Preskočiť na hlavný obsah

Témou posledných rokov je kvalita potravín a ich skladba, ktorá by dokázala organizmus posilniť, nie zaťažiť. Medzi najpálčivejšie témy potom patrí dostatočný prísun živín a vitamínov. Ako toho dosiahnuť? Jednou z ciest ja staviť na microgreens od Leaf Learn.

Čo sú to microgreens

Záhradka, ktorá sa vojde do každej kuchyne a prinesie vysoké dávky blahodarných látok. Tak presne to sú microgreens či mikrobylinky od Leaf Learn. Zakladateľom projektu mikrobyliniek je Zbyněk Lamplot, biochemik, ktorý si uvedomoval, že doba prefabrikátov a chemických kokteilov nie je kompatibilná so zdravým životným štýlom. Chcel jesť skutočné potraviny, ideálne čerstvé, ktoré obsahujú dostatočné množstvo prospešných látok. Spolu s mnohými odborníkmi vytvoril chytré minizáhradky, u ktorých sa môžete spoľahnúť nielen na úrodu, perfektnú kvalitu samotných rastlín, ale tiež oceníte maximálne zjednodušenie procesu ich pestovania. Navyše sa môžete spoľahnúť na to, že tu nenájdete žiadne pesticídy, hnojivá ani umelé urýchľovače rastu.

microgreens

 

Sofistikovaný systém pestovania

Dôkladný výskum a vývoj optimálnej pestovateľskej metódy priniesol unikátne výsledky. Microgreens z kapslí vyrastú už za 96 hodín od okamžiku, kedy ich zalejete vodou. Nepotrebujete ani veľkú záhradu, ani optimálne svetelné podmienky, ani hnojivo či postreky. Všetko, čo potrebujete je kapsula s vybranými semienkami, ktoré umiestnite do pestovateľskej skrine. Kapsula vďaka svojej unikátnej skladbe simuluje prirodzené podmienky rastliny, preto od vás nie je vyžadovaná ďalšia aktivita. Pestovanie je teda ľahké, rýchle, efektívne. Pestovanie navyše nezaťaží životné prostredie. Obaly sú plne recyklovateľné, obsah kapsule kompostovateľný a samotnú kapsulu recykluje samotný výrobca. Microgreens sú teda vhodné aj pre zástancov zero waste metód.

 

Prečo chytrá záhradka? Pod dohľadom modernej technológie!

Nad vašou úrodou drží stráž umelá inteligencia, ktorá zaisťuje správny rast a vás prostredníctvom aplikácie informuje o raste a prospievaní rastlín. Ak by bol potrebný nejaký váš zásah, včas vám dá vedieť. Upozorní vás tiež na vhodný okamžik zberu. Deje sa tak vďaka čipu, ktorý je umiestený v pestovateľskej kapsli a ktorý monitoruje život svojich zverencov. Sofistikovaná aplikácia pomáha aj s plánovaním, napríklad navrhne, koľko je potrebné objednať kapslí na pokrytie plánovanej spotreby. 

LeafLearn

 

Profesionalita pre profesionálov

A o tom, že sa nejedná len o nejaký módny výmysel svedčí fakt, že na lahodnosť microgreens od Leaf Learn stavia aj mnoho slávnych kuchárov, medzi nimi menujme napríklad Přemka Forejta. Skvele totiž dochutia jedlá, zaujmú svojou čerstvosťou a intenzitou a prinesú pokrmom nielen nevšedný vzhľad, ale tiež plnšiu a rafinovanejšiu chuť.

Ďalšou výhodou je, že kapsulami sa môžete predzásobiť aj na veľa mesiacov. Budete teda vždy pracovať s čerstvými a výživovo bohatými rastlinami. Medzi ďalšie prednosti tohto spôsobu pestovania patrí, že oživíte vždy toľko kapslí, koľko je v danú chvíľu potrebné. Vyhnete sa teda viacnákladom, ktoré sú spojené s pestovaním klasických bylín v kvetináčoch. Navyše svoje mikrobylinky budete mať čerstvé aj v zime.

Tak dobrú chuť!

Súvisiace produkty

Novinka
158,28 € s DPH
Skladom 15 ks
V pondelok 3. 10. u Vás
Novinka
3,53 € s DPH
Skladom > 100 ks
V pondelok 3. 10. u Vás
Novinka
3,53 € s DPH
Skladom > 100 ks
V pondelok 3. 10. u Vás
Novinka
3,53 € s DPH
Skladom > 100 ks
V pondelok 3. 10. u Vás
Novinka
3,53 € s DPH
Skladom > 100 ks
V pondelok 3. 10. u Vás
Novinka
3,53 € s DPH
Skladom > 100 ks
V pondelok 3. 10. u Vás
hore