Preskočiť na hlavný obsah

Inšpirácia luxusných kúpeľní a tipy, ako si podobnú kúpeľňu zariadiť

Prepadli ste okázalému štýlu a komfortnému luxusu? Premeňte svoju kúpeľňu na klenot, ktorý bude pýchou vášho domova. Dotyk luxusu si v súčasnej dobe môže dopriať každý z nás. Stačí skombinovať správne prvky a vaše kráľovstvo je na svete! Poradíme vám, ako na to!

Pod pojmom luxusnej kúpeľne si každý predstavíme niečo trochu iného. Pre niekoho je to stály prísun teplej vody kedykoľvek otočí kohútikom, pre ďalšieho je to dostatok priestoru a pre iného drahé vybavenie. Podľa nás čaro luxusných kúpeľní obvykle spočíva v jednoduchosti, múdrej kombinácii zaujímavých materiálov a možno aj niekoľkých prekvapivých prvkov.
 

Luxusné obklady urobia polovičku práce

Inšpirácia pre luxusné kúpeľne býva postavená na jednoduchom designe a čistote. Preto voľte obklady a dlažby v jednej (a najlepšie svetlej) farbe. Veľmi efektne vyzerajú tiež veľkoformátové obklady z prírodného kameňa, dreva alebo mramoru. Pre niekoho ale môže byť prekážkou vyššia cena. Dnešný trh našťastie ponúka veľmi podarené imitácie, ktoré sú lacnejšie, ľahko sa udržujú a vynikajú svojou odolnosťou. Ale ak už zvolíte čokoľvek, nezabudnite steny aj podlahy riadne naimpregnovať a opatriť kvalitnou hydroizoláciou. Bez takej prípravy by voda mohla preniknúť cez obkladové materiály a poškodiť konštrukciu domu.

inspirace luxusní koupelny

Zabudnite na plast!

Ak chcete dosiahnuť vzhľadu luxusnej kúpeľne, inšpirácia môže byť tiež vo výmene plastových kúpeľňových doplnkov za kovové, drevené alebo sklenené. Držiaky na poháriky, poličky alebo háčiky na uteráky kúpite v kvalitnom vyhotovení od niekoľkých desiatok eur a urobíte s nimi veľkú parádu.

TIP SANITINO: Ozajstným fajnšmekrom a milovníkom designu môžeme odporučiť kúpeľňové doplnky AXOR alebo KEUCO.   

Oproti plastovým podlahovým vpustiam omnoho luxusnejšie vyzerajú moderné podlahové žľaby. Iste oceníte možnosť výberu rôznych designových vyhotovení roštov, kombináciu materiálov a tiež ich ľahkú údržbu.

Pri zariaďovaní luxusnej kúpeľne všeobecne požadujte vybavenie z kvalitných materiálov, ako je exotické drevo, sklo, kov, nerez, mramor alebo prírodný kameň. Použitím akéhokoľvek z týchto materiálov okamžite vytvoríte dojem luxusnej kúpeľne.

Luxusná moderná kúpeľňa a jej dominanta

V každej kúpeľni je prvok, ktorý upúta hneď na prvý pohľad a je v nej ozajstným skvostom. Najčastejšie to býva voľne stojaca vaňa alebo rozmerný sprchový kút. Je len na vás, ktorú možnosť zvolíte. Ak je vaša kúpeľňa priestorná, odporúčame zvoliť voľne stojacu vaňu na nožičkách, tá pôsobí naozaj jedinečne. Ak preferujete naopak sprchový kút, porovnajte všetky ich vyhotovenia a vyberte to najlepšie.

V moderných kúpeľniach sa krásne vynímajú sprchovú kúty walk-in, ale zvoliť môžete aj atypický sprchový kút vyrobený na mieru, ktorý bude vo vašej kúpeľni každý obdivovať. To isté samozrejme platí aj o vani, ani v jednom prípade sa vašej fantázii medze nekladú. V neposlednom rade si môžete obstarať také vymoženosti ako sú najmodernejšie sprchové hlavice, masážne dýzy alebo produkty s inovatívnymi technológiami, ako sú napríklad zabudované reproduktory alebo samostatný masážny panel.
 

Správne osvetlenie kľúčom k úspechu

VB_Mettlach_Chrom_Milieu_20201214.596172.jpg

Výber osvetlenia je pri výstavbe alebo rekonštrukcii úplne zásadný. Asi tušíte, že umiestnenie jednej žiarivky s neprirodzene bielym svetlom nebude pôsobiť práve dojmom vysokého štandardu. Odporúčame nainštalovať väčší počet svetiel s nižším výkonom a teplejšou farbou svetla. Intímne osvetlenie v žltých odtieňoch pôsobí relaxačne a je súčasťou takmer každej luxusnej kúpeľne.

Svetlo zamerajte na tú časť kúpeľne, ktorá vyzerá najlepšie. Máte krásne veľké zrkadlo, ale so vzhľadom vane nie ste spokojní? Nie je nič jednoduchšie, než ho zvýrazniť moderným zrkadlovým osvetlením a vyzdobiť okolie interiérovou dekoráciou. Pri návšteve budú všetci chváliť nádherné zrkadlo a nedostatkov okolo vane si ani nevšimnú.

Drevený nábytok dodá kúpeľni elegantný nádych

Luxusný nábytok do kúpeľne môže byť mramorový alebo drevený. V kombinácii s mramorom vyzerá vskutku elegantne nábytok z tmavých exotických drevín. Kto si potrpí skôr na rustikálny design inšpirovaný stredomorským vidiekom, tomu sa iste zapáči nábytok z masívu svetlého dreva. Úplne neutrálne je využitie bieleho nábytku, ktorý do kúpeľne vnesie čistotu a jednoduchosť.

Z hľadiska konštrukcie môžeme odporučiť vysoké skrinky na nožičkách, vďaka ktorým využijete priestor až ku stropu. To sa hodí predovšetkým v menších kúpeľniach. Čisto a vzdušne vyzerajú tiež skrinky zavesené na stenu alebo luxusné drevené dosky pod umývadlo.


Optické zväčšenie priestoru: luxusné zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlo je v kúpeľni veľmi dôležitým prvkom. Ak sa snažíte navodiť honosnú atmosféru kúpeľne, zvoľte veľké okrúhle alebo hranaté zrkadlo s podsvietením. Prepychový môže byť napríklad aj rám, do ktorého zrkadlo umiestnite. Výhodou zrkadla je to, že opticky zväčšuje priestor, čo sa hodí hlavne pri zariaďovaní luxusnej malej kúpeľne, kde riešite každý centimeter štvorcový. Správne skombinovanie s osvetlením môže priniesť dokonalý výsledok!
luxusní zrcadla do koupelny

Luxusné doplnky do kúpeľne

Ak máte v kúpeľni stále dostatok priestoru, porozhliadnite sa po vhodných doplnkoch. Nebojte sa investovať do maličkostí, ktoré sa zdajú byť na prvý pohľad nedôležité. Sila spočíva v detaile. Môžete použiť vázy, kvetiny, špeciálne kúpeľňové nádoby pre osobnú hygienu, sviečky, lucerny alebo dokonca sochy. Vždy ale dbajte na to, aby tieto doplnky ladili s ostatnými prvkami kúpeľne.

hore