Preskočiť na hlavný obsah

Intímna hygiena by nemala byť tabu. Naopak, je to oblasť, ktorej by sme mali venovať pozornosť, pretože veľkým dielom prispieva k celkovej kondícii. Aké možnosti máme? Základným pomocníkom je bidet. Viete, ako funguje bidet a že nie je iba jeden? Ako správne bidet používať?
 

Bidet nie je „len“ keramická misa

Keramický bidet je pravdepodobne tým produktom, ktorý sa vám v mysli vybaví ako prvý, keď sa slovo bidet vysloví. Skutočne bol priekopníkom v tejto oblasti. Snáď len pre zaujímavosť pripomeňme, že samotné slovo pochádza z francúzštiny a znamenalo jazdu na poníkovi. Aj bidet bol vlastne prenosným umývadlom intímnych partií, často s podobou koňa. V súčasnej dobe je pod pojmom bidet označovaných hneď niekoľko produktov:

  1. Samostatne stojaci keramický bidet – klasická keramická misa s bidetovou batériou.
  2. Sprchová toaleta (elektronický bidet) – WC misa + bidetová doska.
  3. Bidetová doska – nahrádza existujúcu WC dosku a poskytuje služby bidetu (vyžadovaný prístup k elektrine).
  4. Bidetová spŕška – primontuje sa k vodovodnej batérii (obvykle musíte zvoliť batériu, ktorá to umožňuje).


Bidet je skvelým pomocníkom

Popri efektívnej očiste a pocite sviežosti získate i pomocníka, ktorý vám pomôže uľaviť si a trebárs byť aj súčasťou prevencie množstva nepríjemných ochorení, ako sú hemoroidy, inkontinencia (dochádza k masáži panvového dna) či rôzne vaginálne zápaly. Bidet určite uvítajú tiež ženy počas tehotenstva alebo po pôrode, prípadne seniori či ľudia s pohybovými problémami a obmedzeniami, či už z dôvodu choroby, úrazu, alebo trvalého hendikepu. Skvelou správou je, že na zaradenie bidetu do vašej domácnosti nie sú potrebné veľké stavebné zásahy. Bidetová doska ľahko nahradí tú existujúcu a bidetovú spŕšku jednoducho primontujete k umývadlovej batérii.

 

Ako použiť klasický bidet

WhiteTulip_Culture_01.tif.jpg

Klasický keramický bidet je obvykle umiestnený v blízkosti toalety. Po použití WC sa sem teda ľahko presuniete. Pomocou bidetovej batérie (obvykle pákovej) namixujete požadovanú teplotu a intenzitu prúdu. Overte najskôr rukou, či vyhovuje. Batéria je vybavená spŕškou, ktorou môžete regulovať smer prúdu.

Nad bidetom môžete podľa preferencií sedieť smerom k alebo od bidetovej batérie. Vo zvolenej pozícii intímne partie umyte, obvykle nie je potrebné ani použitie ruky. Po umytí sa utrite pripraveným uterákom alebo toaletným papierom. Bidetovú misu opláchnite.

Ako funguje elektronický bidet a bidetová doska

Elegantný spôsob, ako do vašej domácnosti umiestniť bidet a zároveň ušetriť miesto. Zatiaľ čo elektronický bidet sa dodáva v zostave WC misa + bidetová doska, bidetová doska sa kupuje samostatne. Je potrebné teda dobre preštudovať technické parametre, aby bola s vaším súčasným WC kompatibilná. Ich výhodou je, že poskytujú komplexnú starostlivosť a všetko navyše môžete riadiť diaľkovým ovládaním. Nájdete tu napr. spŕšky, určené pre dámy a ich potreby, rôznu intenzitu a teplotu prúdu, množstvo produktov má „pamäť“ na svojho užívateľa, dosky bývajú vyhrievané, je tu automatické preplachovanie dýz, podsvietenie a mnoho ďalších príjemných výhod. Len je potrebné mať na pamäti, že budete potrebovať prístup k napájaniu elektrinou.

 

Ako použiť elektronický bidet či bidetovú dosku

Použitie elektronického bidetu či bidetovej dosky je veľmi intuitívne. Po použití WC, tak ako ste zvyknutí, jednoducho tlačidlom aktivujete požadovanú funkciu (umytie konečníka alebo dámsku spŕšku). Tá sa vysunie a požadovaný úkon vykoná. Akonáhle ste s očistou spokojní, zvoľte fén, ktorý vaše intímne partie bezpečne osuší prúdom teplého vzduchu. Po tejto fáze už obvykle nie je nutné použiť toaletný papier.

 

Ako použiť bidetovú spŕšku

Paffoni.jpg

Bidetová spŕška je najrýchlejší, najlacnejší a najjednoduchší spôsob, ako si do domácnosti zaobstarať pomocníka s intímnou hygienou. Montuje sa priamo vedľa WC a napája sa na umývadlovú batériu. Odporúčame obstarať si variant s napojením na studenú i teplú vodu, pretože tým získate možnosť individuálneho nastavenia. Spŕška je obvykle pripevnená na nástennom držiaku, z ktorého ju v prípade potreby ľahko vyberiete.

Dajte si len pozor, aby dĺžka sprchovej hadice bola dostatočná, aby ste mali pri očiste pohodlie. Zatiaľ čo teplotu vody nastavujete umývadlovou batériou, vodu spúšťate pomocou tlačidla alebo páčky na spŕške. Je možné ju bez ťažkostí ovládať jednou rukou.

A ako použiť bidetovú spŕšku? Po vykonaní potreby sa na WC doske posuňte tak, aby ste mali k znečisteným partiám pohodlný prístup (obvykle sa stačí posunúť kúsok dopredu). U žien môže byť pohodlnejšie sa na WC doske otočiť smerom k stene. Potom partie pomocou prúdu vody očistite a následne jemne usušte toaletným papierom alebo uterákom.

Súvisiace produkty

hore