STYLE PLUS s.r.o. Moravská 1259, 570 01 Litomyšl

5 tipov, ako deťom spríjemniť a uľahčiť život v kúpeľni

5 tipov, ako deťom spríjemniť a uľahčiť život v kúpeľni
24.08.2018 STYLE PLUS s.r.o. Rady a tipy

Staviate dom alebo rekonštruujete kúpeľňu? Máte doma malé deti, ktoré ešte potrebujú častý dohľad? Prinášame vám jednoduché tipy na zariadenie do kúpeľne, ktoré ochránia vaše deti pred zranením, pomôžu im pri zdravotných komplikáciách a umývanie im uľahčia a spríjemnia. Termostatické batérie chránia deti pred oparením Keď sa deti kúpu, ľahko zabúdajú na okolitý svet. Platí to aj vo ...

Staviate dom alebo rekonštruujete kúpeľňu? Máte doma malé deti, ktoré ešte potrebujú častý dohľad? Prinášame vám jednoduché tipy na zariadenie do kúpeľne, ktoré ochránia vaše deti pred zranením, pomôžu im pri zdravotných komplikáciách a umývanie im uľahčia a spríjemnia.

Termostatické batérie chránia deti pred oparením

Keď sa deti kúpu, ľahko zabúdajú na okolitý svet. Platí to aj vo vani, v ktorej na nich čaká pri hre niekoľko nástrah – môžu sa pri napúšťaní vody opariť, udrieť hlavou o rameno batérie alebo spáliť sa o jej povrch. Ideálne podmienky im vytvoríte, keď si k vani zaobstaráte napúšťanie vody prepadom – to znamená, že vodu napúšťate otvorom priamo vo vani, takže vaňová batéria nikde neprekáža, čo je naviac elegantnejšie.

K bezpečnému kúpaniu prispeje aj termostatická batéria, ktorá reaguje na zmeny tlaku vody a udržuje nastavenú teplotu. Jej súčasťou je poistka proti opareniu, ktorú musíte stlačiť, aby ste si zvolili teplotu vyššiu ako 38 – 40°C. Deti preto len tak nezavadia o páku batérie a neoparia sa. Povrch kvalitných termostatických batérií je naviac stále chladný, pretože vnútri prúdi dookola studená voda. Ak sa teda deti dotknú batérie, nespália sa.


O kvalitnú termostatickú batériu sa deti nespália. Foto: Grohe

Elektronické batérie ocenia deti aj vaša peňaženka

Elektronické batérie všetci poznáme skôr z nákupných centier a verejných toaliet. Deťom ale môžu spríjemniť umývanie rúk aj doma. Nemusia totiž zložito nastavovať teplotu vody, regulovať silu prúdu ani pamätať na to, že majú umývadlovú batériu vypnúť. Vám zase zaplesá peňaženka, pretože budete mať spotrebu vody pod kontrolou.


Elektronické batérie deťom umývanie rúk zjednodušia. Foto: Sanela

Elektronický bidet ušetrí deťom mnoho slzičiek

Elektronické bidety aj sprchové toalety si zatiaľ miesto v našich kúpeľniach stále hľadajú. Jedná sa pritom o najvyšší stupeň intímnej hygieny, takže sa budete kedykoľvek v priebehu dňa cítiť, ako by ste práve vyšli zo sprchy. Ponúkajú mnoho typov prúdu – napríklad dámsky prúd, pulzujúci prúd pri problémoch so zápchou, ktorý podporuje činnosť hrubého čreva, prerušovaný prúd pri starostiach s hemoroidmi, ale aj detskú sprchu, ktorá šetrne opláchne citlivú pokožku vášho dieťaťa. Ak vášho chlapčeka alebo dievčatko naviac trápi zadržovanie stolice a vyprázdňovanie ich bolí, ušetríte im mnoho slzičiek pi utieraní zadočku toaletným papierom.


Detský prúd šetrne očistí citlivú detskú pokožku. Foto: Grohe

WC sedadlo so softclose prispeje k rodinnej pohode

Pamätáte si, koľkokrát ste v detstve počuli vetu: „Netrieskaj s tou doskou!“? Ak sa chcete ušetriť podobnej situácie aj so svojimi deťmi, zaobstarajte si k toalete WC sedadlo s funkciou softclose. Ide o špeciálny mechanizmus, s ktorým sa doska sama pomaly sklápa, až potichu usadne na WC misu. Oceníte ju nielen s malými deťmi, ktoré sa ešte učia svoje pohyby správne skoordinovať, ale aj so synmi, ktorí si potrebujú zaumatizovať, že doska patrí proste dole. WC sedadlo s funkciou softclose je síce drobnosť, ale verte, že prispeje k vašej rodinnej pohode.


WC sedadlo s funkciou softclose sa samo pomaly sklápa. Foto: Saneux

Aj v drobných doplnkoch do kúpeľne je sila

Existuje aj mnoho drobných doplnkov, ktoré najmenším deťom pobyt v kúpeľni spríjemnia – napríklad detské sedadlo, podstavec k umývadlu, stupienok k umývadlu alebo napríklad bezdotykový dávkovač tekutého mydla. Nestoja veľa a deťom urobia veľkú službu.