Preskočiť na hlavný obsah

Zahŕňa vaše jesenné či predvianočné upratovanie umývanie okien? Pozrite sa, ako túto neobľúbenú činnosť zvládnuť efektívne, rýchlo a bez námahy. Čistite okná ako profesionál s pomocníkmi od Leifheit. Pozrite sa, ako mať vyčistené okná bez šmúh a nečistôt!

Umývanie okien pre dobrú náladu

Ruku na srdce, patrí umývanie okien k vašim obľúbeným činnostiam alebo sa musíte k tejto činnosti zakaždým prehovárať? V dnešnom článku vám poradíme pár tipov, ako túto neobľúbenú domácu prácu zvládnuť s úsmevom na tvári

Špinavé okná nás dokážu najviac potrápiť v jarnom období, kedy vonku lieta žltý peľ a prach. Ale ani v jesenných a zimných mesiacoch nie sú okná dokonale čisté. Môže za to kombinácia dažďa, prachu a vetra, prípadne sneh. A ak máte doma deti alebo domácich miláčikov, určite viete, že ani v tomto prípade nezostanú okná dlho čisté.

leifheit

Správny čas na umývanie okien

Už ste niekedy skúšali umývať okná, keď svieti slnko? Výsledkom je optická katastrofa plná šmúh a nevzhľadných pruhov. Okná by ste nemali umývať ani v prípade mrazu alebo vysokých teplôt. Kedy je ale ten správny čas na umývanie okien? Najlepších výsledkov pri umývaní okien dosiahnete, keď budete umývať okná večer alebo keď je vonku zatiahnuté. Keď je slnko nízko na oblohe, nedochádza k zahrievaniu okenných tabúľ, takže sa vám voda s čistiacim prostriedkom neodparí tak rýchlo. 

Odborníci na upratovanie odporúčajú umývanie okien pri vonkajších teplotách medzi 1° C a 28° C.

 

Praktickí pomocníci pre malé, vysoké aj francúzske okná

Žijeme v 21. storočí, preto sa nehanbime používať na čistenie okien moderné technológie. Uľahčia nám prácu a zefektívnia upratovanie. Ideálnym pomocníkom pri umývaní okien je vysávač na okná Leifheit, ktorý zvládne prebytočnú vodu vysať bez šmúh a vďaka širokej gumovej stieracej čepeli dokáže okná zároveň vyleštiť.

Okenný vysávač môžete zakúpiť tiež v sete s obojstranným mopom. Najskôr využijete čistiaci prípravok na okná a mop a na záver vysajete prebytočnú vodu okenným vysávačom. Ak máte doma vysoké okná, svetlíky alebo presklenú zimnú záhradu, zamerajte sa na set okenného vysávača a teleskopickej tyče. Vďaka nej dosiahnete na všetky sklenené povrchy v dome. 

Okenné vysávače Window CleanerNemo zaisťujú čistotu bez šmúh! 

leifheit

Ako vyčistiť okna bez šmúh?

Či už čistíte okná v byte alebo v dome, určite tam nechcete šmuhy a pruhy. Než sa pustíte do samotného upratovania, pripravte si niekoľko pomocníkov: 

  • metličku a handričku na hrubé nečistoty
  • vedro s vodou
  • čistiaci prostriedok na sklá
  • utierku z mikrovlákna
  • okenný vysávač Leifheit Window Cleaner alebo Nemo

Ak sa chystáte čistiť vysoké okná, svetlík alebo zimnú záhradu, nezabudnite na teleskopickú tyč!

Odborníci vedia, že okná sa čistia vždy zvonku dovnútra a zhora dole. Najskôr odstráňte metličkou a handričkou hrubé nečistoty, prach a pavučiny z okenných rámov a skiel. Potom omyte okná saponátom. Na záver použite vysávač na okná, vďaka ktorému budú okná bez šmúh. Ako je to možné? Okenný vysávač odsáva špinavú vodu so zvyškami saponátu do nádržky, takže nemusíte ďalšou handričkou prelešťovať zaschnuté kvapky vody. 

TIP SANITINO: Vysávač Leifheit nemusíte používať len na okná, ale tiež na ďalšie sklenené povrchy, ako sú sprchové kúty alebo zrkadlá

leifheit

Bezpečie predovšetkým!

Na záver chceme upozorniť na opatrnosť! Nikde nenájdete toľko nástrah ako v domácnosti. Pri čistení okien majte bezpečný postoj – nestúpajte na vratké stoličky a nenakláňajte sa z okien. Ak sa potrebujete dostať vyššie, použite pevný rebrík alebo teleskopickú tyč. Nezabudnite tiež na vhodnú protišmykovú obuv! 

TIP: Nezabudnite sa pozrieť aj na naše ďalšie články, ktoré vás prevedú svetom ľahkého upratovania a poskytnú vám užitočné tipy a triky, ako udržať váš domov čistý. 

Súvisiace produkty

7,33 € s DPH
Skladom 2 ks
Zajtra odosielame
34,72 € s DPH
Expedícia obvykle do 14 dní.
42,68 € s DPH
Expedícia obvykle do 14 dní.
4,58 € s DPH
Expedícia obvykle do 14 dní.
4,58 € s DPH
Expedícia obvykle do 14 dní.
hore