Preskočiť na hlavný obsah

Alcadrain

Alcadrain

O značke Alcadrain

Alcaplast WC Alcaplast žlab

Alcadrain je česká rodinná spoločnosť s mnohoročnou tradíciou, ktorú založili manželia Radka Prokopová a František Fabičovic v roku 1998 pod pôvodným názvom Alcaplast. Spočiatku sa firma zameriavala na výrobu napúšťacích a vypúšťacích ventilov, ale s postupom času sa výroba rozšírila o sifóny a WC dosky. V roku 2022 zmenila spoločnosť Alcaplast názov na Alcadrain v rámci vzniku skupiny Alca Group. 

V roku 2001 získala spoločnosť Alcadrain na veľtrhu v Brne Zlatú medailu za dvojtlačidlovú splachovaciu armatúru. V tomto roku tiež došlo k testovaniu vôbec prvých inštalačných modulov Alcadrain, ktoré o rok neskôr našli uplatnenie nielen v českých, ale tiež v zahraničných projektoch. Spoločnosť sa nikdy výziev nebála, čo ukázala aj v roku 2005, kedy sa zamerala na výrobu prvých nerezových podlahových žľabov.

V súčasnej dobe má Alcadrain 11 dcérskych spoločností v zahraničí a svoje produkty dodáva do viac než 70 krajín sveta. Za rýchlou úspešnou expanziou stojí kvalitné spracovanie, zaujímavý design a tím preškolených odborníkov.

Výrobky tejto značky nachádzajú svoje uplatnenie v novostavbách, ale tiež pri rekonštrukciách. A aj v našej širokej ponuke produktov nájdete predstenové inštalácie, splachovacie tlačidlá, sifóny, WC doskyodtokové žľaby.

 

Hodnoty značky Alcadrain

Prvotriedna kvalita

Než produkt Alcadrain opustí závod v Břeclavi, je starostlivo testovaný a prísne kontrolovaný. Alcadrain vyvíja všetky svoje produkty podľa platných noriem a testuje ich v každej fáze vývoja. Dbá tiež na použitie kvalitných materiálov aj na precízne vyhotovenie jednotlivých výrobkov. Kvalitu produktov Alcadrain potvrdzujú aj certifikáty DNV a ITC.

Odborná inštalácia

Ku kvalitným produktom patrí aj odborná profesionálna montáž. A práve z tohto dôvodu založila spoločnosť Alcadrain v roku 2009 školiace stredisko Alca Academy v Břeclavi. Za tento počin o rok neskôr získala ocenenie Podnikateľský projekt roku 2010.

Výučba prebieha aj naďalej pomocou on-line seminárov a zapojujú sa do nej nielen inštalatéri, ale tiež stredné školy a učilištia.

Prémiový design

Spoločnosti Alcadrain však nie je ľahostajná ani designová stránka produktov. Tá ide ruku v ruke s kvalitným vyhotovením a premyslenou funkčnosťou. Za niekoľko svojich sérií spoločnosť získala niekoľko prestížnych ocenení.

Inovácie

Alcadrain je priekopníkom nových technológií v oblasti predstenových inštalačných modulov a podlahových žľabov. Svoje novinky prezentuje na mnohých veľtrhoch v Rusku, Nemecku, Paríži, Belgicku, ale tiež v Čechách, vo Švajčiarsku alebo na Ukrajine. Inovatívne riešenie ponúka tiež pomocou konfigurátora žľabov, kde si môžete vybrať ideálny kúsok do svojej kúpeľne zo širokej ponuky Alcadrain .

Alcaplast žlab Alcaplast žlabAlcaplast žlab Alcaplast žlab

Získané ocenenia

Svoje prvé ocenenie získala spoločnosť Alcadrain v roku 2001 za svoju dvojtlačidlovú splachovaciu armatúru. Ďalšiu poctu v podobe ocenenia Gaia Award získala spoločnosť na veľtrhu The Big 5 v Dubaji v roku 2014 za svoj jedinečný modul ECOLOGY. Red Dot Award 2014 v kategórii Kúpeľne doslova ovládla séria splachovacích tlačidiel FLAT. A nechýba ani víťazstvo v prestížnej súťaži iF Design Award 2018, kde porotcovia hodnotia nielen design, ale tiež ekologické riešenie, funkčnosť a obnoviteľnosť. Toto ocenenie získala inovatívna séria bezdotykových tlačidiel NIGHT LIGHT.

 

Designéri Alcadrain 

Design, vývoj a výskum produktov má v spoločnosti Alcadrain na starosť jedno špeciálne oddelenie, ktoré externe spolupracuje s ďalšími designérmi. V spolupráci s českou designérkou Barborou Škorpilovou vznikla aj oceňovaná séria bezdotykových tlačidiel NIGHT LIGHT.

Najširšia ponuka skladom
U nás si vyberiete

Naše sklady praskajú vo švíkoch. Práve teraz máme k dispozícii 6 918 položiek a 58 744 výrobkov popredných značiek, napr. Grohe, Hansgrohe, Geberit a Kludi.

Doprava zdarma
Spôsob dopravy

Spolupracujeme s balíkovou prepravnou spoločnosťou SPS a GLS a prepravnými spoločnosťami Toptrans a GEIS.

Môžete nám dôverovať
Naše ceny vás potešia

Či zariaďujete jednu kúpeľňu alebo aj päť. Každému ponúkame výhodné ceny. Veľkoodberateľom i špeciálne zľavy.

S nákupom vám poradíme
S nákupom
vám poradíme

V našom tíme máme technických odborníkov, ktorí Vám s nákupom poradia, takže Vám určite všetko bude pasovať a fungovať ku spokojnosti.

hore