Preskočiť na hlavný obsah

Ako vybrať doplnky do kúpeľne

  • 1. 1. 2021

Doplnky do kúpeľne sú praktické a v kúpeľni vytvárajú útulnú atmosféru a pocit pohody. Sú skrátka čerešničkou na torte celej kúpeľne. Ich výber preto nepodceňujte. Napíšte si podrobný zoznam, popremýšľajte o štýle a materiáloch, ktoré sa vám páčia a nezabudnite ani na praktickú stránku vybavenia.
 

Napíšte si zoznam kúpeľňových doplnkov  

Šťastie praje pripraveným. Než sa pustíte do výberu všetkých doplnkov do kúpeľne, spíšte si zoznam všetkého, čo potrebujete. Ušetríte si veľa času a starostí dodatočným výberom výrobkov v rovnakom štýle.

Doplnky do kúpeľne vyberajte v jednotnom štýle

Aké si vybrať doplnky do kúpeľne.jpg

Máte zariadenú kúpeľňu v štýle Provence? Plánujete si vybaviť kúpeľňu v rustikálnom štýle? Alebo dávate prednosť modernému a nadčasovému designu? Nech už vaše srdce bije pre akýkoľvek štýl, prispôsobte mu aj výber všetkých košíčkov, dózičiek, dávkovačov tekutého mydla, držiakov na kefky a ďalších drobností. Pamätajte, že je dôležité, aby sa k sebe kúpeľňové doplnky hodili. Vyberajte ich preto ideálne z rovnakej série. Niektoré doplnky sú sami o sebe krásne a štýlové, ale v celkovom koncepte kúpeľne by mohli pôsobiť rušivo. Vyvarujte sa gýčom a kvázi vtipnému vybaveniu. Verte, že vás budú baviť len chvíľu.

Popremýšľajte o vhodnom materiáli kúpeľňových doplnkov. Možností je mnoho.

Na trhu je pestrá ponuka kúpeľňových doplnkov z rôznych materiálov. Môžete si vybrať sklenené, kamenné, drevené, keramické, plastové aj nerezové kúpeľňové doplnky. Záleží na štýle vašej kúpeľne aj na vašom vkuse.

Do kúpeľne v rustikálnom štýle sa hodia drevené alebo kamenné doplnky do kúpeľne. V modernej a minimalistickej kúpeľni sa budú vynímať sklenené a nerezové doplnky. Máte malé deti? Obstarajte si plastové doplnky. Predídete mnohým horúcim chvíľkam aj nepríjemným zraneniam.

Stavte aj na praktickú stránku kúpeľňových doplnkov

Ako vybrať doplnky do kúpeľne.jpg

Kúpeľňové doplnky majú okrem estetickej funkcie aj svoju praktickú stránku. Napríklad poličky do kúpeľne. Pri ich výbere najprv zamerajte voľný priestor v kúpeľni a až potom vyberajte podľa typov a vzhľadu. Niektoré doplnky do kúpeľne sa môžu zdať na prvý pohľad zbytočné. Napríklad držiak na fén, zásobník kozmetických tampónov a tyčiniek alebo zásobník na papierové vreckovky nie sú nevyhnutné, ale aj tak stoja za pozornosť, pretože vám život uľahčia a spríjemnia. Tak si ich doprajte. Žijeme len raz.

Potrebujete s výberom doplnkov do kúpeľne poradiť? Napíšte nám email na poradenstvo@sanitino.sk alebo zavolajte na telefónne číslo +421 233 056 363.

Hľadáte inšpiráciu?

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru alebo sa staňte fanúšikom našej stránky na FacebookuInstagramu alebo TikTok.

hore