Preskočiť na hlavný obsah

Bezdotykové batérie: šetrite s dotykmi na miestach, kde to nie je potrebné

Šetrite s dotykmi na miestach, kde to nie je potrebné. Elektronické batérie Grohe sú jednou z účinných možností ochrany pred baktériami a vírusmi. Zabudnite na klasické dotykové batérie – prichádza doba bezdotyková!
 

Viete, že na jednom prste ruky žije 12 000 baktérií? Ruky sú tak najčastejším prenášačom infekcií. Šetrite preto s dotykmi na miestach, kde to nie je potrebné! Bezdotykové batérie sú jednou z účinných možností ochrany pred baktériami a vírusmi. Spustíte ich jednoduchým mávnutím ruky.

Senzorové batérie pre verejné priestory ako stvorené

Na bezdotykové vodovodné batérie sme zvyknutý predovšetkým na verejných toaletách, v nákupných centrách, na čerpacích staniciach, v hoteloch a v reštauráciách. Skrátka všade tam, kde sa za deň vystrieda veľa ľudí. Pre svoje nesporné výhody si senzorové batérie postupne nachádzajú svoje miesto v domácnostiach.

Aké má bezdotyková batéria výhody?

bezdotykové batérie Grohe.jpg

Hygiena na prvom mieste

Prvou výhodou je bezpochyby vysoká úroveň hygieny. K senzoru bezdotykovej batérie sa jednoducho priblížite a prúd vody sa automaticky spustí. Nemusíte siahať na páku batérie ani stlačiť akékoľvek tlačidlo. Stačí mávnuť rukou a voda tečie – tak dlho, ako si sami nastavíte. V tej chvíli máte stopercentnú istotu, že ste neprišli do kontaktu s baktériami ani vírusmi. 

bezdotykové umývadlové batérie Grohe.jpg

Jednoduchá údržba a ľahké čistenie

Na verejných miestach oceníte bezdotykové umývadlové batérie predovšetkým preto, že zbytočne neprichádzate do kontaktu s baktériami. Doma vám bezdotyková drezová batéria uľahčí prácu v kuchyni – napríklad, keď máte ruky od cesta, múky alebo strúhanky a potrebujete si ich opláchnuť. Tiež ušetríte veľa času pri upratovaní. Nemusíte totiž leštiť zaschnuté kvapky vodného kameňa, otlačky prstov ani zvyšky jedál, pretože sa tela batérie nikdy nedotýkate.

umývadlové batérie Grohe šetrí vodu i energie.jpg

Úspora vody a energie

Prvotné náklady pri obstarávaní bezdotykových batérií nie sú o moc vyššie než u bežných batérií. Pri vyúčtovaní ale rozdiel pocítite. Obzvlášť ak neustále naháňate deti, aby šetrili vodou.

Jednoduché ovládanie aj bezpečnosť proti vytopeniu

Ďalšou výhodou bezdotykových batérií je aj prevencia proti vytopeniu. Ak bývate v domácnosti so seniormi, ktorým už neslúžia ruky tak, ako by mali, a u ktorých navyše hrozí, že zabudnú kohútik vypnúť, dlho nepremýšľajte a do bezdotykových batérií investujte.

infračervené batérie Grohe.jpg

Ovládanie senzorovej batérie zvládne každý

Má veľmi intuitívne ovládanie, ktoré zvládne obsluhovať každý – malé deti, seniori aj hendikepovaní ľudia. Akonáhle dáte ruky k senzorovej batérii, senzor spustí prúd vody. Dobu, po ktorú voda tečie, si môžete jednoducho nastaviť diaľkovým ovládačom. Zbytočnému plytvaniu vodou zabránite tiež tým, že voda tečie len v tú dobu, kedy držíte ruky pod kohútikom.

Ušetríte až 50 % vody a energie

Súčasťou bezdotykovej batérie GROHE Bau Cosmopolitan E je tiež technológia GROHE Ecojoy, s ktorou znížite spotrebu vody a energie až o 50 %. Na sile prúdu pritom rozdiel nespoznáte.

Aký typ zvoliť? Grohe Bau Cosmopolitan E 

Jednou z kvalitných bezdotykových batérií je napríklad GROHE Bau Cosmopolitan E. Snúbi v sebe praktickosť, eleganciu, funkčnosť s vysokou úrovňou hygieny. Uchváti vás svojím premysleným a minimalistickým designom a chrómovým povrchom. Vynikne v každej kúpeľni, a navyše ju môžete kombinovať s rôznymi tvarmi a typmi umývadiel.

hore