Preskočiť na hlavný obsah

Uvažujete o kúpe elektronického bidetu? V dnešnom článku si popíšeme, čo vlastne je elektronický bidet a v čom uľahčuje svojim majiteľom život. Zbúrame niektoré mýty, ktoré sa s týmto sanitárnym zariadením spájajú.
 

Protože bidet chybí jak na většině soukromých toalet, tak na veřejných toaletách, nejsou na něj čeští uživatelé ještě úplně zvyklí. Bidet je považován za zbytné vybavení domácnosti. Mnozí si ani nejsou zcela jistí, jak jej správně použít. A to hovoříme o bidetu klasickém, který je rozšířen přece jen o něco více než bidet elektronický.

 

Klasický bidet

Než sa dostaneme k popisu elektronického bidetu, venujme pozornosť predstaveniu jeho predchodcovi. Klasický bidet má podobu samostatného klozetu. Obvykle je umiestnený vedľa toalety. Niektorí užívatelia, ktorí majú malú miestnosť s WC, klasický bidet inštalujú do kúpeľne. Je to pomerne nepohodlné riešenie – intímna hygiena, ku ktorej je bidet určený, by mala prebehnúť ihneď po vykonaní potreby.

lasický čiže oddelený bidet sa skladá (väčšinou) z porcelánovej misy a bidetovej batérie.

Použitie bidetu je jednoduché. Stačí sadnúť na misu a otočiť kohútik, respektíve stlačiť ovládaciu páku. Spustí sa voda z batérie. Užívateľ namixuje vhodnú teplotu prúdu vody a omyje si intímne partie. Niektoré bidety disponujú sprchovou hadicou, ktorá umožňuje dosiahnuť prúdom vody presne tam, kde je to potrebné.

Bidet je oproti papieru omnoho citlivejší k vašim intímnym partiám. Eliminuje riziko hemoroidov a iných zdravotných problémov. Je neoceniteľným pomocníkom pre seniorov, osoby s telesným postihnutím či maminky v priebehu tehotenstva.

Elektronický bidet

Vyššie popísaný klasický bidet sa v takmer nemennej podobe objavuje v kúpeľniach už po dve stovky rokov. Je typický hlavne pre krajiny západnej Európy, pre stredomorský región a pre arabské krajiny. Na toto sanitárne zariadenie nadväzuje elektronický bidet. Výhody bidetu tohto typu spočívajú v úspore miesta a v pohodlnejšom použití.

Elektronický bidet nevyžaduje prerobenie kúpeľne alebo stavebné úpravy. Pripevňuje sa priamo na toaletu a je možné ho zakryť záchodovou doskou. Jediný háčik spočíva v tom, že je nutné, aby elektronický bidet bol kompatibilný so stávajúcou toaletou. Je preto praktické obstarať si toaletu a bidet súčasne a postrážiť si, aby oba výrobky mali rovnaké rozmery na dĺžku a šírku. Tiež existuje možnosť obstarať toaletu s integrovaným elektronickým bidetom.

Jedinou ďalšou podmienkou je prítomnosť zásuvky v blízkosti WC.

Elektronický bidet je väčšinou vyrábaný z pevného plastu. Ovládanie je možné vďaka ovládaciemu panelu. Niektoré modely ale ponúkajú diaľkový ovládač, na ktorom je možné pohodlne nastaviť požadované funkcie.


Výhody elektronického bidetu

img-download-aquaclean-mera-comfort-whirlspray.jpg

Niektorým zákazníkom môžu pripadať obstarávacie náklady zbytočne vysoké. Je ale nutné si uvedomiť, že elektronický bidet prináša z dlhodobého hľadiska úsporu. Už bolo povedané, že s jeho prítomnosťou sa výrazne znižuje spotreba toaletného papiera. Moderné typy bidetov navyše šetria vodu. Oproti klasickému bidetu je elektronický bidet pohodlnejší pre použitie, pretože nie je nutné sa kvôli jeho použitiu presúvať z jednej keramickej misy na druhú. To ocenia zvlášť osoby so zníženou schopnosťou pohybu.

Veľkou devízou je pocit sviežosti a čistoty, ktorý si vďaka bidetu doprajete každý deň. Tým najsilnejším argumentom je ale zdravotné hľadisko. Bidet prináša účinnú prevenciu hemoroidov, inkontinencie, črevných ťažkostí, mykotických ochorení alebo vaginálnych infekcií.

 

Zoznam funkcií elektronického bidetu

Okrem toho, že má elektronický bidet mnoho výhod v oblasti čistoty a úspory vody, ponúka tiež mnoho komfortných funkcií.

S čím sa môžete stretnúť?

 • Cleansing – ručné omytie dýz;
 • Water – nastavenie teploty vody;
 • Economy – funkcia s úsporou elektrickej energie;
 • IIP – stimulácia hrubého čreva;
 • Kids – špeciálny program s nižším tlakom pre deti;
 • Auto – aktivácia umývania a následného sušenia naraz;
 • Pulsation – rytmické masážne umývanie;
 • Nozzle position – ovládanie pozície dýzy;
 • Seat – určenie teploty dosky;
 • Time – nastavenie času;
 • LED osvetlenie;
 • vysúšanie teplým vzduchom;
 • systém s filtrom pre odstránenie zápachu;
 • Lady shower – dámska spŕška pre očistu intímnych partií.

 

bidet


Klasický vs. elektronický bidet

Typ Plusy Mínusy
Klasický bidet

+ nižšia cena
+ odolnejší
+ klasický vzhľad
+ nie je nutné zapojenie do siete

- potrebuje viac miesta, niekedy aj stavebné úpravy
- nie je prenosný
- po jeho použití je vždy potrebné umyť si ruky

Elektronický bidet

+ priestorovo úsporný
+ je možné ho vybrať a pripevniť na inú toaletu
+ po použití WC sa nemusíte nikam presúvať
+ pohodlné použitie

- vyššia cena
- vyžaduje zapojenie do zásuvky 230 V

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Montáž elektronického bidetu

Montáž je veľmi jednoduchá. Uvádzame bežný postup inštalácie, odporúčame ale preštudovať podrobný návod, ktorý býva pribalený ku každému modelu.

Na prívod vody pripevníte dodaný rozbočovač a k nemu pripojíte hadičku. Ďalej namontujete na WC misu pripravenú doštičku a ukotvíte ju. Nasuniete bidetovú sedadlo na dosku. Pripojíte hadičku zo strany bidetovej dosky a zapojíte dosku do elektrickej zásuvky.

Súvisiace produkty

450,18 € s DPH
Skladom 12 ks
Dnes odosielame
349,00 € s DPH
Skladom 7 ks
Dnes odosielame
151,70 € s DPH
Skladom 1 ks
Dnes odosielame
výpredaj
154,98 € s DPH
Skladom 1 ks
Dnes odosielame
akcie
1 919,99 € s DPH
Skladom 10 ks
Dnes odosielame
hore