje na mnohých veľtrhoch v Rusku, Nemecku, Paríži, Belgicku, ale tiež v Čechách, vo Švajčiarsku alebo na Ukrajine. Inovatívne riešenie ponúka tiež pomocou konfigurátora žľabov, kde si môžete vybrať ideálny kúsok do svojej kúpeľne zo širokej ponuky Alcadrain .

Alcaplast žlab Alcaplast žlabAlcaplast žlab Alcaplast žlab

Získané ocenenia

Svoje prvé ocenenie získala spoločnosť Alcadrain v roku 2001 za svoju dvojtlačidlovú splachovaciu armatúru. Ďalšiu poctu v podobe ocenenia Gaia Award získala spoločnosť na veľtrhu The Big 5 v Dubaji v roku 2014 za svoj jedinečný modul ECOLOGY. Red Dot Award 2014 v kategórii Kúpeľne doslova ovládla séria splachovacích tlačidiel FLAT. A nechýba ani víťazstvo v prestížnej súťaži iF Design Award 2018, kde porotcovia hodnotia nielen design, ale tiež ekologické riešenie, funkčnosť a obnoviteľnosť. Toto ocenenie získala inovatívna séria bezdotykových tlačidiel NIGHT LIGHT.

 

Designéri Alcadrain 

Design, vývoj a výskum produktov má v spoločnosti Alcadrain na starosť jedno špeciálne oddelenie, ktoré externe spolupracuje s ďalšími designérmi. V spolupráci s českou designérkou Barborou Škorpilovou vznikla aj oceňovaná séria bezdotykových tlačidiel NIGHT LIGHT.

Doprava zdarma
Tovar dostanete už zajtra

Objednávky nenechávame ležať ladom. Ak nakúpite skladový tovar do 11.00, zásielku odovzdáme dopravcovi ešte dnes.

Najširšia ponuka skladom
U nás si vyberiete

Naše sklady praskajú vo švíkoch. Práve teraz máme k dispozícii 6 918 položiek a 58 744 výrobkov popredných značiek, napr. Grohe, Hansgrohe, Geberit a Kludi.

Môžete nám dôverovať
Naše ceny vás potešia

Či zariaďujete jednu kúpeľňu alebo aj päť. Každému ponúkame výhodné ceny. Veľkoodberateľom i špeciálne zľavy.

S nákupom vám poradíme
S nákupom
vám poradíme

V našom tíme máme technických odborníkov, ktorí Vám s nákupom poradia, takže Vám určite všetko bude pasovať a fungovať ku spokojnosti.

hore