Preskočiť na hlavný obsah

Zlatá farba je obvykle spojovaná s bohatstvom a prepychom. Je možné ju ale chápať aj ako symbol zodpovednosti, uvážlivej moci a múdrosti. Ostatne, zlato bolo atribútom nejedného vladára, či už západného razenia alebo prírodných národov. Nech už je to so zlatom akokoľvek, zlaté prvky môžu váš domov významne vizuálne obohatiť. Nie inak je tomu v prípade zlatého kuchynského drezu.
 

Zlatá farba v interiéri 

Navzdory oslnivosti zlatých doplnkov je s nimi niekedy ťažká práca. Veľmi ľahko totiž namiesto zaujímavej, živej atmosféry môže dôjsť k pravému opaku - vznikne okázalý nevkus. A to si nezaslúžite ani vy, ani elegantná, veľkorysá zlatá, ktorá je mimo iné spojením so slnkom. Využitie zlatých doplnkov má teda určité pravidlá, z nich medzi najzásadnejšie patrí, že menej je viac. Nechajte zlatu vyniknúť tým, že ho skombinujete s ladiacimi odtieňmi. Zlatu lahodí napríklad fľaškovo zelená, odtiene hnedej či béžovej, biela alebo drevo. Dramatických kontrastov je možné dosiahnuť aj kombináciami s čiernou alebo temne červenou. 

Kuchynská zlatá dominanta: zlatý drez

Ak ste priaznivcom zlatých odleskov, je stávkou na istotu zlatý drez. Bezpochyby sa stane veľmi originálnym prvkom vašej domácnosti. Drezy sú obvykle vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a opatrené zlatou povrchovou úpravou. Vybrať si môžete s mnohých variantov: okrúhly, hranatý, bez dosky na odkvapkávanie aj s ňou, s nádobou na odkvapkávanie, prípadne drezy určené k inštalácii na dosku, do roviny aj pod dosku. Neoddeliteľnou súčasťou zlatého drezu je ladiaca vodovodná batéria. Vhodné je zvoliť produkty od rovnakého výrobcu, pretože sú funkčne aj vizuálne kompatibilné.

Stavte na doplnky a detaily

shutterstock_1808854186.jpg

Efekt zlatého drezu môže podporiť tiež využitie vhodných doplnkov. Skvele pôsobí napríklad zlatý dávkovač saponátu, ale radosť urobia aj zlaté nástenné hodiny. Využiť je možné aj efekt zlatých kvetináčov – v nich vyniknú hlavne zelené rastliny. Zlaté detaily môžete použiť aj v zdanlivo nenápadných motívoch – okraje pohárov, jemné zlaté úchytky nábytku, svietniky či nožičky od misy na ovocie. K dispozícii sú aj zlaté príbory alebo taniere a hrnčeky so zlatým lemovaním či vzorom. Zlatý drez skvele vynikne hlavne na pracovných doskách s dekórom dreva či mramoru.

 

 

 

Zlatá nielen kuchyňa

Aby vám zlatý drez robil naozaj radosť, je potrebné ho zladiť aj s ostatnými prvkami domácnosti. Nebojte sa zlatý prvok v určitej intenzite použiť vo všetkých miestnostiach. Skvele pôsobia napríklad zlaté rámy obrazov, zlate zarámované fotografie, ale tiež zlaté obliečky vankúšov, tienidlo lampy či vkusná dekorácia (váza, socha...). Pre odvážnych je tu možnosť využiť zlatú farbu na nábytku – taburetka, konferenčný stolík, nástenný vešiak či regál. Je možné ísť aj opačnou cestou a namiesto zlatých detailov vytvoriť druhú dominantu – zlatú stenu, prípadne jej časti (napríklad pomocou obkladov).

zlaty obyvak

Súvisiace produkty

747,00 € s DPH
Expedícia obvykle do 6 dní.
838,51 € s DPH
Expedícia obvykle do 6 dní.
407,16 € s DPH
Expedícia obvykle do 6 dní.
325,40 € s DPH
Skladom 16 ks
Zajtra odosielame
hore