Preskočiť na hlavný obsah

Hľadáte vianočný darček? Darujte praktických pomocníkov do kuchyne!

Stále ešte nemáte nakúpené darčeky pod stromček a premýšľate, čím by ste svojich blízkych prekvapili? Venujte im praktického pomocníka do kuchyne. Kto by totiž nechcel mať pekne zariadenú domácnosť? Títo pomocníci určite stoja za to

Praktické darčeky nepatria práve medzi najobľúbenejšie varianty darčekov pod stromček, ale niekedy je lepšie darovať užitočného pomocníka, ktorý ušetrí obdarovanému čas, než ho odbiť neoriginálnymi darčekmi, peniazmi alebo vouchermi, ktoré tak či tak nevyužije.
 

Koniec chaosu v kuchyni!

Náš prvý tip na vianočný darček mieri do kuchyne, pretože kto by nechcel mať štýlovú a hlavne praktickú kuchyňu.

Udržiavať poriadok v kuchyni môže byť niekedy pekná fuška. Našťastie ale na trhu nájdete veľa nápaditých výrobkov, ktoré vašej kuchyni pridajú priestor a vnesú do nej poriadok. Jedným z nich je napríklad praktický organizér do kuchyne. Organizéry síce nie sú žiadnou novinkou, ale v poslednej dobe nadobudli omnoho estetickejšieho designu.

Okrem tých plastových je možné obstarať si aj drevené či momentálne veľmi populárne bambusové. Môže nimi byť vybavená kuchynská doska, poličky alebo jednotlivé zásuvky. Oceníte ich nielen na organizáciu príborov a kuchynských nožov, ale tiež napríklad pre oddelenie tanierov, pokrievok alebo sklenených dóz na potraviny. Už žiadne prehrabovanie sa v šuplíkoch a hľadanie vývrtky alebo tej správnej pokrievky!

organizér do kuchyně

Nevyhnutní z nevyhnutných

Úplnou klasikou, čo sa týka vybavenia do kuchyne, sú tiež nože, varechy alebo dosky na krájanie. Tými urobíte radosť skrátka vždy. Ale aké zvoliť? Všeobecne by sme povedali, že je rozhodne lepšie dať prednosť tej drevenej pred plastovou. Plastové dosky síce môžeme dať do umývačky, ale po rezaní na nich vznikajú vruby, ktoré sa neuzatvoria a teda v nich zostanú baktérie.

To sa u drevených dosiek nedeje, takže z hľadiska hygieny je rozhodne lepšie voliť tie. Všeobecne sa vyplatí mať dosiek niekoľko: jednu na krájanie mäsa a rýb, druhú na zeleninu a tretiu na krájanie chleba. V neposlednom rade nezabudnite tiež na to, aby bola dostatočne široká (aspoň 25 x 40 cm). Vďaka tomu vás nebude nič obmedzovať a jedlo nebude padať na stôl alebo horšie – na podlahu.
 

Filtrovaný zázrak – šetrný aj k prírode

16_Style_XL_Grey_Family_Mother_Pouring_Girl_Tabel_Meal.jpg

Rodiny, ktoré žijú ekologickým životným štýlom rozhodne potešia filtračné kanvice alebo filtračné patróny na kuchynské batérie. Vďaka nim sa užívateľom podarí znížiť spotrebu plastových fliaš na minimum. Nielen že je tento darček originálny, ale tiež predovšetkým praktický. Týmto spôsobom však urobíte radosť všetkým, ktorých zaujíma zdravý životný štýl. Príjem filtrovaných tekutín totiž omnoho menej zaťažuje organizmus.

16_Style_XL_Grey_Filling_128239_0.jpg

A na akom princípe títo pomocníci fungujú? Sú vybavení viacstupňovými filtrami, ktoré zachytia ako viditeľné nečistoty, tak aj zložky už rozpustené vo vode. Filtrovaná voda je navyše omnoho chutnejšia, než tá vytekajúca rovno z kohútika. Chuť doma pripravovaných nápojov sa teda posunie na úplne inú úroveň! Ako bonus môžete zakúpiť poháre GROHE v elegantne čistom designe.

TIP SANITINO: Medzi ekologické vychytávky sa radí aj cestovní fľaša na pitie slúžiaca pre opätovné použitie. Priemerný človek tak ušetrí okolo 150 plastových fliaš za rok!

Kuchynské doplnky sú nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti. Veríme, že pod stromčekom takto užitočný darček vyčaruje úsmev na tvár a pri používaní vám uľahčí mnoho práce. V krásne zariadenej kuchyni sa varí aj pečie jedna báseň!

Súvisiace produkty

58,50 € s DPH
Skladom 4 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
129,60 € s DPH
Expedícia obvykle do 23 dní.
hore