Preskočiť na hlavný obsah

Hansa

Hansa

O značke HANSA

Hansa home Hansa koupelny

Značka HANSA patrí spolu so značkou ORAS do skupiny ORAS GROUP. Na trhu pôsobí viac než 100 rokov a radí sa ku špičkám vo svojom odbore. Úspech po tak dlhú dobu nie je žiadna náhoda, ale výsledok úsilia, skúseností a dôsledného prístupu k designu aj spracovaniu.

História značky HANSA siaha až do roku 1911, keď Karl Göhring založil podnik Preß- und Stanzwerke GmbH (roku 1921 premenované na HANSA Metallwerke AG). Prvý veľký úspech zažila spoločnosť roku 1950, kedy si nechala patentovať prvú ručnú sprchu s regulačným a zmiešavacím ventilom. Ale prelomové riešenie našla spoločnosť aj v roku 1962, kedy začala vyrábať prvú pákovú zmiešavaciu batériu v Európe. A to podľa svojej vlastnej konštrukcie.

K malej revolúcii v oblasti vodovodných batérií došlo tiež v rokoch 1971-1973. HANSA v tejto dobe uviedla na trh nový termostat HANSAMAT, tlačidlovú armatúru HANSATASTAMAT a ako prvý výrobca vodovodných batérií tiež kompletný sortiment armatúr hlukovej triedy 1/DIN 4109.

Teraz značka HANSA nastavuje v Európe vysoký štandard v oblasti sanitárnej techniky. Špecializuje sa na výrobu vysoko kvalitných a inovatívnych vodovodných batérií do kúpeľní a kuchýň. V jej portfóliu nájdete tiež kvalitné sprchy, termostatické batérie, ale tiež keramiku – nechýbajú vane, umývadlátoalety.

.       


Hodnoty značky HANSA

Kvalita

HANSA spracováva výhradne vysoko kvalitné a trvanlivé materiály, napríklad mosadz odolnú proti uvoľňovaniu zinku a proti korózii, plasty s certifikátom KTW a funkčné jadrá s najmodernejšou technológiou. Všetky mosadzné súčasti vedúce pitnú vodu majú povrchovú úpravu bez obsahu niklu.

Inovácie

HANSA je priekopníkom zásadných inovácií na trhu. Využíva inovatívne materiály, navrhuje progresívne koncepcie výrobkov a prichádza s novými technickými riešeniami, ktoré mimo iné pomáhajú šetriť vodu a energiu. Vlastní množstvo tuzemských aj zahraničných patentov.

Trvale udržateľný rozvoj

Značka HANSA cíti zodpovednosť za cenný prírodný zdroj, ktorý každý deň všetci využívame – vodu. Vždy zohľadňuje dobu životnosti výrobku a kladie dôraz na nadčasový design, ktorý nepodlieha krátkodobým módnym vlnám.

HANSA POLOHANSA VIVA sprchaHANSA PintoHANSA designo


Získané designové ocenenia

Moderný a úplne univerzálny: design výrobkov HANSA je prispôsobený požiadavkám moderných kúpeľní. Za svoj prínos získava značka HANSA pravidelne množstvo prestížnych medzinárodných ocenení. Sú nimi: Reddot design award, German Design Award, Product design award, Good design, Design Plus, Design Center Stuttgard

Jsou jimi: Reddot design award, German Design Award, Product design award, Good design, Design Plus, Design Center Stuttgard


Designér značky HANSA

Rodrigo Torres HANSA

Rodrigo Torres

Narodil sa v kolumbijskej Bogote v roku 1976, vyštudoval Fakultu priemyselného designu na univerzite v Bogote a magisterský titul v odbore design na milánskej akadémii Domus. V roku 1997 získal cenu Santo Domingo pre najlepších kolumbijských študentov designu. V rokoch 2000 až 2004 pracoval ako designér v designovom štúdiu Giovannoni. Bol profesorom na milánskej Akadémii Domus a na Európskom inštitúte designu v Turíne. Usporadúval konferencie na rôznych univerzitách v Taliansku a Kolumbii. Žije a pracuje v Miláne.

V spolupráci so značkou HANSA vytvoril unikátny designový rad Alessi SenseAlessi.   

Doprava zdarma
Tovar dostanete už zajtra

Objednávky nenechávame ležať ladom. Ak nakúpite skladový tovar do 11.00, zásielku odovzdáme dopravcovi ešte dnes.

Môžete nám dôverovať
Naše ceny vás potešia

Či zariaďujete jednu kúpeľňu alebo aj päť. Každému ponúkame výhodné ceny. Veľkoodberateľom i špeciálne zľavy.

S nákupom vám poradíme
S nákupom
vám poradíme

V našom tíme máme technických odborníkov, ktorí Vám s nákupom poradia, takže Vám určite všetko bude pasovať a fungovať ku spokojnosti.

Najširšia ponuka skladom
U nás si vyberiete

Naše sklady praskajú vo švíkoch. Práve teraz máme k dispozícii 6 918 položiek a 58 744 výrobkov popredných značiek, napr. Grohe, Hansgrohe, Geberit a Kludi.

hore