Preskočiť na hlavný obsah

Test filtračnej kanvice BRITA Style – vyskúšali sme za vás

Zdravie je pre nás dôležité, preto sme do našej ponuky zaradili filtračné kanvice BRITA. A pretože nechceme, aby ste kupovali mačku vo vreci, osobne sme vyskúšali filtračnú kanvicu na vodu BRITA Style LED Cool. Pozrite sa na reálne fotografie aj recenziu týmu SANITINO.

Domáca filtrácia vody je stále žiadanejšia. Dôvodov je mnoho – tvrdá voda z kohútika, finančná úspora, ekologické zmýšľanie, väčší komfort alebo zdravý životný štýl. Naši zákazníci si zvykajú nielen na čistú zdravú vodu, ale tiež na pohodlie bez ťahania fliaš. S filtračnou kanvicou BRITA si môžete dopriať dúšok chutnej prefiltrovanej vody kedykoľvek na ňu dostanete chuť.

Filtrácia vody pre nás nie je novinkou! Už niekoľko rokov ponúkame kvalitné filtračné batérie do kuchyne, kde si jednoducho môžete prepnúť medzi filtrovanou alebo nefiltrovanou vodou. Ale čo keď idete na chatu, chcete si vychutnať filtrovanú vodu v práci alebo dávate prednosť chladenej vode z kanvice než odstátej vode z kohútika? Potom je tu pre vás filtračná kanvica. A keď sa povie filtračná kanvica, väčšine ľudí sa ihneď vybaví BRITA. Nie je divu, veď zakladateľ Heinz Hankammer sa zlepšovaním vody z kohútika zaoberal už od roku 1966.

BRITA Style

A my sme sa rozhodli túto jednotku medzi filtračnými kanvicami vyskúšať osobne. Recenziu pre vás spísala naša obsahová špecialistka a blogérka Sabča, ktorá žije v meste s veľmi tvrdou vodou.


Recenzia filtračnej kanvice BRITA Style

V našej ponuke nájdete niekoľko typov filtračných kanvíc a filtrov BRITA, ale ja som mala možnosť vyskúšať filtračnú kanvicu BRITA Style LED Cool s filtrom Maxtra PurePerformance.

OI000293.jpg


Obsah balenia filtračnej kanvice

Čo všetko som našla v balení? Kanvicu BRITA, filter Maxtra PurePerformance, elektronický ukazovateľ BRITA Light a návod na použitie v niekoľkých jazykoch. Než sa do rozbaľovania pustíte, odporúčam si tento návod dôkladne prečítať hlavne pri prvej aktivácii filtra. Všetky komponenty sú zabalené zvlášť, aby nedošlo k poškodeniu filtra alebo samotnej kanvice.

Moderný nadčasový vzhľad kanvice

OI000291.JPG

BRITA ide s dobou a podľa toho vyzerajú jej produkty. Majú svieži, moderný a nadčasový design a sú vyrobené tak, aby ste sa za ne nemuseli hanbiť. A ja môžem za seba povedať, že za kanvicu BRITA Style by som sa nehanbila doma ani v práci. Má moderný jednoduchý vzhľad, ktorý sa hodí do každého štýlu kuchyne.

Priehľadná kanvica je opatrená silikónovým popruhom a zatváraním modrej alebo sivej farbe, podľa toho, aký variant zvolíte. Jej celkový objem je 2,4 litrov, ale nezabudnite, že objem prefiltrovanej vody je v kanvici vždy menší – v tomto prípade 1,4 litra.

A najlepšie na tom je to, že sa pohodlne vojde aj do dverí chladničky alebo do umývačky riadu. Pozor, ak budete kanvicu umývať v umývačke riadu, je potrebné vybrať filter aj BRITA Light ukazovateľ!

Aktivácia filtra a prvé filtrovanie vody

OI000295.jpg

Zloženie kanvice nie je žiadna veda a pomocou mnohojazyčného návodu, ktorý obsahuje tiež obrázkové ukážky, to zvládne úplne každý. Ak budete postupovať podľa návodu, prvú filtrovanú vodu si môžete naliať do pohára ani nie po 5 minútach. Stačí kanvicu zložiť, naliať od nej vodu z kohútika a do tejto vody pridať filter. Podľa návodu je potrebné prvé dve prefiltrované dávky vody vyliať, pretože môžu obsahovať čiastočky uhlia z filtra. K odlúpnutiu týchto čiastočiek môže dôjsť v dôsledku trenia v priebehu dopravy. Táto aktivácia filtra sa robí vždy po jeho výmene.  

OI000302.jpg


BRITA Light

Súčasťou balenia je tiež elektronický ukazovateľ výmeny filtra BRITA Light, ktorý vám pomocou farieb na semafore ukazuje, ako dlho môžete filter použiť. Ak svieti ukazovateľ pri nalievaní vody zeleno, je všetko v poriadku. Oranžová farba naznačuje, že bude potrebné filter čoskoro vymeniť a červená vám dáva najavo, že by mal byť filter v kanvici vymenený. Nemusíte si teda písať, kedy je potrebné nakúpiť nový filter. Chytrá kanvica vám napovie.


Účinný filter s aktívnym uhlím z kokosových orechov

Ako je to s filtrami? Ja som mala v balení filter Maxtra+ PurePerformance, ktorý nielen filtruje nežiaduce látky, ale tiež vylepšuje celkovú chuť vody. Tento filter s aktívnym uhlím z kokosových orechov filtruje látky zhoršujúce chuť vody ako je chlór, kovy (meď, olovo atď.), ale tiež herbicídy, pesticídy a liečivá. A je naozaj poznať, že je voda chutnejšia. Kapacita tohto filtra je 100 litrov.  

Veľkú výhodu vidím v tom, že je kanvica kompatibilná aj s ďalším filtrom od značky BRITA, takže si môžete vybrať ideálny filter pre vašu domácnosť. K dispozícii je ešte vylepšený filter BRITA Maxtra+ Hard Water Expert. Ten sa zameriava predovšetkým na tvrdosť vody a BRITA ho odporúča do domácností s veľmi tvrdou alebo stredne tvrdou vodou. V porovnaní s predchádzajúcim filtrom redukuje vodný kameň až o 50 %, ale chuť vody výrazne nevylepší. Hodí sa skôr na ochranu spotrebičov pred vodným kameňom a k vylepšeniu chuti horúcich nápojov. Kapacita tohto filtru je 150 litrov.

Čo sa mi na filtračnej kanvici BRITA páči?

Filtračná kanvica na vodu BRITA Style ma vážne zaujala. Páči sa mi jej vzhľad a oceňujem aj to, že ju môžem dať do dverí chladničky alebo ju umyť v umývačke riadu. Farebný silikónový popruh dodáva designu kanvice svieži vzhľad a horné veko Easy Flip sa ľahko obsluhuje aj jednou rukou. Obsluha filtračnej kanvice BRITA je veľmi jednoduchá, aj keď som sa bála jej sprevádzkovania, obavy ma prešli, keď som videla zrozumiteľne napísaný návod.  

Čo sa týka samotného filtra, som nadšená, že nemusím premýšľať, aký typ filtra do kanvice kúpiť, pretože BRITA ponúka dva druhy filtrov a oba sú kompatibilné so všetkými modelmi. S použitím filtru Maxtra PurePerformance je voda znateľne chutnejšia a jemnejšia. A nemusím ani strážiť, kedy je potrebné filter vymeniť, pretože to za mňa urobí chytrý indikátor BRITA Light. Kanvica na filtrovanú vodu je navyše veľmi rýchla. Stačí ju naplniť po okraj vodou a takmer ihneď si ju môžete naliať. Nemusíte čakať než sa voda prefiltruje, čo je tiež veľké plus.

Výhody kanvice BRITA Style: 

 • moderný jednoduchý design
 • ideálna veľkosť (vojde sa aj do dvierok chladničky)
 • objem prefiltrovanej vody 1,4 litrov
 • ľahká inštalácia filtra
 • jednoduchá obsluha kanvice aj jednou rukou
 • možnosť umývania v umývačke riadu
 • kompatibilita filtrov
 • ukazovateľ výmeny filtra BRITA Light
 • filter v cene kanvice
 • nízka obstarávacia cena
 • naozaj rýchla filtrácia vody

Ak uvažujete o zmene svojho životného štýlu kvôli svojmu zdraviu, väčšiemu komfortu alebo ekologickému mysleniu, rozhodne vám môžem filtračné kanvice BRITA odporučiť. Ich obstarávacia cena je nízka a súčasťou každej kanvice na našom e-shope SANITINO je aspoň jeden filter.

Filtrujte pre dobrý pocit s kanvicami BRITA zo SANITINO.

Súvisiace produkty

výpredaj
výpredaj
hore