Preskočiť na hlavný obsah

Pri zariaďovaní kúpeľne myslite tiež na svojich domácich miláčikov

Mať domáceho miláčika je pre niektorých z nás ako mať ďalšieho člena rodiny. Preto sa im snažíme dopriať to najlepšie pohodlie a domov zariaďujeme s ohľadom tiež na ich potreby a ostré pazúriky. Ale ako to urobiť napríklad s kúpeľňou? V článku sa dozviete niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu!

Otázka  Ako navrhnúť kúpeľňu nie je nikdy jednoduchá. V prípade majiteľov domácich miláčikov to ale platí dvojnásobne, pretože musia zohľadniť nielen veľkosť priestoru, svoje finančné možnosti, svoje potreby, ale tiež potreby svojich domácich miláčikov. A k tomu je ešte nevyhnutné vziať do úvahy ostré pazúriky, ktoré môžu poškriabať zvolenú luxusnú vaňu, alebo zúbky okusujúce nábytok a ďalšie vybavenie. Ako teda zariadiť svoju kúpeľňu s ohľadom na domácich miláčikov?
 

Ako zariadiť kúpeľňu – vaňa vs. sprchový kút?

Plánujete si do kúpeľne obstarať vaňu, ale neviete aký zvoliť materiál? Pre domácnosti so štvornohými miláčikmi sú ideálne vane smaltované. Sú odolné voči poškriabaniu a tak ich nepoškodia ani pazúriky vašich zvieracích priateľov. Mimo to môžete vaňu opatriť špeciálnou povrchovou úpravou menom Antislip, ktorá vás aj miláčika ochráni pred nebezpečným ušmyknutím.

Dog shower hansgrohe

Ak uvažujete skôr o sprchovom kúte, odporúčame zvoliť vyhotovenie walk-in. Sprchovanie zvieratka bude omnoho pohodlnejšie, nič vám nebude prekážať. Navyše taký kút vyzerá v kúpeľni naozaj elegantne. Pri výbere sprchového kúta dajte prednosť variantu na podlahu alebo odolnej sprchovej vaničke zo smaltu, ktorá odolá aj ostrým pazúrikom zvieraťa.

S tým súvisí aj správny výber ručnej sprchy a jej hlavice. Môžete vyberať z mnohých prúdov, od letného dáždika (Rain O2) cez masážne prúdy (Bokoma spray) až po veľmi silné a výrazné prúdy, medzi ktoré patrí napríklad Jet Spray. Nemôžete sa rozhodnúť? Väčšina hlavíc našťastie umožňuje prepínanie medzi 2-5 režimami, vďaka čomu uspokoja aj náročnejších zákazníkov!

TIP SANITINO: Vyskúšajte sprchovú hlavicu pre psov s masážnymi tryskami. Jeden z troch prúdov môžete jednoducho prepnúť pomocou tlačidla Select. A okrem dokonalej a príjemnej očisty môžete psa rovno vykefovať.

hansgrohe dog shower     hansgrohe dog shower psí sprcha

 


Podlaha pre ľahkú údržbu aj bezpečnosť

Ďalším spôsobom ako prerobiť kúpeľňu, aby bola vyhovujúca aj pre vašich miláčikov, je obstaranie protišmykovej podlahy. Taká podlaha je buď opatrená špeciálnym povlakom alebo je jej povrch mierne textúrovaný. Aj tým, že sa váš miláčik bude cítiť na zemi stabilne, znížite jeho odpor k občasným návštevám tejto miestnosti.

A ako docieliť čo najľahšej údržby? Keď sa po kúpeli váš miláčik s chuťou oklepe rovno na podlahu, nemusí byť následné upratovanie práve príjemné. Pokúste sa preto vybrať veľkoformátové dlaždice s drobnými škárami. Údržba sa tak stane omnoho jednoduchšia, čo iste oceníte pri následnom upratovaní. V neposlednom rade dbajte tiež na perfektne zariadenú hydroizoláciu.

psí sprcha hansgrohe dog shower


Ako ešte vylepšiť vašu kúpeľňu?

Či už máte v kúpeľni vaňu alebo sprchovú kút, môžete do nej nainštalovať termostatickú batériu. Prináša to veľa výhod! Okrem úspory vody (teda aj financií a prírody) môžete bez akýchkoľvek prekážok nastaviť tiež jej teplotu – ľubovoľne až do 38°C. Batéria si nastavenú teplotu pamätá aj do budúcna, takže až sa pôjdete sprchovať alebo budete chcieť umyť svojho štvornohého miláčika, nemusíte čakať, až sa voda zmieša a potečie v tej ideálnej teplote.

Termostatické batérie navyše udržujú teplotu vody aj keď niekto iný v domácnosti pustí kohútik alebo spláchne toaletu. Vaši miláčikovia, o nielen oni, túto funkciu náležite ocenia, pretože napríklad psi a mačky sú na teplotu vody dokonca citlivejší než ľudia. Už sa nebudete musieť báť, že by sa náhodou popálili. Navyše ku šťastiu im stačí chladnejšia voda než nám, takže tiež ušetríte peniaze za ohrev vody.

TIP SANITINO: Termostatické batérie ocenia rovnako rodiny s deťmi. Rodičia sa už nemusia báť nechávať svoje ratolesti pri sprchovaní samotné, pretože pre nastavenie vyššej teploty, než ktorá je prednastavená, je nutné stlačiť špeciálnu poistku, čo je pre deti ťažké. Navyše sú termostatické batérie technologicky riešené tak, aby voda, ktorá nimi preteká, neohrievala ani ich povrch.


Teplé uteráky = spokojní miláčikovia

Nielen my ľudia po kúpeli radi siahneme po teplom uteráku. Aj váš miláčik sa bude cítiť omnoho uvoľnenejšie a príjemnejšie, keď ho osušíte do uteráku, ktorý je vyhriaty. To môže zaistiť kúpeľňový radiátor čiže kúpeľňový rebrík. Navyše vhod príde obzvlášť v zime, kedy sa vraciate z vonku úplne skrehnutí.  Vybrať si môžete z rôznych veľkostí aj povrchových úprav – nie je problém ho zladiť s akýmkoľvek štýlom, hodí sa do všetkých kúpeľní.

Títo verní zvierací priatelia do našich životov každodenne vnášajú radosť a lásku. Prečo sa im teda trošku neodmeniť tiež v tomto smere? Oceníte to viac, než s myslíte! A kto vie,  možno sa stane kúpeľ ich obľúbenou činnosťou.

hore