Preskočiť na hlavný obsah

V tomto článku sa dozviete, ako zväčšiť malú kúpeľňu bez nutnosti búrania. Je to jednoduché! Prinášame vám hneď 5 tipov, ako na to.
 

Malá kúpeľňa môže byť tŕňom v oku nejednej domácnosti. Ale čo s tým, keď nemáte možnosť kúpeľňu zväčšiť stavebným zásahom? Choďte na to múdro a zväčšite vašu kúpeľňu pomocou optických klamov.
 

Presvetlená kúpeľňa vyzerá väčšia

shutterstock_1963521586.jpg

Malým priestorom lichotí svetlo (predovšetkým teplé biele), preto sa ho do malých kúpeľní snažte vniesť čo najviac. Ak nemáte možnosť využiť okno v kúpeľni, nahraďte ho umelým osvetlením.

Nič nepokazíte ani pridaním zrkadla s LED osvetlením. Tento svetelný prvok vyzerá elegantne, pomôže vám opticky zväčšiť miestnosť, a navyše ho oceníte aj pri líčení a ďalších úpravách zovňajšku.

Skvelou vychytávkou sú tiež vodeodolné LED pásiky, ktoré môžete umiestniť kamkoľvek v kúpeľni. Dodávajú útulnú atmosféru nielen počas kúpania vo vani. Trendom je i kruhové LED osvetlenie pod umývadlo, ktoré dodá sklenenému umývadlu nádych elegancie a luxusu.

Svetlé farby opticky zväčšia priestor

Ako ďalej vybaviť kúpeľňu, aby nepôsobila tak stiesnene? Pomocou svetlých farieb! Tie sú navyše pre kúpeľne osvedčenou klasikou, ktorá vždy vyzerá dobre. Plusom je, že vo svetlých odtieňoch zoženiete väčšinu kúpeľňového vybavenia – od umývadiel až po dávkovače tekutého mydla. Nemusíte sa pritom sústrediť iba na bielu, v ponuke sú aj krémové, telové, žltkasté či svetlosivé odtiene.

           světlá koupelna            malá koupelna

V prípade malých kúpeľní usilujte o to, aby na podlahe i na stenách bola rovnaká farba. Okrem optického zväčšenia sú svetlé farby pre kúpeľne ideálne aj z toho dôvodu, že vyvolávajú pocit čistoty. Najväčším nepriateľom malých miestností sú tmavé farby. Hoci sú momentálne v móde, v prípade malej kúpeľne bude lepšie, keď si ich odpustíte a radšej ich vnesiete niekam, kde je viac miesta.

Ak túžite aj po iných farbách, než sú tie svetlé, tak ich môžete do malej kúpeľne zakomponovať pomocou drobných prvkov. Tmavé alebo farebné uteráky, háčiky, drobné dekorácie, držiak na zubné kefky a ďalšie drobnosti rozhodne nič nepokazia.
 

Lesklé plochy priťahujú pozornosť

V prípade malej kúpeľne sa radšej vyhnite všetkým matným povrchom. Lesklé plochy odrážajú svetlo, priťahujú pozornosť a opticky zväčšujú priestory. Lesklá vaňa, umývadlo, toaleta, ale aj vodovodné batérie budú pôsobiť oveľa lepším dojmom. To platí aj v prípade dlažieb a obkladov.
 

Aké vybrať obklady a dlažby?

Ak máte v pláne meniť obklady, vyskúšajte náš predposledný tip. Využite veľkoformátové obklady a dlažby, ktoré kúpeľňu opticky zväčšia. Odporúčame využiť obdĺžnikové tvary, pri ktorých platí pravidlo, že na optické zvýšenie miestnosti musia byť obklady umiestnené vertikálne a na optické rozšírenie zase horizontálne. Steny neobkladajte až k stropu, pretože by kúpeľňa pôsobila stiesneným dojmom.

           malá koupelna            malá koupelna


Veľkým zrkadlom nič nepokazíte

Blížime sa ku koncu a vy zisťujete, že zariadenie malej kúpeľne vlastne nie je nič zložité. Posledným bodom je zrkadlo, bez ktorého sa snáď nezaobíde žiadna kúpeľňa. A v prípade malého interiéru platí pravidlo, že čím je zrkadlo väčšie, tým priestornejšie bude miestnosť vyzerať. Vy sa tak budete pýšiť na pohľad väčšou kúpeľňou a zároveň vám veľké zrkadlo poskytne dostatočne veľký obraz na skontrolovanie vášho vzhľadu. Výsledok vylepšíte, ak si vyberiete model bez rámu. A nezabudnite na LED osvetlenie, o ktorom sme vám hovorili v 1. bode.

Vidíte, zariadiť malú kúpeľňu tak, aby vyzerala opticky väčšia, nie je zase taký problém. Sledujte aj ďalšie naše tipy a triky.

Súvisiace produkty

115,00 € s DPH
Skladom 1 ks
Dnes odosielame
17,96 € s DPH
Skladom 2 ks
Dnes odosielame
59,80 € s DPH
Skladom 5 ks
Dnes odosielame
hore