Preskočiť na hlavný obsah

Rekonštrukcia malej kúpeľne v panelovom byte má svoje pravidlá. Čaká vás v najbližšej dobe? Neviete, čím začať? Prečítajte si naše rady a dozviete sa, ako opticky zväčšiť priestor, čo z kúpeľne odstrániť a na čo si dať pri jej zariaďovaní pozor.
 

Všetky kúpeľne v byte panelového domu majú jednu spoločnú vlastnosť – sú malé a pri rekonštrukcii je potrebné premýšľať nad každým centimetrom štvorcovým. Predtým, ako sa pustíte do výberu obkladov, zrkadiel a kúpeľňových doplnkov, pripravte sa, že vás čaká niekoľko otázok:

  • Akú veľkú máte kúpeľňu?
  • Chcete mať v kúpeľni vaňu alebo sprchu?
  • Kde sú rozvody elektriny a vody?
  • Koľko chcete do novej kúpeľne investovať?
inspirace pro rekonstrukce malých koupelen.jpg

Akonáhle si na tieto otázky odpoviete, môžete prejsť k samotnému zariaďovaniu kúpeľne. Je dôležité, aby ste sa držali určitých pravidiel a presne premysleli, ako ju zariadite.
 

Sprchový kút na vaničku alebo na dlažbu?

Do malej kúpeľne sa rozhodne hodí sprchový kút. Zvoliť môžete sprchový kút na vaničku alebo na dlažbu. Pri výbere sprchovacieho kúta však myslite na to, že sprchový žľab musí byť zapustený do podlahy.

V prípadoch, keď je výška podlahy daná a nemôžete do nej zapustiť odtokový žľab, zvoľte radšej sprchový kút s vaničkou.

 

rekonstrukce koupelny v paneláku.jpg

Vaňu vyberajte podľa najväčšieho člena rodiny

 

Ak sa predsa len nechcete vzdať vane, myslite na jej rozmery. Pri nákupe vane musíte dbať nielen na dostatočný priestor v kúpeľni, ale tiež na pohodlie všetkých členov domácnosti. Dajte si pozor na vaňu, ktorá sa zužuje. Dieťa, drobnejšia žena alebo štíhly muž sa do nej pohodlne vojde, ale statnému chlapovi v nej určite dobre nebude

Skrátené WC? Zrejme nutnosť

Kompromisy budete musieť robiť aj pri rekonštrukcii toalety. Priestor panelákového WC je všetko, len nie veľkorysý. Ak sa rozhodnete pre závesné WC, ktoré vám svojou konštrukciou priestor do dĺžky ešte uberie, počítajte so skráteným (kompaktným) záchodom. Inak hrozí, že akonáhle sa na toaletu posadíte, nezatvoríte dvere a kolená vám budú trčať von.

prostor v malé koupelně.jpg

Priestor kúpeľne riešte dômyselne

Miesto v malej panelákovej kúpeľni ušetríte, keď čo najviac prečistíte priestor a v kúpeľni ponecháte to najdôležitejšie – práčku dáte napríklad do kuchyne, kôš na bielizeň dômyselne umiestnite vedľa skrine na chodbe.

Čo najviac vecí uložte do kúpeľňových skriniek a vytvárajte úložný priestor skôr do výšky a pozdĺž stien, nie do priestoru. Skrátka sa postarajte o to, aby priestor pôsobil čo najvzdušnejším dojmom.

Najdôležitejšie je mať dostatok priestoru pred umývadlom a okolo vane či sprchového kúta. Nič by vás nemalo v pohybu obmedzovať a nikde by nemal trčať do priestoru roh nábytku.

Svetlé farby obkladov, dostatočné osvetlenie aj zrkadlá

V malej kúpeľni stavte jednoznačne na svetlé farby obkladov (TIP SANITINO: Skúste biely obklad do kúpeľne, ktorý opticky zväčší priestor. Obklady a dlažby nájdete vo vyhľadávači BIANO pohodlne na jednom mieste), tmavé odtiene priestor kúpeľne ešte zmenšia. . Priestor opticky zväčšia aj zrkadlá. Stačí ich pár zavesiť na stenu a priestor bude hneď vzdušnejší.

Nechajte si pri rekonštrukcii panelovej kúpeľne poradiť od našich odborníkov. Napíšte nám e-mail na poradenstvo@sanitino.sk alebo zavolajte na telefónne číslo +421 233 056 363.

Hľadáte inšpiráciu? Prihláste sa k odberu nášho newslettera alebo sa staňte fanúšikom našej stránky na Facebooku alebo Instagramu.

Súvisiace produkty

260,00 € s DPH
Skladom 1 ks
Zajtra odosielame
45,36 € s DPH
Expedícia obvykle do 21 dní.
hore