Preskočiť na hlavný obsah

Vlasy sú korunou krásy, na ktorej si obzvlášť ženy veľmi zakladajú. Čo robiť, aby boli stále krásne, zdravé a lesklé? Pozrite sa na naše tipy, pretože správna starostlivosť o vlasy začína v kuchyni a končí v kúpeľni!
 

Kvalita vlasov je odrazom toho, ako sa o ne staráte, ale tiež čo jete. Rovnako ako na pleti a nechtoch sa na nich podpisuje kdejaká chybička v stravovaní, nevhodné kozmetické produkty, nešetrné zachádzanie, slnečné lúče, slaná morská voda, ale tiež nedostatok spánku alebo stres. Naopak správne zvolená ošetrujúca kozmetika alebo kvalitná sprchová hlavica dokáže s kvalitou vlasov doslova divy.
 

Správna výživa vlasov začína v kuchyni

shutterstock_1136119265.jpg

Kvalitu vlasov ovplyvňuje z veľkej časti strava, ktorá by mala byť bohatá na minerály a vitamíny. Ak nechcete do svojho jedálnička zaradiť vitamínové potravinové doplnky, zamerajte sa hlavne na pestrosť jedla, ktoré prijímate. Nemali by chýbať mliečne výrobky, celozrnné obilniny, strukoviny, vajcia, ryby a nesmieme zabudnúť ani na ovocie a zeleninu.

Pre naše vlasy sú dôležité vitamíny A, E a C, pretože udržujú vlasy zdravé, hydratované a chránené. Ak máte krehké lámavé vlasy, dodajte im vitamín H, ktorý sa ukrýva napríklad v celozrnných obilninách, pečienke či v ryži. Nielen problémy s vypadávaním vlasov môže vyriešiť vitamín B, ktorý je súčasťou morčacieho mäsa, vajec alebo rýb. K vysnívanej lesklej hrive vám môže pomôcť tiež zinok, horčík, jód alebo omega mastné kyseliny.


Nechajte vlasy odpočinúť!

Ak svoje vlasy často zaťažujete fénovaním, žehlením, natáčaním a ďalšími úpravami, mali by ste im dopriať aj odpočinok. Využite napríklad víkend alebo čas, kedy sa nikam nechystáte, a po umytí nechajte vlasy voľne doschnúť. Podobný vlasový detox si dopriavajte pravidelne – a budete sa diviť aká zmena nastane.
 

Umývate svoje vlasy každý deň? Chyba!

hansgrohe_shower_peter_sagan_190.jpg

Ak si myslíte, že vaše vlasy budú krásne vďaka každodennému kúpeľu, prekvapíme vás, že tomu tak nie je. Príliš časté umývanie vlasov ich naopak poškodzuje a vysušuje. Výnimku tvoria veľmi jemné dlhé vlasy, ktoré sa veľmi rýchlo mastia. Ak také vlasy máte, môžete ich každý deň umývať šetrným šampónom.

V tomto prípade je ale dôležité nanášať šampón len na pokožku hlavy, nie na celú dĺžku kvôli poškodeniu a vysušeniu končekov.

Vyberte si ten správny šampón

S umývaním vlasov sú spojené aj ďalšie naše vlasové tipy. Jedným z nich je výber správnych kozmetických produktov. Nenechajte sa zlákať reklamou alebo radou kamarátky, pretože nikto nepozná vaše vlasy tak ako vy a vaša kaderníčka. Radšej si priplaťte za kvalitnú vlasovú kozmetiku bez parabénov, silikónov a sulfátov.

Ďalším kritériom pre výber správneho šampónu je váš typ vlasov. Ideálny šampón pre jemné vlasy nemusí byť správnym riešením pre vlasy farbené alebo kučeravé. Radšej si dôkladne prečítajte zloženie aj popis šampónu, než ho vložíte do svojho košíku.


Žiadne zvyšky šampónu!

Dokonalý šampón nezlepší kvalitu vašich vlasov, ak jeho zvyšky zostanú na pokožke hlavy. Divili by ste sa, koľko neplechy spôsobuje nevhodné opláchnutie vlasov. Zvyšky šampónu vám môžu podráždiť pokožku hlavy alebo zvýšiť tvorbu lupín.

Pri výbere sprchovej hlavice alebo hornej sprchy sa teda zamerajte nielen na cenu a vzhľad, ale tiež na počet prúdov a ich intenzitu. Niektorí výrobcovia spŕch vyvinuli inovatívne sprchové prúdy priamo na vyplachovanie šampónov z vlasov. Z našej ponuky sú to napríklad značky GROHEhansgrohe.

TIP SANITINO: Zostávajú vám zvyšky šampónu vo vlasoch? Vyskúšajte sprchy s prúdom hansgrohe IntenseRain alebo GROHE Jet Spray.

Kopfbrause mit Massegerfunktion


Sprchové hlavice s masážnymi funkciami

GROHE a hansgrohe sa zameriavajú tiež na masážne funkcie svojich sprchových hlavíchorných spŕch. Okrem uvoľnenia svalov môžete prúd vody využiť aj k masáži hlavy.  Taká masáž prekrví pokožku hlavy a vlasy vyzerajú omnoho zdravšie. Pravidelnou masážou hlavy navyše zvýšite prirodzený lesk vlasov a zabránite aj ich nadmernému vypadávaniu.

TIP SANITINO: Masáž hlavy si môžete dopriať so sprchovými prúdmi hansgrohe Massage alebo GROHE TrioMassage.


Pozor na zlé vysúšanie vlasov!

Nechávate svoje vlasy doschnúť voľne alebo používate fén? V druhom prípade si dajte pozor na použitú teplotu, pretože veľmi horúci vzduch môže vlasom skôr uškodiť. Vlasy radšej fénujte dlhšie, ale na nižší stupeň. Chýb sa dopúšťate tiež, ak chodíte spať s mokrými vlasmi. Na pokožke hlavy sa môžu množiť baktérie a plesne, ktoré spôsobujú začervenanie pokožky a svrbenie. Ak nechcete vysúšať vlasy fénom na nižší stupeň, vysušte ich aspoň uterákom.

Ak sa o svoje vlasy budete starať, odmenia sa vám svojím leskom a zdravým vzhľadom. Vy tak získate sebavedomie a ušetríte za SOS starostlivosť u kaderníčky. A pritom stačí tak málo – pestrá strava, vhodné kozmetické produkty a správne zvolená sprcha.

Súvisiace produkty

hore