Preskočiť na hlavný obsah

Ako vybrať bidetovú spŕšku

  • 20. 8. 2021

Existuje niekoľko variant ako doma inštalovať bidet. Okrem samostatne stojacich bidetov a bidetových dosiek, ktoré je možné namontovať na WC, je na výber tiež bidetová spŕška. Je to priestorovo úsporné riešenie, ktoré zaistí náležitú očistu. Nejde len o pocit lepšej hygieny, ale tiež o pevnejšie zdravie. Poradíme vám, ako vybrať bidetovú spŕšku vhodnú pre vašu domácnosť.
 

Bidetová spŕška je univerzálne riešenie, ktoré je možné použiť v akejkoľvek kúpeľni či samostatnej miestnosti. Môže sa montovať v blízkosti samostatne stojaceho bidetu alebo tiež u stojaceho či závesného WC. Zdrojom vody je najbližšia batéria, môže ísť aj o batériu umývadlovú. V ponuke SANITINO nájdete 3 základné možnosti: len bidetová spŕška, bidetová spŕška s hadicou a držiakom alebo celý set doplnený tiež o pákovú batériu pod omietku s telesom.

Bidetové spŕšky sapho

Ako funguje bidetová spŕška, to vysvetlíme v ďalších odsekoch. Pripomeňme si teraz, aký význam má použitie bidetu. Odborníci na intímnu hygienu zdôrazňujú, že používanie toaletného papiera negarantuje odstránenie všetkých baktérií z intímnych oblastí. Efektívnejšie a šetrnejšie odstráni mikróby len jemný prúd vody. Preto sú pravidelní užívatelia bidetovej spŕšky omnoho viac chránení proti hemoroidom, mrliam, vaginálnym zápalom, problémom s inkontinenciou a radu ďalších chúlostivých ťažkostí.
 

Typy bidetovej spŕšky

GROHE.jpg

Bidetová spŕška klasická sa podobá ručnej sprche, je ale výrazne menšia a menšie sú tiež jej dýzy. Niektoré spŕšky sú vybavené háčikom. Vďaka tomu sa bidetová spŕška k WC jednoducho prichytí na stenu, aby tu bola užívateľovi po ruke. Iné spŕšky sa pripevňujú do držiaka.

Užívateľ otvorí vodu a zo spŕšky sa spustí jemný prúd vody. Je vhodné, keď sa v sprche mieša teplá a studená voda, takže prúd vody má potom príjemný teplotu. Spŕška stimuluje svaly v intímnych partiách tým, že vyvoláva inštinktívne zovretie. Táto aktivácia svalov je veľmi prospešná zvlášť pre užívateľov v pokročilom veku. V dnešnej dobe už aj štyridsiatnici pociťujú problémy, ktoré práve súvisia s ochabeným svalstvom a poklesom panvového dna.

Bidetová spŕška s hadicou a držiakom je vhodné riešenie pre tých užívateľov, ktorí hľadajú komplexnejšie riešenie. Tu už zákazník dostáva k sprche odpovedajúcu tenkú hadicu, ktorá privádza vodu z batérie. Je dôležité si všimnúť dĺžky hadice. Štandardná dĺžka sa pohybuje okolo 1,25 metra, niektoré modely sú vybavené až 1,5 metra dlhou hadicou. Je pochopiteľné, že dlhšia hadica poskytuje väčšiu flexibilitu, až príliš dlhá hadica sa ale zamotáva. Je potrebné voliť podľa dispozícií kúpeľne.

bidetová spŕška s ventilom je ideálna voľba do nových či rekonštruovaných kúpeľní. Tu totiž môže užívateľ už pri budovaní miestnosti počítať s možnosťou bidetu a nájsť ideálne miesto pre podomietkovú batériu s telesom. Činiť to isté v stávajúcej kúpeľni je veľmi namáhavé. Bidetová spŕška s ventilom je maximálne komplexné riešenie, ktoré je funkčné a priestorovo úsporné.
 

Voľte medzi rôznymi designmi a farbami

Bidetové spŕšky sú tiež tým sortimentom, kde sa prejavujú rôzne designové štýly. Užívateľ vyberá z neprebernej škály tvarov a farieb. Voľte s ohľadom na vzhľad vášho kúpeľňového vybavenia. Umývadlová batéria s bidetovou spŕškou by mali byť designovo zladené. Ideálne je vybrať oba tieto produkty od rovnakého výrobcu a z rovnakej série. Špičkoví výrobcovia, ako sú GROHE, hansgrohe, Kludi, AqualineSAPHO, majú vo svojom sortimente mnoho produktových radov s jednotným vzhľadom. Na svoje si prídu priaznivci hranatých tvarov, rovnako ako tí, ktorí preferujú tvary zaoblené.

Na SANITINO je možné tiež vyberať z rôznych farieb. Chrómová je samozrejme najbežnejším variantom, modernejšie ladenému interiéru ale možno viac pristane biela alebo čierna. Naopak štýl retro najlepšie doplní bronzová úprava bidetovej sprchy SAPHO Reitano Rubinetteria.

Súvisiace produkty

29,98 € s DPH
Skladom 8 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
254,56 € s DPH
Skladom 8 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
34,44 € s DPH
Skladom 1 ks
Odosielame v pondelok 4. 3.
hore