Preskočiť na hlavný obsah

Je ráno. Ponáhľate sa, aby ste včas dorazili do práce alebo do školy. A dlho hľadáte ceruzku na oči. Premýšľate, kde je deodorant. Kde je hrebeň? Nervozita stúpa. Možno zase vyrazíte neskoro. Ujde vám autobus? Ak chcete zažívať pokojné a pohodové rána, poradíme vám, ako zariadiť, aby ste kozmetické a hygienické pomôcky vždy bez problémov a rýchlo našli. 

Kúpeľňa je miestom, ktoré si väčšina z nás spája s relaxáciou, odpočinkom a harmóniou. Táto predstava však často ustupuje realite a to v momente, kedy sa kúpeľňa začne plniť všadeprítomnou telovou alebo dekoratívnou kozmetikou. Toaletné potreby odložené v rôznych častiach kúpeľne vytvárajú neprehľadný chaos. Poďme ho premeniť v poriadok!

 

Chcete viac miesta? Trieďte!

Ako usporiadať kozmetiku, aby ste mali vždy všetko po ruke? Než začnete kozmetiku rovnať, najskôr ju pretrieďte. Zbavte sa vyschnutých špirál, make-upov, ktoré podozrivo zmenili farbu, aj krémov, ktoré už nevoňajú ako predtým. Získate tým veľa miesta, navyše zabránite tomu, aby vám kozmetika po záruke podráždila pleť či oči. Ak narazíte na produkty, ktoré síce nie sú po exspirácii, ale nepoužívate ich, ponúknite ich kamarátkam. 

kosmetický organizér

 

Systém hneď na začiatku

Kúpeľňu často zdieľame s viacerými osobami a preto správne usporiadanie kozmetiky býva k nezaplateniu. Krokom k vysnenému cieľu v podobe systematicky usporiadanej kúpeľne je roztriedenia kozmetických potrieb podľa typu a účelu. Každý si iste nájde svoje osobitné riešenie, avšak ak si zo začiatku neviete rady, spoľahlivou alternatívou je rozdelenie kozmetiky podľa frekvencie používania. Tie predmety, ktoré využívate denne, umiestnite na dosah ruky a tie, po ktorých siahnete len príležitostne, môžu zostať odsunuté v pozadí. Ideálnym úložným priestorom je samozrejme kúpeľňový nábytok, teda kúpeľňová skrinka a podobne. Často však býva neporiadok aj v nich. Nebojte sa preto využiť kozmetické organizéry, vďaka ktorým budete mať všetko upratané a zároveň na očiach. 

kosmetický organizér

 

Organizéry na kozmetiku zjednodušia váš život

Každý vie, že najväčším problémom je funkčné uloženie tých najmenších kozmetických potrieb a toaletných doplnkov. Väčšinou ich v zhone len hodíme do zásuvky a necháme byť. Organizér na kozmetiku do šuplíkov zariadi, že všetky vaše nevyhnutnosti nájdu svoje miesto a budú rozdelené do jednotlivých súprav. Vďaka nemu sa vaša každodenná starostlivosť o pleť a telo premení v príjemný rituál, ktorý nebude narušovať žiadne zúfalé hľadanie krému, špirály či kefky na obočie. Mimo iné môžete kozmetický organizér využiť tiež pre prehľadné skladovanie malých spotrebičov a ďalších drobností. 

TIP SANITINO: Kozmetické organizéry Compactor podajú pomocnú ruku každej žene, ktorá má rada poriadok. Značka Compactor sa špecializuje na praktické doplnky do domácnosti, často z ekologických materiálov, ako je napríklad bambus. Skončite preto s neporiadkom a zorganizujte všetko štýlovo!

 

Tá najlepšia starostlivosť tiež pre štetce 

V prípade, že sú toaletné potreby uložené správne, vydržia dlhšiu dobu. A rovnako tak to platí aj u štetcov na tvár. Organizér na kozmetické štetce disponuje mnohými priehradkami a tak vám teda poskytne miesto nielen pre ne, ale aj pre všetky drobnosti okolo. Ideálny je taktiež organizér na kozmetiku v priehľadnom vyhotovení – nenápadný a zároveň elegantný. Čo sa týka štetcov, nezabudnite ich pravidelne vymývať v mydlovom roztoku či špeciálnom géle. V opačnom prípade by vám totiž mohli na tvári spôsobiť peknú neplechu.

kosmetický organizér    kosmetický organizér

 

Ani sila kozmetiky netrvá večne…

Aj líčidlá majú svoju životnosť. Zatiaľ čo neotvorené balenia kozmetických prostriedkov môžu v kúpeľni ležať niekoľko rokov a nepokazia sa, u kozmetiky s už otvoreným obalom je to inak. A to i napriek tomu, že je dobre uskladnená. Kozmetiku, u ktorej už uplynula exspiračná doba, rozhodne nepoužívajte. Vaša tvár by na to mohla nepekne doplatiť. Často sa stáva, že dátum exspirácie je možné na obale prečítať len ťažko. Ako teda poznať, že kozmetický výrobok nie je v poriadku? Dobrým ukazovateľom môže byť zmenená konzistencia alebo farba, prípadne neobvyklý zápach produktu. V poriadku nie je ani drobenie výrobku alebo výskyt hrudiek. Pozor si dajte hlavne u prírodnej kozmetiky, pretože neobsahuje toľko konzervačných látok, v dôsledku čoho je náchylnejšia na kazenie. 

 

hore