Preskočiť na hlavný obsah

Otestovali sme za vás filtračné kanvice Philips

Zdravá, chutná a hlavne čistá voda je základným stavebným kameňom nášho života. Zdravie a spokojnosť našich zákazníkov sú pre nás na prvom mieste, preto sme za vás vyskúšali novinku na našom e-shope. Čo môžeme povedať o filtračných kanviciach Philips?

Domáca filtrácia vody je čím ďalej častejšie skloňovaným pojmom. A ešte aby nie – koho baví neustále nakupovanie a nosenie ťažkých balených vôd a následné zaťažovanie planéty vyhodenými plastmi. To vyrieši pitie vody z kohútiku, ale bohužiaľ vo väčšine miest je táto voda príliš tvrdá, obsahuje chlór, ťažké kovy, pesticídy, hormóny, mikroplasty a ďalšie pre telo škodlivé látky. Aby bola kohútiková voda naozaj chutná a zdravá, je potrebné ju prefiltrovať.

philips-obr1.jpg

Filtrácia kohútikovej vody pre nás nie je žiadnou novinkou! V našom e-shope Sanitino.sk už niekoľko rokov ponúkame vysoko kvalitné drezové batérie s filtračnou funkciou. Ale cenovo dostupné prenosné filtračné kanvice Philips pre nás otvárajú úplne novú dimenziu v domácom filtrovaní vody.

A pretože vieme, že je najlepšie si všetko skúsiť na vlastnej koži, vyskúšali sme tieto filtračné kanvice za vás. Do testu filtračných kanvíc sa s nadšením pustila naša obsahová špecialistka a blogerka Sabča, ktorá doma nemá zrovna chutnú vodu z kohútika. Preto chcela na vlastnej koži zistiť, či pozná rozdiel v chuti filtrovanej vody. A tiež to, či sa oplatí filtračnú kanvicu si obstarať.

 

Test filtračnej kanvice Philips

V našej ponuke nájdete rôzne druhy a typy filtračných kanvíc, ale ja som vyskúšala filtračnú kanvicu s funkciou mikrofiltrácie a s časovačom.

Výhody filtračnej kanvice s mikrofiltráciou:

 • čistý design
 • jednoduchá inštalácia filtra
 • ergonomická rukoväť
 • praktický ventil na nalievanie vody z kohútika
 • štvorstupňová filtrácia
 • jednoduchá údržba kanvice
 • digitálny časovač
 • filtračná kazeta na 60 dní je súčasťou balenia

V každom balení nájdete kanvicu Philips s odoberateľnou nádržou na vstupnú vodu, filtračnú kazetu na 60 dní a návod na použitie. Odporúčam prečítať si predovšetkým inštrukcie k prvej inštalácii filtra, aby ste neboli prekvapení, že prvé prefiltrovanie zmení farbu vody domodra.

IMG_6127-01.jpeg

Philips kanvice majú veľmi jednoduchý, nadčasový a čistý design, takže sa hodia naozaj do všetkých kuchýň. A vôbec by som sa nehanbila nechať filtračnú kanvicu s vodou napríklad na kuchynskej linke alebo na stole.

Som žena, takže veľmi oceňujem aj jednoduchú inštaláciu filtra, ergonomicky tvarovanú rukoväť a veľmi praktický ventil s krytom na naliatie vody do kanvice. Nemusíte nič skrutkovať alebo zložito odmontovávať. Len odklopíte kryt a môžete jednoducho a rýchlo naliať vodu z kohútika priamo do kanvice. Je to tak jednoduché, že si zvládnu prefiltrovať vodu aj vaše deti.

A teraz k samotnej filtrácii. Bývam v meste, kde voda nie je zrovna dvakrát chutná. Rýchlovarnú kanvicu musím čistiť takmer každý týždeň, pretože voda z kohútika je príliš tvrdá. Takže ma zaujímalo, ako veľmi zmení prefiltrovanie chuť aj celkovú kvalitu kohútikovej vody. A budete sa diviť, ale zmení ju podstatne.

Philips kanvice majú filtračnú kazetu so štvorstupňovou filtráciou. To znamená, že naliata voda postupne prejde štyrmi fázami, než sa dostane do nádrže na filtrovanú vodu:

 1. Voda najskôr pretečie cez netkanú textíliu, ktorá zachytí pesticídy, baktérie, vírusy, ale aj drobné čiastočky usadené vo vode alebo v rúrkach (olovo, hrdzu, piesok).
 2. Ďalšou fázou je filtrácia cez vrstvu bridlice, kde dôjde k odstráneniu olova, chlóru, pesticídov a vodného kameňa.
 3. Takto očistená voda pokračuje cez filter granulovaného aktívneho uhlíka. Ten sa postará o ďalšie organické nečistoty, zvyšky pesticídov a chlóru.
 4. Poslednou fázou je prefiltrovanie vody cez ďalšiu netkanú textíliu, ktorá odstráni posledné zvyšky nečistôt.

mikrofiltrace_SK

Celý proces filtrácie trvá pár sekúnd, takže vodu môžeme piť takmer okamžite. A na vôni aj chuti naozaj rozdiel spoznáte. Voda nie je cítiť hrdzou ani chlórom a jej chuť nie je olovnatá ako pred filtráciou.

Filtračná kazeta vydrží približne 60 dní. Niektoré kanvice Philips majú aj digitálny časovač, ktorý vám nutnosť výmeny filtra pripomenie, takže si nemusíte dávať pripomienku do kalendára.

Musím povedať, že som bola sama veľmi prekvapená, koľko toho filtračná kanvica Philips dokáže vyfiltrovať. Prefiltrovaná voda je skutočne čistá, chutná a nesmrdí po chlóre. Myslím, že mi za filtračné kanvice Philips poďakuje nielen moja rodina, ale aj rýchlovarná kanvica a kávovar.

                    filtrace

Názor na filtračné kanvice Philips

Filtračné kanvice Philips si z nášho tímu vyskúšalo viac ľudí. Čo na ne hovoria kolegovia? 

Ešte predtým, než sme filtračné kanvice Philips zaradili do našej ponuky, vyskúšal si ich majiteľ spoločnosti Rudolf Jániš, ktorý sa podelil o svoj dojem z čistej vody:

 „Hneď prvý dúšok u mňa vyvolal závislosť. Kanvica Philips sa ihneď stala nedielnou súčasťou našej rodiny.“ 

So svojou skúsenosťou sa nám pochválila aj naša produktová manažérka Ing. Kateřina Heinclová, ktorá má filtračnú kanvicu Philips doma a aktívne ju využíva.

„Žijeme v staršom dome, kde vodovodné potrubie nie je najmodernejšie a vodu musím často nechať odtiecť, než sa dá piť. Kanvica perfektne zbavila vodu pachute, ktorá bola občas cítiť.“ 

Posledná recenzia patrí nášmu IT procesnému manažérovi, ktorý si tiež obstaral filtračnú kanvicu Philips domov kvôli tvrdej vode.

„V domácnosti bojujeme s veľmi tvrdou a všeobecne nepríliš chutnou vodou. Pretože nie som zástancom vôd balených, tak som jej konzumáciu chtiac-nechtiac trpel (hlavne vďaka sirupom, šťavám a iným dochucovadlám). Príjemne ma teda prekvapilo, že voda z filtračnej kanvice Philips je chuťovo výborná a osviežujúca. Potešila ma aj jednoduchá údržba a celkovo rýchly proces samotnej filtrácie – bežný pohár je prefiltrovaný v priebehu niekoľkých sekúnd. A určite aj moje telo mi za znížený príjem zbytočných cukrov z dochucovadiel len poďakuje,“ 

Takže ak si doma chcete vychutnať skutočne čistú vodu, filtračná kanvica Philips je pre vás jasná voľba.

Súvisiace produkty

hore