Preskočiť na hlavný obsah

Hansa

Hansa

O značke HANSA

Hansa home Hansa koupelny

Značka HANSA patrí spolu so značkou ORAS do skupiny ORAS GROUP. Na trhu pôsobí viac než 100 rokov a radí sa ku špičkám vo svojom odbore. Úspech po tak dlhú dobu nie je žiadna náhoda, ale výsledok úsilia, skúseností a dôsledného prístupu k designu aj spracovaniu.

História značky HANSA siaha až do roku 1911, keď Karl Göhring založil podnik Preß- und Stanzwerke GmbH (roku 1921 premenované na HANSA Metallwerke AG). Prvý veľký úspech zažila spoločnosť roku 1950, kedy si nechala patentovať prvú ručnú sprchu s regulačným a zmiešavacím ventilom. Ale prelomové riešenie našla spoločnosť aj v roku 1962, kedy začala vyrábať prvú pákovú zmiešavaciu batériu v Európe. A to podľa svojej vlastnej konštrukcie.

K malej revolúcii v oblasti vodovodných batérií došlo tiež v rokoch 1971-1973. HANSA v tejto dobe uviedla na trh nový termostat HANSAMAT, tlačidlovú armatúru HANSATASTAMAT a ako prvý výrobca vodovodných batérií tiež kompletný sortiment armatúr hlukovej triedy 1/DIN 4109.

Teraz značka HANSA nastavuje v Európe vysoký štandard v oblasti sanitárnej techniky. Špecializuje sa na výrobu vysoko kvalitných a inovatívnych vodovodných batérií do kúpeľní a kuchýň. V jej portfóliu nájdete tiež kvalitné sprchy, termostatické batérie, ale tiež keramiku – nechýbajú vane, umývadlátoalety.

.       


Hodnoty značky HANSA

Kvalita

HANSA spracováva výhradne vysoko kvalitné a trvanlivé materiály, napríklad mosadz odolnú proti uvoľňovaniu zinku a proti korózii, plasty s certifikátom KTW a funkčné jadrá s najmodernejšou technológiou. Všetky mosadzné súčasti vedúce pitnú vodu majú povrchovú úpravu bez obsahu niklu.

Inovácie

HANSA je priekopníkom zásadných inovácií na trhu. Využíva inovatívne materiály, navrhuje progresívne koncepcie výrobkov a prichádza s novými technickými riešeniami, ktoré mimo iné pomáhajú šetriť vodu a energiu. Vlastní množstvo tuzemských aj zahraničných patentov.

Trvale udržateľný rozvoj

Značka HANSA cíti zodpovednosť za cenný prírodný zdroj, ktorý každý deň všetci využívame – vodu. Vždy zohľadňuje dobu životnosti výrobku a kladie dôraz na nadčasový design, ktorý nepodlieha krátkodobým módnym vlnám.

HANSA POLOHANSA VIVA sprchaHANSA PintoHANSA designo


Získané designové ocenenia

Moderný a úplne univerzálny: design výrobkov HANSA je prispôsobený požiadavkám moderných kúpeľní. Za svoj prínos získava značka HANSA pravidelne množstvo prestížnych medzinárodných ocenení. Sú nimi: Reddot design award, German Design Award, Product design award, Good design, Design Plus, Design Center Stuttgard

Jsou jimi: Reddot design award, German Design Award, Product design award, Good design, Design Plus, Design Center Stuttgard


Designér značky HANSA

Rodrigo Torres HANSA

Rodrigo Torres

Narodil sa v kolumbijskej Bogote v roku 1976, vyštudoval Fakultu priemyselného designu na univerzite v Bogote a magisterský titul v odbore design na milánskej akadémii Domus. V roku 1997 získal cenu Santo Domingo pre najlepších kolumbijských študentov designu. V rokoch 2000 až 2004 pracoval ako designér v designovom štúdiu Giovannoni. Bol profesorom na milánskej Akadémii Domus a na Európskom inštitúte designu v Turíne. Usporadúval konferencie na rôznych univerzitách v Taliansku a Kolumbii. Žije a pracuje v Miláne.

V spolupráci so značkou HANSA vytvoril unikátny designový rad Alessi SenseAlessi.   

Najširšia ponuka skladom
U nás si vyberiete

Naše sklady praskajú vo švíkoch. Práve teraz máme k dispozícii 6 918 položiek a 58 744 výrobkov popredných značiek, napr. Grohe, Hansgrohe, Geberit a Kludi.

Môžete nám dôverovať
Naše ceny vás potešia

Či zariaďujete jednu kúpeľňu alebo aj päť. Každému ponúkame výhodné ceny. Veľkoodberateľom i špeciálne zľavy.

S nákupom vám poradíme
S nákupom
vám poradíme

V našom tíme máme technických odborníkov, ktorí Vám s nákupom poradia, takže Vám určite všetko bude pasovať a fungovať ku spokojnosti.

Doprava zdarma
Tovar dostanete už zajtra

Objednávky nenechávame ležať ladom. Ak nakúpite skladový tovar do 11.00, zásielku odovzdáme dopravcovi ešte dnes.

hore