Preskočiť na hlavný obsah

Úloha kúpeľne v domácnosti je jasná - je to oáza pokoja, kam chodíme nielen za osobnou hygienou, ale aj za relaxáciou. S touto víziou sa nezlučuje stará kúpeľňa so špinavou vaňou, poruchovou sprchou a obitým umývadlom. Preto je na mieste rekonštrukcia. Ako by ale mala nová kúpeľňa vyzerať?

Šetriť na takomto projekte sa naozaj neoplatí. Prioritou predsa je, aby sme v novej kúpeľni radi trávili svoj čas. A aby nebolo nutné robiť v najbližších rokoch ďalšie zásahy do vybavenia alebo do dispozícií kúpeľne.

Asi najnákladnejšou položkou pri rekonštrukcii kúpeľne sú prípadné stavebné úpravy. Posúvanie stien alebo ich búranie, kladenie novej podlahy, prípadne zmena jej úrovne, to sú náročné práce. A súvisí s nimi veľa ďalších povinností. Ak ide o panelákový byt, potom vám nezostáva nič iné, než vybaviť oznámenie o rekonštrukčných prácach na stavebnom úrade a tiež informovať vašich susedov. Niekedy je potrebný aj statický posudok alebo stavebné povolenie.

Celý takýto projekt zhltne tisíce až desaťtisíce eur. Na druhú stranu, ak vybudujete z gruntu novú kúpeľňu, potom máte istotu, že vydrží najmenej jednu generáciu. Celú si ju môžete vybudovať podľa svojich predstáv a bude vám robiť radosť každý deň.

modernizace koupelny

Rekonštrukcia verzus modernizácia

shutterstock_1692156790.jpg

Nie všetci ale potrebujú vybudovať úplne novú kúpeľňu. Niekedy viac než o rekonštrukciu ide o modernizáciu. Stačí sa zbaviť staršieho, nevyhovujúceho vybavenia a nahradiť ho novým, ktoré lepšie vyzerá, spoľahlivejšie funguje a ponúka komfortnejšie ovládanie. Bez väčších stavebných zásahov sa celkové náklady výrazne znižujú. Stačí aj 4000 Eur vrátane remeselníckych prác, aby sa vaša kúpeľňa zmenila na nepoznanie. Aby ste vstúpili do svojho súkromného wellness salónu s priestrannou vaňou, komfortným sprchovým kútom a designovým umývadlom. Časť nákladov je navyše kompenzovaná dlhodobo úspornejšou prevádzkou zariaďovacích predmetov. Nová sprcha bude skoro vždy úspornejšia ako tá stará, to isté sa dá povedať o umývadlovej batérii alebo o toalete.

Poďme si predstaviť tri rôzne varianty modernizácie kúpeľne podľa veľkosti rozpočtu.

 

Úsporná cesta - do 2500 Eur

Za pár tisíc Eur sa dajú zaobstarať designové zariaďovacie predmety, ktoré celkom zmenia tvár vašej kúpeľne. Aj keď počítame 40 % z celkovej ceny modernizácie kúpeľne na náklady za prácu, stále zostáva dosť peňazí, ktoré postačia na zakúpenie:

- nového umývadla aj s umývadlovou batériou;

- novej vane aj s vaňovou batériou;

- kompletne zariadeného sprchového kúta;

- príslušenstva v podobe sifónov, revíznych dvierok alebo vetracej mriežky.

Ak môžete vybrať takú sprchu, ktorá využije existujúce prípojky a zaobídete sa bez výmeny dlažby alebo obkladov, potom dosiahnete úplne novú kúpeľňu bez nutnosti vynaložiť veľa peňazí. Nové a funkčné zariadenie do kúpeľne vám pritom poskytnú uznávané značky - GROHE, Hansgrohe alebo Geberit. Na sprchový kút sú vhodné a ekonomické dvere značky Gelco, RAVAK, Ideal Standard a Jika. A na vaňu je možné odporučiť výrobky značky Duravit, Ideal Standard, Villeroy & Boch, Bette alebo RAVAK.

Nezabudnite ani na užitočné doplnky do kúpeľne, ako sú poháre na kefky na zuby, dávkovač na mydlo alebo ventilátor.

Stredný variant - do 5500 Eur

V tomto variante pochopiteľne pokryjete všetky položky, ktoré boli uvedené v úspornej ceste. Popri nich by ale vo vašej novej kúpeľni nemali chýbať:

- umývadlová skrinka, vysoká úložná skrinka a galérka, prípadne zrkadlo;

- nástenné vykurovacie teleso so solídnym výkonom;

- bidet s bidetovou batériou.

Všetky tieto zariaďovacie predmety už kúpite v krásnom designovom vyhotovení, farebne zladené a veľkosťou perfektne prispôsobené dispozíciám vašej kúpeľne.

Prémiová kúpeľňa pre náročných užívateľov - nad 5500 Eur

Ak je vaším cieľom exkluzívna kúpeľňa, do ktorej sa budete každý deň tešiť, potom na webe SANITINO nájdete dostatok inšpirácie. Tu už svoju úlohu hrá priestor. Vybavenie na pravý wellness zážitok sa nevojde do kúpeľne s rozmermi 2 m². Palác ale nie je potrebný, komfort a svieži vzhľad vytvoríte aj v kúpeľni 3x4 metre. Čo potrebujete?

- Do väčšej, vzdušnejšej kúpeľne voľne stojacu vaňu s elegantnou podlahovou vaňovou batériou. Do menšej kúpeľne sprchový kút s moderným sprchovým panelom, s voliteľným masážnym sprchovým režimom;

- designové umývadlo na dosku, pod neho umývadlovú skrinku s dostatočným úložným priestorom;

- elektronický bidet s dámskou spŕškou a vyhrievanou doskou;

- decentné osvetlenie, nástenné aj podhľadové.

Usilujte sa o designovo zjednotený interiér. Čo najviac výrobkov by malo byť od jedného výrobcu. Existujú celé produktové rodiny prestížnych značiek, ktoré umožňujú vybaviť kúpeľňu od A po Z. Kto túži po kreativite, ten môže miestnosť obohatiť zaujímavými, praktickými doplnkami.

Voľte to, čo potrebujete a čo vám umožní cítiť sa vo vašej novej kúpeľni príjemne.

Súvisiace produkty

37,84 € s DPH
Skladom u dodávateľa
41,40 € s DPH
Skladom 7 ks
Dnes odosielame
48,00 € s DPH
Skladom 17 ks
Dnes odosielame
47,16 € s DPH
Skladom 3 ks
Dnes odosielame
152,96 € s DPH
Expedícia obvykle do 45 dní.
výpredaj
3D model
hore