Preskočiť na hlavný obsah

Rovnako ako sa mení počasie a život sa podriaďuje rôznym cyklom, aj naše nálady a nastavenia sa menia. Často je to sprevádzané túžbou „niečo“ zmeniť aj vo vonkajšom svete. Najrýchlejším spôsobom, ktorý prinesie maximálny efekt, je stávka na rôzne zmeny bytových doplnkov. Svoju pozornosť by sme mali uprieť aj na doplnky do kúpeľne. 

Kúpeľňové doplnky: krása praktickosti

Vedľa nezastupiteľnej úlohy v procesu očisty je kúpeľňa tiež miesto, kde sa zvlečieme nielen z oblečenia, ale aj zo svojich rolí. Preto je tak dôležité, aby nám tento priestor lahodil a umožnil nám tak uvoľnenie a relaxáciu. Vďaka tomu, že môžeme byť aspoň na chvíľu tým, kým sme, načerpáme silu pre zvládnutie každodennosti. K vytvoreniu patričnej uvoľňujúcej atmosféry pomôžu aj kúpeľňové doplnky. Práve harmónia celku totiž tkvie v maličkostiach. 

 

Ako usporiadať kúpeľňu

To, ako budete s priestorom kúpeľne pracovať, závisí veľmi na tom, čo všetko sem chcete umiestniť. Ak miestnosť fyzicky alebo vizuálne zahltíte, bude celková atmosféra skôr rušivá a relaxácie budete dosahovať len ťažko. Je lepšie staviť na kvalitné doplnky do kúpeľne, ktoré zvládnu priestor opticky rozšíriť, vám zorganizovať nevyhnutnosti a zároveň sa stanú milým a súčasne praktickým detailom. Ako na to? 

 • Uvoľnite priestor umývadla: Hodí sa k tomu napríklad závesná mydlovnička, závesný dávkovač mydla či pohár/poháriky na kefku a pastu.
   
 • Uterák nepatrí na vaňu, ale ideálne na držiak (lepšie preschne než na háčiku). Uteráky a osušky je možné umiestniť tiež na otočné držiaky k umývadlu alebo na špeciálny držiak, ktorý sa pripevňuje na vykurovací rebrík. Náhradné uteráky môžu byť potom zmotané na poličke a vytvárať zaujímavý meniaci sa „obraz“.
   
 • Kam umiestnite oblečenie? Určite nie na zem. Skvele sa hodia háčiky, prípadne rôzne poličky. Môžu byť napríklad sklenené, prípadne z matného skla, vďaka čomu priestor nijak opticky nenarušia.
   
 • Téma toaletný papier. Nie je nič viac nepríjemné než prázdna rolička toaletného papiera... Aby k týmto situáciám nedochádzalo, je vhodné si vedľa držiaka toaletného papiera (či už s krytom alebo bez neho) obstarať aj rezervný držiak (závesný alebo voľne stojaci).
   
 • U sprchových kútov (alebo u sklenenej zásteny na vaňu) by vám nemala chýbať ani stierka na sklo (i tá sa dodáva s držiakom v nádhernom designe chrómu).
   
 • Kúpeľ alebo sprchovanie si môžete spríjemniť tiež rôznymi poličkami. Ak máte málo priestoru, zvoľte napríklad rohový variant.

černé doplňky do koupelny RAVAK

 

Experimentujte, ale s citom

Design kúpeľňového doplnku vždy závisí na vašich preferenciách, každopádne sa odporúča držať sa jednoduchých pravidiel. Ak už v miestnosti nejaká dominanta je (napríklad výrazné umývadlo na doske, asymetrická vaňa...), nechcite ju doplnkami do kúpeľne „prebiť“. Skôr stavte na podporujúce línie. Ak máte kúpeľňu naopak ladenú minimalisticky, môžu sa odlišné alebo farebne výrazné kúpeľňové doplnky stať príjemným oživením. 

 

Kúpeľňové doplnky KEUCO

Kúpeľňové doplnky KEUCO stavajú na prepracovaný design, moderné línie a kvalitné materiály. K tomu pridávajú vysoký stupeň praktickosti. Výsledkom sú nadčasové kúsky, ktoré maximálne oživia každý kúpeľňový priestor. Prinesú sem tiež nádych luxusu a hlavne jedinečnosti. Nájsť tu môžete skvosty ako napríklad poličku so stierkou, nástenné kozmetické zrkadlá alebo oslnivé poličky do sprchy. 

Iste zaujme aj nástenný kôš na uteráky, prípadne atypické tvary držiakov (uterákov, toaletného papiera...) či poličiek. Doplnky do kúpeľne KEUCO vyniknú hlavne v moderne ladených kúpeľniach, kde skvelým spôsobom podtrhnú osobitosť atmosféry. 

 

Kúpeľňové doplnky Nimco

Doplnky do kúpeľne Nimco pracujú s klasickými líniami, kvalitným materiálom a vysokou praktickosťou. Nájdete tu širokú ponuku doplnkov, ktoré vám pomôžu zorganizovať a vizuálne uhladiť priestor kúpeľne. Umožnia vám mať všetko potrebné vždy po ruke a zároveň miestnosť opticky nezahltiť. Staviť môžete na oblé, ale tiež na hranaté línie. Kúpeľňové doplnky dokonca oba tvary vkusne kombinujú. 

Vďaka tomu vyniknú hlavne v klasicky ladených kúpeľniach, ale vedia rozžiariť aj kúpeľne moderného designu. Vedľa klasických držiakov tu napríklad nájdete tiež držiak na fén, dvojité štvorháčiky alebo bezdotykové dávkovače mydla. Skvelým vybavením sa môžu stať tiež zrkadlá s LED osvetlením či originálne zásobníky toaletného papiera. 

Súvisiace produkty

hore