Preskočiť na hlavný obsah

Inštalačné systémy nahrádzajú ťažkopádne umývadlá a skrývajú WC nádržky

Inštalačné systémy sú dôležitou súčasťou stavby domu alebo jeho rekonštrukcie. Využijete ich ale i v byte panelového domu. Nahrádzajú ťažkopádne umývadlá, skrývajú nevzhľadné nádržky na vodu a tesné spoje pôvodných WC, za ktorými sa často usadzovali nečistoty. Veľkú i malú kúpeľňu premenia v elegantnú a modernú miestnosť, ktorú budete radi upratovať.

Inštalačné systémy sú dôležitou súčasťou stavby domu alebo jeho rekonštrukcie.

            inštalačné systémy

Predstenové inštalácie sú určené na montáž závesnej keramiky, ako je toaleta, bidet, veľké dvojumývadlá alebo výlevka. Ich veľkou výhodou je, že si sami môžete zvoliť výšku, v ktorej keramiku zavesíte. To ocenia predovšetkým vysokí alebo naopak menší ľudia či ľudia so zdravotným hendikepom.

Predstenové inštalácie vyberajte podľa typu steny

Najdôležitejšie je vybrať správny modul podľa konštrukcie alebo spôsobu upevnenia. Najprv zistite, do akého typu steny plánujete systém inštalovať – či do múru, do voľne stojacej priečky alebo na ľahkú priečku, teda sadrokartón. „Vyrábajú sa tri typy inštalačných systémov – bez samonosného rámu, so samonosným rámom a s rámom s výsuvnými rozperami,“ vysvetľuje Rudolf Jániš, špecialista v oblasti sanitárnej techniky z internetového obchodu Sanitino.sk.

         Inštalačné systémy nahrádzajú ťažkopádne umývadlá a skrývajú WC nádržky

Grohe Uniset pre suché zamurovanie

Staviate dom alebo plánujete rozsiahlu rekonštrukciu, pri ktorej budete meniť priečky? Vyberte si inštalačný systém bez samonosného rámu, ktorý jednoducho zamurujete do steny. „Veľmi kvalitný inštalačný systém bez samonosného rámu je napríklad Uniset od spoločnosti Grohe.  Je určený pre inštaláciu pred pevné steny alebo kovové priečky vyvedené až do stropu,“ upresňuje Rudolf Jániš.

Grohe Rapid SL vhodný pre drobnejšie rekonštrukcie

Doslúžila vám toaleta alebo si plníte sen o dvojumývadle? Pokiaľ sa chystáte len na drobnejšiu renováciu a nemáte v pláne búrať steny, použite inštalačný systém so samonosným rámom – napríklad Grohe Rapid SL. Jeho súčasťou je pevná a veľmi odolná oceľová konštrukcia, ktorú stačí následne zakryť doskou zo sadrokartónu. Hodí sa k nízkym stenám alebo voľne stojacim múrom.

Inštalačný systém do panelových domov a drevostavieb

Do panelových domov alebo drevostavieb zvoľte predstenové inštalácie s rámom a výsuvnými rozperami. Od predchádzajúcich dvoch typov inštalačných systémov sa líši spôsobom upevnenia. „Uchytenie je do strán, čo oceníte v prípade, že zadná stena nie je nosná alebo je inštalácia do strán jednoduchšia,“ uzatvára Rudolf Jániš.

GROHE Rapid SL a Uniset využívajú inovatívne funkcie

Predstenové inštalačné systémy Rapid SLUniset majú nosnosť 400 kg u WC a 150 kg u umývadiel, ktorú zaručuje certifikát TÜV. Pri problémoch so splachovaním je k dispozícií záložný bezpečnostný splachovací objem 3 litre – SpareFlush. Spotrebu vody a energie znižuje integrovaná technológia GROHE EcoJoyTM.

Súvisiace produkty

153,89 € s DPH
Expedícia obvykle do 21 dní.
271,54 € s DPH
Expedícia obvykle do 21 dní.
143,24 € s DPH
Skladom 18 ks
Zajtra odosielame
hore