Preskočiť na hlavný obsah

Panelákové kúpeľne bývajú spravidla najmenšou miestnosťou v domácnosti. Hoci tu hovoríme len o pár metroch štvorcových, nie je potrebné zúfať. Aj malý priestor môžete zariadiť moderne, funkčne a útulne bez toho, aby pôsobil stiesneným dojmom. Poradíme vám, ako vyčarovať kúpeľňu snov aj na miniatúrnom priestore!

Koniec s nudným a jednotvárnym vzhľadom panelákových kúpeľní! Naplánujte si modernizáciu vašej kúpeľne a vytvorte priestor, v ktorom sa budete cítiť komfortne a naozaj si v ňom odpočiniete. Tentoraz sme sa zamerali na inšpiráciu pre moderné kúpeľne v paneláku.

 

Vaňa alebo sprchový kút

shutterstock_606671990.jpg

Malá kúpeľňa automaticky neznamená vzdať sa vane. Záleží na konkrétnych rozmeroch a pôdoryse miestnosti. Najväčšiu úlohu ale samozrejme hrajú preferencie užívateľov. Ak sa nezaobídete bez večerov v napustenej vani s penou, tak je rozhodnuté. Môžete sa porozhliadnuť po asymetrickej vani, ktorá má zúžený priestor pre nohy a šetrí tak cenné centimetre. Zároveň bude v kúpeľni zaujímavým designovým prvkom.

Ak máte radi vaňu aj rýchle sprchovanie, premýšľajte prakticky. Pre rodiny s deťmi sú ideálne vane, kde sa deti môžu hrať. Pre seniorov je rozumnejšou voľbou bezbariérový sprchový kút, pretože na rozdiel od vane je omnoho lepšie prístupný a je možné ho vybaviť sedadlom či držadlami. Ak je pre vás rozhodnutie vaňa alebo sprchový kút príliš veľké dilema a váš priestor nedovoľuje obstarať si oboje, ideálnym riešením je obstaranie vane s vaňovou zástenou.

Hoci sa na prvý pohľad zdá, že je sprchový kút priestorovo úspornejší než vaňa, nemusí tomu tak byť vždy. Veľkým problémom môžu byť jeho dvere. U sprchového kúta nachádzajúceho sa v malom interiéri je ideálne zvoliť namiesto klasických krídlových otváracích dverí dvere posuvné.

      moderná kúpelna       ketho vero       moderne kupelne so sprchovym kutom

TIP SANITINO: Moderný vzhľad a jednoduché riešenie ponúkajú tzv. walk-in steny. Stačí tu správne umiestniť odpad a vyspádovať podlahu, problém s dvermi odpadá.

 

Toaleta a bidet v jednom

TCMI_one_070817_001.jpg

Chceli by ste vedľa toalety bidet, ale oboje sa vám nevojde do kúpeľne? Inteligentným riešením je toaleta s bidetovou spŕškou.

Tá je buď jej pevnou súčasťou alebo môže byť integrovaná v doske, ktorá sa dá zakúpiť samostatne. Samozrejmosťou je nastaviteľná teplota vody. Nemusíme pripomínať, že omytie intímnych partií je vysoko hygienické a prispieva k nášmu zdraviu.


Farby a obklady

52ca6c416e7247928560ca32ad8f2607.png

V malej kúpeľni je dobré držať sa svetlých odtieňov a to predovšetkým studených. Obklady nemusia byť na všetkých stenách – môžeme kombinovať obklady a vodoodolnú farbu alebo dokonca tapetu. Čoho sa naopak vyvarovať? Rozhodne výrazných farieb! Kompromisom môžu byť svetlé obklady a výrazné farby kúpeľňových doplnkov. Veľkým trendom sú cementové stierky a obklady v štýle betónu alebo kameňa. Chladný vzhľad cementového looku môžeme zmierniť napríklad drevenými doplnkami či inými jemnejšími dekoráciami.


Úložný priestor až do nebies

shutterstock_1061692658.jpg

Obzvlášť v malom priestore nesmú chýbať úložné priestory. Ale ako to urobiť, aby bol v kúpeľni stále dostatok miesta? Veľmi moderné a zároveň praktické sú vysoké závesné skrinky, vďaka ktorým využijete priestor od podlahy až ku stropu. Dole pod skrinku môžete umiestniť plastový box a do horných políc v skrinke veci, ktoré nepožívate každý deň. Na predmety pre každodennú potrebu odporúčame použiť buď skrinku nad umývadlo alebo pod umývadlo. Opäť ide o priestorovo šetrné a navyše elegantné riešenie.

080 RAVAK PELECH 2014.jpg

Praktickým prvkom je aj výsuvný sokel, ktorý môže poslúžiť ako stupienok pre deti, ak nedosiahnu na umývadlo, a zároveň poskytnúť úložný priestor. V neposlednom rade nezabudnite využiť aj miesto vo vzduchu. Napríklad na dvere môžete namontovať drevenú poličku alebo zavesiť prútený košík. V posledných rokoch je veľmi populárne vybúrať v kúpeľni niku, teda ak je to možné. Môžete ju využívať ako odkladaciu plochu pre uteráky, šampóny a ďalšie kozmetické prípravky alebo z nej urobiť čisto elegantný designový prvok.


Pohrajte si s optickými klamami

shutterstock_1723200301.jpg

To je v malom priestore veľmi dôležité. Prvou vychytávkou sú zrkadlá. Čím väčšie, tým lepšie. Ak máte v kúpeľni okno, umiestnite zrkadlo oproti nemu. Ak nemáte okno, môžete zavesiť dve zrkadlá naproti sebe. Odrážajú totiž svetlo a vďaka tomu priestor pôsobí ako väčší. Práve z tohto dôvodu dbajte tiež na správne osvetlenie.

Veľké svetlo pripevnite na strop a ďalšie napríklad nad umývadlo.

Svoj zmysel má tiež vzor vertikálnych prúžkov na obkladoch aj väčšie rozmery dlaždíc. Vďaka nim minimalizujete škáry, ktoré miestnosť opticky zmenšujú. To môžete urobiť aj použitím tzv. kalibrovaných obkladov (teda obkladov so zabrúsenými hranami), vďaka čomu vznikne škára veľká len cca. 2 mm. Bonusom veľkoformátových obkladov je ich elegancia a, či už zvolíte klasické štvorcové (obdĺžnikové) tvary alebo populárne hexagóny, budú pôsobiť moderne a sviežo.

Svojím prerobením panelákovej kúpeľne sa môžete pochváliť na našom Facebooku alebo na Instagrame s použitím #sanitinosk.

Súvisiace produkty

350,20 € s DPH
Skladom 2 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
788,69 € s DPH
Skladom 4 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
173,80 € s DPH
Expedícia obvykle do 15 dní.
78,18 € s DPH
Skladom 2 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
262,57 € s DPH
Expedícia obvykle do 28 dní.
115,00 € s DPH
Skladom 1 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
hore