Preskočiť na hlavný obsah

Vyliezate zo sprchy. Vaše telo je príjemne uvoľnené a voniate po svojom obľúbenom mydle. S ľahkým úsmevom siahate tam, kde očakávate uterák, lenže... Najskôr vám zmizne úsmev a potom sa do napätia vracia aj vaše telo. Tak tieto scény si môžete ušetriť, stačí staviť na malé drobnosti, ktoré sprchovací zážitok príjemne podporia: háčiky na uteráky.

Vyliezate zo sprchy. Vaše telo je príjemne uvoľnené a voniate po svojom obľúbenom mydle. S ľahkým úsmevom siahate tam, kde očakávate uterák, lenže... Najskôr vám zmizne úsmev a potom sa do napätia vracia aj vaše telo. Tak tieto scény si môžete ušetriť, stačí staviť na malé drobnosti, ktoré sprchovací zážitok príjemne podporia: háčiky na uteráky.

Háčiky na uteráky, prípadne držiaky na vykurovací rebrík do kúpeľne je vhodné obstarať hlavne vo viacčlennej rodine. Nielenže predídete situácii, kedy (vždy) váš uterák skončí na zemi, a to pravdepodobne pod hromadou vlhkých uterákov ostatných členov domácnosti, ale ešte ušetríte miesto.

Hádzanie uterákov cez vaňu alebo ich vešanie na sprchový kút totiž nie je dlhodobé riešenie. Vedie skôr k neustálemu dohadovaniu, trvalej vlhkosti uteráku aj miestnosti alebo k hľadaniu uteráka. Navyše sa uteráky rýchlejšie špinia a tým, že dostatočne nepreschnú, môžu sa tu množiť nepríjemné mikroorganizmy. A úprimne, možnosť zabaliť sa po sprche do voňavého uteráka je tak veľmi príjemná...

kam s ručníkem po sprše


Decentné háčiky na uteráky

Najmenšou a napriek tomu efektívnou investíciou sú háčiky na uteráky. Idú perfektne zladiť so zvyškom miestnosti. Ak ste priaznivcom moderných štýlov, môžete siahnuť po tých so štvorcovou rozetou, po minimalisticky ladených alebo efektne industriálnych. Tí, čo dávajú prednosť klasike, môžu nájsť rôzne varianty oblých háčikov, hladké aj zdobené. Háčik na uteráky je možné pripevniť priamo na stenu (obvykle nalepením), ale ak chcete mať istotu, že bude držať, je možné väčšinu z nich aj navŕtať do škáry. Variantom sú tiež špeciálne systémy upevnenia, ktoré využívajú napríklad podtlak. Pretože uchytenie býva skryté, nie je celkový vzhľad ničím narušený.

Tip: Pred pripevnením je vhodné miesto dôkladne omyť, aby ste ho zbavili nielen nečistôt, ale hlavne prípadnej mastnoty. Až potom bude háčik držať „naveky“.


Háčik na uteráky: praktický aj efektní doplnok atmosféry

 

KEMI_Edition11_Handtuchhalter_2tlg_Handtuch.jpg

Obstarať je možné jednotlivé háčiky, ale tiež dvojháčiky, prípadne zostavu háčikov na jednej rozete (napr. samolepiaci štvorháčik). Ak máte vaňu vedľa umývadla, je možné využiť tiež otočný držiak na uteráky. Vysoko praktickou záležitosťou sú potom pevné držiaky na uteráky v rôznych šírkach alebo vzdušné úložné priestory vo forme police, pod ktorou sú umiestnené držiaky či háčiky na uteráky, ktoré práve používate. Tým ale ponuka nekončí.

K dispozícii je veľké množstvo nielen zmienených tvarov, ale tiež povrchových úprav. Staviť môžete na klasický lesklý chróm, ale tiež bronz, odtiene zlatej, bielu či čiernu farbu, nerezovú, tmavý grafit a množstvo ďalších. Ďalším hľadiskom výberu je mat alebo lesk povrchov. Väčšina výrobkov je vyrobená pre špecifické potreby kúpeľne, preto si svoj vzhľad uchovávajú perfektný po dlhú dobu.
 

Kúpeľňové radiátory: podržia, usušia

Skvelým riešením uterákovej témy je tiež využiť už stávajúcich možností a napríklad ich trochu vylepšiť. Väčšina kúpeľní je vybavený radiátorom alebo vykurovacím rebríkom. Práve rebríky do kúpeľne ponúkajú hneď dve výhody: uteráky tu môžete zavesiť a zároveň usušiť. Vykurovacie teleso by však nemalo byť celé zakryté. Ak ste vo fáze výberu rebríka do kúpeľne a plánujete tu uteráky sušiť, zvoľte taký, kde máte dostatok miesta na prevlečenie uterákov. Prípadne siahnite po otočnom variante. Riešením pre všetky sú potom rôzne držiaky, ktoré sa montujú pred vykurovací rebrík.
Badheizkörper zehnder     koupelnové topení Zehnder

Málo miesta? Žiadny problém

Ako háčiky na uteráky, tak rebríky do kúpeľne je možné prispôsobiť presne vašim priestorovým možnostiam. Množstvo háčikov je možné bez problémov pripevniť na neporézne povrchy, preto nie je od veci využiť napríklad sprchové zásteny. Kúpeľňové radiátory je možné obstarať už od šírky 300 mm a výšky cca. 1 300 mm. Vedzte, že nájdete aj nádherné designové kúsky, ktoré do kúpeľne prinesú nadčasový štýl a nádych luxusu. Staviť môžete tiež na rôzne elektrické sušiče, ktorých rozmery začínajú na 600 x 300 mm. 

Súvisiace produkty

13,75 € s DPH
Expedícia obvykle do 21 dní.
7,72 € s DPH
Skladom 3 ks
Odosielame v pondelok 26. 2.
8,46 € s DPH
Skladom 2 ks
Odosielame v pondelok 26. 2.
200,90 € s DPH
Skladom 3 ks
Odosielame v pondelok 26. 2.
hore