Preskočiť na hlavný obsah

Hľadáte kuchynský drez, ktorý vás oslní vzhľadom aj kvalitou? Značka Alveus prináša oboje vďaka svojim jedinečným materiálom, s ktorých výhodami a údržbou vás v tomto článku zoznámime.

Spoločnosť Alveus je známa vďaka svojmu nevšednému designu, ekologickej výrobe a kvalitným materiálom. Okrem drezov tieto výhody nájdete aj u kuchynských batérií, ktoré sa v jej sortimente tiež objavujú. Ďalej sú v ponuke sporáky, sifóny, kontajnery pre triedenie odpadu, inštalatérske súpravy a ďalšie kuchynské vybavenie.

Firma Alveus spadá pod spoločnosť Kovinoplatika Lož, ktorá nie je na trhu žiadnym nováčikom – vznikla v roku 1954 a pred 54 rokmi začala s výrobou prvých drezov. Samotná značka Alveus sa rodí v roku 1996 a od tej doby obohacuje trh kvalitnými produktmi, ktoré odporúčajú aj tí najnáročnejší zákazníci.

My sa v dnešnom článku zameriame hlavne na kvalitné drezy a ich materiál.

alveus dřezy


Granitový kompozitný materiál

Ak sa vám páčia zemité farby, potom sa iste stanete fanúšikmi materiálu Granital, ktorý okrem niekoľkých farebných variantov ponúka tiež pevnosť, dlhoročnú životnosť, ľahké čistenie, príjemnú hladkosť a schopnosť odolať náhlym zmenám teplôt.

  • K údržbe týchto drezov môžete použiť prostriedky na báze čpavku. K dôkladnejšiemu čisteniu využite ocot.
  • Na dreze nič nekrájajte.
  • Materiál nesmie prísť do styku s odstraňovačom lakov, čistiacim prostriedkom na trúbu, kyselinou chlorovodíkovou, lúhom, koncentrovanou kyselinou či inou silnou chemikáliou.


Nehrdzavejúca oceľ

Drezy z nerezu sú ľahko kombinovateľné, odolné voči vysokým teplotám a teplotným zmenám, pevné, imúnne proti chemikáliám a jednoducho sa udržujú. U firmy Alveus môžete vyberať z hladkých a pololesklých variantov. V ponuke sú kefované povrchy nielen v priamom smere, ale tiež v rôznych smeroch, čo vytvára vzhľad žiarivého saténu. V ponuke nerezových drezov od spoločnosti Alveus nájdete aj povrchovú úpravu Leinen, na ktorej nie sú vidieť takmer žiadne škrabance.

  • Tieto drezy nesmú prísť do styku s prípravkami na striebro či bielenie, vylúhovaním a silnými kyselinami.


Alveus Monarch

Značke Alveus sa podarilo vytvoriť naozajstný skvost. Vzhľad drahých kovov prenesie vašu kuchyňu na úplne nový level. Farby vznikajú nanesením odpareného kovového materiálu na nehrdzavejúcu oceľ, čím sa zrodí okrem jedinečnej farby tiež väčšia odolnosť proti poškriabaniu.

  • Na drez sa nesmú pokladať predmety z uhlíkovej ocele.
  • Ak chcete použiť prípravok s bielidlom, tak nesmie byť na dreze dlhšie ako 10 minút. V prípade hydroxidu sodného neprekračujte 15 minút.
  • Materiál nesmie prísť do styku s oceľovou vlnou, prípravkami na čistenie striebra a silnými prostriedkami na umývanie.

Pretože základom materiálu z kolekcie Monarch je nehrdzavejúca oceľ, tak majú tieto drezy podobné vlastnosti ako tie z nehrdzavejúcej ocele. Oba typy povrchov sú odolné proti vrypu. Nerez by ste po každom použití mali vytierať do sucha, u drezov Monarch bude stačiť každý večer.


Tvrdené sklo

ALVEUS_Karat UP_10_L_B_amb.jpg

Ak túžite po niečom netradičnom, čo dodá vášmu interiéru poriadnu dávku luxusu, potom siahnite po tvrdenom skle. Hoci pôsobí veľmi krehko, tak opak je pravdou – oproti normálnemu sklu je to tvrdené naozaj pevné. Báť sa nemusíte ani vysokých teplôt a teplotných šokov.

Ak vás nezaujme žiadny z čiernych a bielych variantov, tak značka Alveus ponúka možnosť si nechať vyrobiť drez vo farbe podľa vášho výberu. 

  • Dajte si pozor na odkladanie ostrých predmetov do drezu – mohli by ho poškriabať.


Rady na záver

Na drezoch z nehrdzavejúcej ocele a skla nenechávajte dlho zaschnuté potraviny či potravinové šťavy. Kyselina z nich by mohla povrch drezu alebo jeho farbu nenávratne poškodiť. K čisteniu nepoužívajte abrazíva.

U všetkých materiálov nič nepokazíte tým, keď k čisteniu použijete jemnú utierku namočenú v mydlovej vode alebo v bežnom prostriedku na riad. Ale značka Alveus priamo ponúka čistiace prostriedky určené pre ich produkty. Ich obstaranie bude ideálnym riešením.

Ak sa na váš drez omylom dostane nejaká z vyššie uvedených zakázaných látok, ihneď povrch omyte veľkým množstvom vody. Následne drez vytrite do sucha.

Ako sa vám páčia drezy Alveus?

Súvisiace produkty

52,07 € s DPH
Expedícia obvykle do 6 dní.
55,00 € s DPH
Skladom 1 ks
Zajtra odosielame
747,00 € s DPH
Expedícia obvykle do 6 dní.
812,00 € s DPH
Expedícia obvykle do 6 dní.
hore