Preskočiť na hlavný obsah

Kaldewei

Kaldewei

Kaldewei: Tradícia spojená s víziou cez výrobky zo smaltovanej ocele

Rodinná firma, ktorá sa od roku 1918 sústredí na vytvorenie vizuálne precízneho a užívateľsky príjemného kúpeľňového prostredia. Vedľa nadčasového designu si kladie vysoké nároky na kvalitu materiálov, spracovanie, bezpečnosť a spoľahlivosť, ale tiež trvalú udržateľnosť s dôrazom na maximálnu ochranu životného prostredia.

 

Už štyri generácie kvality

História spoločnosti Kaldewei sa začína písať v roku 1918, kedy v Ahlene, Nemecko, Franz Kaldewei vytvoril malú továreň na výrobu vaní, panvíc a kovových nádob. V priebehu troch rokov sa jeho výrobná plocha viac než 6-krát znásobila. V roku 1928 spoločnosť prevzal Heinrich Kaldewei. Pod jeho vedením, v roku 1932, začala éra smaltovanej ocele, ktorej receptúru si spoločnosť sama vyvinula. V päťdesiatych rokoch potom smaltované vane Kaldewei začali dominovať trhu so sanitárnym tovarom a postupne nahrádzali pôvodné oceľové výrobky.

 

V roku 1973 už spoločnosť bola významných hráčom na poli sanitárneho vybavenia a sústredila svoju pozornosť tiež na tvarový a povrchový design. Vo svojom portfóliu bola schopná ponúknuť riešenie pre akúkoľvek kúpeľňu. V roku 2015 potom spôsobila malú revolúciu, keď ponúkla výrobky (tvarovo aj farebne) na mieru. Výsledkom boli oslnivé kúpeľne v privátnom sektore, ale aj v hoteloch.

 

Vane, vaničky a umývadlá

V súčasnej dobe, pod vedením už štvrtého zástupcu rodiny Kaldewei, spoločnosť ponúka viac než 600 rôznych modelov vaní, sprchových vaničiekumývadiel. Vďaka širokej ponuke ľahko nájdete riešenie pre malú aj veľkú kúpeľňu, nechýbajú vane pre dvoch, atypicky tvarovaná či rohová vaňa. Skvostom sú voľne stojace vane. Na poli sprchových vaničiek iste oceníte extra ploché riešenie, ktoré podporuje moderný vzhľad kúpeľne a ladí k akémukoľvek štýlu, ktorý preferujete. Samozrejmosťou sú vaničky štvorhranné a štvrťkruhové, poteší päťhranný variant. Umeleckým kúskom je tiež každé umývadlo od Kaldewei, ktoré si nájdete vo variante na dosku, zápustné, nástenné, ale aj vstavané. Iste poteší dvojité umývadlo alebo umývadlová misa. Široká ponuka línií vám umožní si splniť svoje želania doslova na mieru.

Prednosťou výrobkov Kaldewei je nielen použitý materiál – smaltovaná oceľ, ktorý dodáva produktom dokonalý tvar a hladké povrchy, ale tiež možnosť farebného ladenia povrchov, ktoré vám pomôže kúpeľňu priviezť k estetickej dokonalosti.

Od zdroja k výrobku

Silnou stránkou spoločnosti je schopnosť kontrolovať celý proces tvorby výrobku. Celá výroba totiž stále prebieha v továrni v Ahlene: počínajúc výrobou smaltu, cez tvarovanie ocele až po zušľachtenie smaltom KALDEWEI. Výsledkom je vysoko odolná, dlhoveká a udržateľná smaltovaná oceľ, ktorá zohľadňuje aktuálne trendy a minimalizuje dopad na životné prostredie. Smaltovaná oceľ je kombináciou ocele a skla, teda celkom prírodných materiálov. Zatiaľ čo oceľ ponúka pevnosť, vysokú zaťažiteľnosť a ľahkú tvarovateľnosť, sklo ju doplní luxusným vzhľadom a odolnosťou voči chemickým látkam aj tepelným výkyvom. Vane, sprchové vaničky aj umývadlá Kaldewei si tak zachovávajú krásu, perfektnú funkčnosť aj hladké povrchy i pri náročnom dlhodobom zaťažení. 

 

Ekológia na prvom mieste

Spoločnosť si je plne vedomá dôležitosťou zdravého životného prostredia, preto svoje výrobky vytvára so zámerom trvalej udržateľnosti prírody. Smaltovaná oceľ je znovu kompletne spracovateľná = je možné ju 100% recyklovať. Nový výrobok je dokonca z 20 % tvorený recyklovateľnou oceľou. Vedľa samotnej výroby sa sústredí tiež na ekologickú dopravu svojho tovaru.

Design, ktorý oceňujú aj odborníci

Dôraz na pohodlie užívateľov, ale tiež vytvorenie vizuálne jedinečnej kúpeľne sa spoločnosti Kaldewei dlhodobo darí. Spoločnosť spolupracuje so známymi designérmi. Menujme napríklad Sottsass Associati, Phoenix design, Werner Aisslinger a Tina Bunyaprasit, Anke Salomon či Arik Levy. O tom, že sú výrobky skutočnými skvostami svedčí aj viac než 120 svetových ocenení, medzi ktorými nechýba REDDOT Award, IF product design award, Good Design, German Design Award, Design Plus či Interior Innovation Award.

Série pre vašu kúpeľňu

Séria pre váš dom a záhradu

Môžete nám dôverovať
Naše ceny vás potešia

Či zariaďujete jednu kúpeľňu alebo aj päť. Každému ponúkame výhodné ceny. Veľkoodberateľom i špeciálne zľavy.

Doprava zdarma
Spôsob dopravy

Spolupracujeme s balíkovou prepravnou spoločnosťou SPS a GLS a prepravnými spoločnosťami Toptrans a GEIS.

S nákupom vám poradíme
S nákupom
vám poradíme

V našom tíme máme technických odborníkov, ktorí Vám s nákupom poradia, takže Vám určite všetko bude pasovať a fungovať ku spokojnosti.

Najširšia ponuka skladom
U nás si vyberiete

Naše sklady praskajú vo švíkoch. Práve teraz máme k dispozícii 6 918 položiek a 58 744 výrobkov popredných značiek, napr. Grohe, Hansgrohe, Geberit a Kludi.

hore