Preskočiť na hlavný obsah

Nadchli vás hotelové kúpeľne v Stredomorí? Vneste podmanivú letnú atmosféru aj do svojej kúpeľne pomocou našich tipov! Stačia drobné zmeny a výsledok bude stáť za to.
 

K letu patrí odpočinok, ľahkosť, radosť, romantika, príjemné vône, voda, piesok, pestré alebo tlmené farby, intímne osvetlenie – a hlavne pohoda! Vneste všetky tieto prvky do svojej kúpeľne a vdýchnite jej podmanivú letnú atmosféru! Stačia drobné zmeny a výsledok bude stáť za to.

 

Krok jedna: pripravte priestor letnej atmosfére

Najskôr urobte v kúpeľni priestor pre letné dekorácie. Prebytočné veci vyhoďte, „zimné“ uložte do skrine a vyberte ich až s príchodom prvého snehu. V letnom období hrá prím ľahkosť, pestré aj tlmené farby, kúpeľňové doplnky v imitácii kameňa alebo dreva, štýlová stredomorská dekorácia – a predovšetkým vaše nápady. Fantázii sa medze nekladú!

Nechajte myšlienky voľne plynúť, tvorte, skúšajte, meňte, pridávajte, uberajte... Uvidíte, že okrem toho, že sa skvelo pobavíte a výborne si odpočiniete, bude výsledok perfektný a vaša kúpeľňa získa úplne iný nádych a šmrnc.

Farebné uteráky.jpg

Romantiku v kúpeľni zaistia čerstvé kvety

Najjednoduchšiu zmenu, ktorú môžete v lete urobiť, je postaviť do kúpeľne vázu s čerstvými kvetmi. Vytvoríte tým jednoducho letnú romantiku v kúpeľni. Budete prekvapení, ako málo stačí, aby sa miestnosť oživila a dostala svieži letný vzhľad. A tá vôňa!

Farebné uteráky kúpeľňu rozžiaria

Kúpeľňu rozžiarite aj obyčajnými farebnými uterákmi. Skúste na seba ľubovoľne naskladať tyrkysové, červené, žlté aj zelené uteráky a uvidíte, ako tým vaša kúpeľňa ožije. A je jedno, či uteráky stočíte do roličky alebo ich zložíte do štvorca. Občas stačí aj takto málo.

Stredomorská kúpeľňa.jpg

Stredomorská kúpeľňa? Prečo nie?

Nemusíte maľovať kúpeľňu námorníckou farbou ani nemusíte inštalovať novú vaňu v tvare námorníckej lodi, aby ste do kúpeľne vniesli štýlovú a pohodovú prímorskú atmosféru. Kúpeľňu v štýle Stredomoria si vyladíte pomocou piesku, mušličiek, povrázkov, drôtikov, dreva a ďalších prírodných materiálov. Vyrobte si štýlové morské dekorácie a umiestnite ich na poličky alebo na kúpeľňový nábytok. Ozdobte poháriky na čajové sviečky, do fľaštičiek či sklenených dózičiek nasypte piesok alebo nad vaňu zaveste záves s motívom mušlí a morských hviezdic.

Vhodné materiály číhajú na každom kroku

Veľa krásnych kúskov nájdete v obchodoch s dekoráciami alebo v kvetinárstve. Výzdobu ale zvládnete aj sami. Materiál na vás čaká na každom kroku. Či už pri mori, v slovenskom kempe, na rybách alebo hneď za vaším domom. Všade nájdete veľa prírodných materiálov, ktoré môžete použiť k výrobe zaujímavých letných dekorácií. 

Intímnu atmosféru navodia aj sviečky

sviečky v kúpeľni.jpg

K letu samozrejme patrí aj intímna atmosféra v žiari sviečok. A preto by nemala chýbať ani u vás v kúpeľni. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako si pomocou sviečok kúpeľňu vyzdobiť. Možností je veľa.

Vložte plávajúce sviečky do pohára s vodou a pridajte niekoľko kvietkov obľúbenej kvetiny.

Alebo nasypte do sklenenej dózy piesok a do neho postavte sviečku. Stačí takto jednoducho. Prípadne dozdobte mušľami, kamienkami a pod.

Môžete si vyrobiť aj skvelý repelent. Ukrojte dva plátky citrónu, dva plátky limetky, pridajte vetvičku bazalky, zalejte vodou a zakvapnite esenciálnym olejom s vôňou citrónovej trávy.  A hore zapáľte plávajúcu sviečku. Vyrobíte si tak nielen luxusnú dekoráciu, ale tiež skvelý prírodný repelent, ktorý vás ochráni pred komármi.

Štýlové doplnky do kúpeľne nesmú chýbať

Letnú atmosféru pláže doladia aj správne zvolené kúpeľňové doplnky. V ponuke máme napríklad dávkovače tekutého mydla, mydlovničky aj držiaky na kefky z kameňa, bambusu alebo z dreva. Obľúbené sú aj predložky do kúpeľne z bambusu alebo s prírodným motívom okrúhlych kameňov.

Chybu neurobíte ani s pohárikmi na vodu v imitácii pieskovca alebo dreva a k dispozícii sú aj štýlové koše na bielizeň z vrecoviny. 

Potrebujete s výberom štýlových letných doplnkov do kúpeľne poradiť? Napíšte nám e-mail na poradenstvo@sanitino.sk alebo zavolajte na telefónne číslo +421 233 056 363.

A ak hľadáte inšpiráciu ďalších letných kúpeľní, navštívte náš Facebook alebo Instagram.

hore