Preskočiť na hlavný obsah

Témou posledných rokov je kvalita potravín a ich skladba, ktorá by dokázala organizmus posilniť, nie zaťažiť. Medzi najpálčivejšie témy potom patrí dostatočný prísun živín a vitamínov. Ako toho dosiahnuť? Jednou z ciest ja staviť na microgreens od Leaf Learn.
 

Čo sú to microgreens

Záhradka, ktorá sa vojde do každej kuchyne a prinesie vysoké dávky blahodarných látok. Tak presne to sú microgreens či mikrobylinky od Leaf Learn. Zakladateľom projektu mikrobyliniek je Zbyněk Lamplot, biochemik, ktorý si uvedomoval, že doba prefabrikátov a chemických kokteilov nie je kompatibilná so zdravým životným štýlom. Chcel jesť skutočné potraviny, ideálne čerstvé, ktoré obsahujú dostatočné množstvo prospešných látok.

microgreens

Spolu s mnohými odborníkmi vytvoril chytré minizáhradky, u ktorých sa môžete spoľahnúť nielen na úrodu, perfektnú kvalitu samotných rastlín, ale tiež oceníte maximálne zjednodušenie procesu ich pestovania. Navyše sa môžete spoľahnúť na to, že tu nenájdete žiadne pesticídy, hnojivá ani umelé urýchľovače rastu.
 

product list EN 12-21.jpg

Prvotriedna chuť a vzhľad

Microgreens na tanieri skvele chutia aj vyzerajú. Navyše sú plné vitamínov. Stavte v gastronómii na moderný prístup a doprajte svojej rodine len to najlepšie!

Prečo mikrobylinky?

  • kvalitné vitamíny
  • intenzívna chuť
  • svieže farby
  • zdravé ochutenie pokrmov
LeafLearn_MLL0132dn4.jpg

Zdravie v kapsulách

Ľahké pestovanie mikrobyliniek zaisťujú dve veci – chytrá záhradka LeafLearn a kapsuly so semienkami. Vyberať môžete zo širokého sortimentu microgreens. Zásoby vám v neporušenej kapsule vydržia až jeden rok!

Aké mikrobylinky u nás nájdete? Žeruchu, rukolu, reďkovku China Rose, červenú reďkovku, reďkovku Daikon, bielu horčicu, brokolicu, ďatelinu, červenú kapustu alebo kaleráb. Každá bylinka má odlišný obsah vitamínov a prospešných látok.

Sofistikovaný systém pestovania

Dôkladný výskum a vývoj optimálnej pestovateľskej metódy priniesol unikátne výsledky. Microgreens z kapslí vyrastú už za 96 hodín od okamžiku, kedy ich zalejete vodou. Nepotrebujete ani veľkú záhradu, ani optimálne svetelné podmienky, ani hnojivo či postreky. Všetko, čo potrebujete je kapsula s vybranými semienkami, ktoré umiestnite do pestovateľskej skrine.

Kapsula vďaka svojej unikátnej skladbe simuluje prirodzené podmienky rastliny, preto od vás nie je vyžadovaná ďalšia aktivita. Pestovanie je teda ľahké, rýchle, efektívne. Pestovanie navyše nezaťaží životné prostredie. Obaly sú plne recyklovateľné, obsah kapsule kompostovateľný a samotnú kapsulu recykluje samotný výrobca. Microgreens sú teda vhodné aj pre zástancov zero waste metód.
 

 

product list EN 12-21_2.jpg

Ako pestovať mikrobylinky s LeafLearn?

Pestovanie mikrobyliniek je s chytrou záhradkou LeafLearn naozaj jednoduché. Vďaka nášmu návodu to zvládne každý!

  1. Pripojte chytrú záhradku do zásuvky. 
  2. Odtrhnite viečko kapsuly.
  3. Zalejte semienka vodou. Potrebujete len 200 ml vody.  
  4. Vložte kapsulu pod svetlo svojej chytrej záhradky LeafLearn. 

 

Za 3-6 dní môžete microgreens servírovať. O všetkom potrebnom, vrátene možnosti zberu, vás informuje aplikácia.

TIP SANITINO: Pri nákupe chytrej záhradky LeafLearn na webe SANITINO získate 4 náhodné kapsuly. Môžete tak priamo vyskúšať nové príchute!
 

Pod dohľadom modernej technológie!

Nad vašou úrodou drží stráž umelá inteligencia, ktorá zaisťuje správny rast a vás prostredníctvom aplikácie informuje o raste a prospievaní rastlín. Ak by bol potrebný nejaký váš zásah, včas vám dá vedieť. Upozorní vás tiež na vhodný okamžik zberu. Deje sa tak vďaka čipu, ktorý je umiestený v pestovateľskej kapsli a ktorý monitoruje život svojich zverencov. Sofistikovaná aplikácia pomáha aj s plánovaním, napríklad navrhne, koľko je potrebné objednať kapslí na pokrytie plánovanej spotreby. 

LeafLearn

 

Profesionalita pre profesionálov

A o tom, že sa nejedná len o nejaký módny výmysel svedčí fakt, že na lahodnosť microgreens od Leaf Learn stavia aj mnoho slávnych kuchárov, medzi nimi menujme napríklad Přemka Forejta. Skvele totiž dochutia jedlá, zaujmú svojou čerstvosťou a intenzitou a prinesú pokrmom nielen nevšedný vzhľad, ale tiež plnšiu a rafinovanejšiu chuť.

Ďalšou výhodou je, že kapsulami sa môžete predzásobiť aj na veľa mesiacov. Budete teda vždy pracovať s čerstvými a výživovo bohatými rastlinami. Medzi ďalšie prednosti tohto spôsobu pestovania patrí, že oživíte vždy toľko kapslí, koľko je v danú chvíľu potrebné. Vyhnete sa teda viacnákladom, ktoré sú spojené s pestovaním klasických bylín v kvetináčoch. Navyše svoje mikrobylinky budete mať čerstvé aj v zime.

Tak dobrú chuť!

Súvisiace produkty

výpredaj
2,10 € s DPH
Skladom 24 ks
Zajtra odosielame
výpredaj
2,10 € s DPH
Skladom 98 ks
Zajtra odosielame
hore