Preskočiť na hlavný obsah

Brita

Brita

Zo záhrady na medzinárodný trh

Brita Brita

Spoločnosť BRITA svoju úspešnú históriu začala v 60. rokoch 20. storočia, kedy Heinz Hankammer založil spoločnosť pomenovanú po jeho dcére – Brita.

Prvotným cieľom spoločnosti bolo nájsť spôsob, ako optimalizovať vodu z bežného vodovodného radu, hlavne pre použitie v autobatériách. To sa mu podarilo. Avšak jeho vízia išla ďalej a tak v roku 1970 uviedol na trh prvú filtračnú kanvicu pre domáce použitie, ktorú si zároveň nechal patentovať. To, čo v prvopočiatkoch vznikalo na jednej súkromnej záhrade sa v priebehu nasledujúcich desiatok rokov vyvinulo v medzinárodne uznávanú spoločnosť.


Kanvica bola pôvodne lievik

Prvé výrobky sa tým súčasným úplne nepodobali. Dôraz bol hlavne na jednoduchosť výroby a vysokú funkčnosť. Pôvodne sa tak jednalo o akési lieviky v divokej oranžovej farbe (70. roky sa tu štýlovo značne odrazili). Avšak samotná technológia bola revolučná. Kombinácia iónomeničovej živice a aktívneho uhlia významne znižovala výskyt vodného kameňa a tiež eliminovala látky, ktoré negatívne ovplyvňovali chuť aj vôňu vody. Výsledkom teda bola mäkšia lahodná voda.


Čaj ako dôkaz

Úspech na seba nedal dlho čakať, hlavne potom, čo Heinz Hankammer prakticky ukazoval rozdiel medzi bežnou a filtrovanou vodou. Využíval k tomu čaj. Ten, ktorý bol pripravený z bežnej vody, zanechával na šálkach nepekné pruhy. Čaj pripravený z filtrovanej vody bol číry a vynikli jemné odtiene chuti aj vône. Týmto jednoduchým spôsobom Heinz Hankammer dokázal, že kvalita vody je dôležitá aj pri príprave jedál a nápojov.


Dôraz na kvalitu vody aj ekológiu

Heinz Hankammer vo svojom vývoji neustrnul. Postupne rozširoval svoju ponuku a vylepšoval svoje produkty. V roku 1979 potom pribudli do portfólia tiež filtračné patróny s náplňou. V roku 1992 potom v nemeckom Taunussteine vzniklo recyklačné zariadenie použitých filtračných vložiek. Vďaka tomu, že je spoločnosť Brita schopná vdýchnuť nový život aj „starým“ patrónam, je ekologický dopad spoločnosti minimalizovaný.


Do domácností aj reštaurácií

V roku 1980 bola spustená výroba aj profesionálnych filtračných zariadení. Tá zaujala baristov aj reštaurácie. Filtrovaná voda totiž nielen skvele chutí, ale zároveň chráni drahé vybavenia. Výhodou je tiež ľahké uskladnenie filtračného materiálu.


Rodinná firma v medzinárodných vodách

Od roku 1999 je generálnym riaditeľom skupiny BRITA syn zakladateľa Markus Hankammer. V súčasnej dobe spoločnosť pôsobí v 28 národných a medzinárodných dcérskych spoločnostiach a pobočkách, a to v 66 krajinách. Hlavné továrne sú umiestnené v Nemecku, Veľkej Británii, Taliansku a Číne. V súčasnej dobe v ponuke webu SANITINO nájdete rôzne varianty filtračných kanvíc aj filtračných patrón.


Design je dôležitý

Filtračné kanvice BRITA zaujmú nielen pôsobivými vlastnosťami, ale aj svojimi líniami. Ich cieľom tak nie je len filtrácia, ale tiež optická podpora domáceho prostredia. Jasné, nekomplikované a napriek tomu pôsobivo originálne tvary nezostali nepovšimnuté. Filtračná kanvica Navelia získala v roku 2008 japonskú cenu Good Design Award, v roku 2009 potom bola ocenená na Red Dot Award.

Série pre vašu kuchyňu

Séria pre váš dom a záhradu

S nákupom vám poradíme
S nákupom
vám poradíme

V našom tíme máme technických odborníkov, ktorí Vám s nákupom poradia, takže Vám určite všetko bude pasovať a fungovať ku spokojnosti.

Doprava zdarma
Spôsob dopravy

Spolupracujeme s balíkovou prepravnou spoločnosťou SPS a GLS a prepravnými spoločnosťami Toptrans a GEIS.

Najširšia ponuka skladom
U nás si vyberiete

Naše sklady praskajú vo švíkoch. Práve teraz máme k dispozícii 6 918 položiek a 58 744 výrobkov popredných značiek, napr. Grohe, Hansgrohe, Geberit a Kludi.

Môžete nám dôverovať
Naše ceny vás potešia

Či zariaďujete jednu kúpeľňu alebo aj päť. Každému ponúkame výhodné ceny. Veľkoodberateľom i špeciálne zľavy.

hore