Preskočiť na hlavný obsah

Tipy na vianočné darčeky na záhradu a do dielne

Pomaly sa blíži čas vareného vína, punču, vianočných cukroviniek, upratovania, zdobenia a obdarovávania. Áno, vianočný čas sa začína hlásiť o pozornosť. Skúste tento rok obstarať darčeky včas a s rozmyslom. Prinášame vám tipy, ktoré ocenia nielen milovníci záhradníčenia, ale aj tí, čo radi tvoria v dielni.
 

Praktická domácnosť

Aby domácnosť fungovala hladko, je potrebné sa o ňu pravidelne starať. Jedine tak udržíte perfektnú funkčnosť vybavenia a tiež skvelý vzhľad. Predpokladom udržiavacích prác je vlastníctvo niekoľkých kúskov náradia. Nielen do novo vznikajúcej, ale aj do už zavedenej domácnosti môžete praktickú pomôcku obstarať. Vedzte, že sa nikdy nestratí.

Čo by nemalo v žiadnej domácnosti chýbať?

Čo spadá do kategórie „výhodné mať po ruke“? Vodováha, sekerka (úprava vianočného stromčeka bude ľahšia), prípadne imbusové kľúče (oceníte pri výmene pneumatík alebo u menej prístupných miest) a vŕtačka. Pozrite sa aj na praktické súpravy hodinárskych skrutkovačov (vhodné na detské hračky, budíky, ale napríklad aj vonkajšie teplomery).

Vychytávky pre domácich majstrov

Dielňa je čarovné miesto, kde často niečo úžasného vzniká alebo sa množstvo prístrojov znova prebúdza k životu.

Domáci majstri iste ocenia:

Domáci majstri sa obvykle nadchnú aj špecialitami ako vrecková súprava imbusov, x-dielna súprava hlavíc s račňou, prípadne kufrík plný náradia. Neoľutujete ani pri kúpe rádia do dielne.

cat          cat


Záhradkári, zbystrite

Práca na záhrade nikdy nekončí. V každom období je potrebné „niečo“ urobiť. Niekto túto činnosť považuje za relax, iného skôr bolí chrbát. Každému však prídu vhod praktický pomocníci.

  • Závlahový systém – popremýšľať môžete o rôznych postrekovacích pištoliach, obstarať je ale možné aj rotačný či impulzný zavlažovač, v ponuke nájdete aj záhradnú hadicu s príslušenstvom, kde je všetko potrebné pekne pohromade, radosť určite urobia aj prenosné navijaky na hadicu.
  • Nožničky na trávu a nožničky na živý plot – títo pomocníci by nemali chýbať nikomu, kto túži po upravenej záhradke.
  • Sekačky a záhradné vysávače – v lete tráva, na jeseň lístie – aj tieto činnosti je možné zvládnuť efektívne, stačí sa spoľahnúť na kvalitné vybavenie.
  • Ručne, ale efektívne – niektoré činnosti je potrebné urobiť ručne… Aj tu si môžete vybrať kvalitnú záhradnícku výbavu – rýle, lopaty, motyky, sekery či hrable… A práca pôjde od ruky.
  • Reťazové píly – toto vybavenie by nemalo chýbať tam, kde vašu záhradu zdobia stromy… Prídu vhod aj na chatách či chalupách, kde kúrite drevom. V ponuke sú i kvalitné oleje či náhradné reťaze a lišty.

fieldmann

 

50004556_7.jpg

Pekné záhony či kvetináče

Krásne kvetiny vyžadujú viac práce, než sa na prvý pohľad môže zdať. A pretože kvetiny bývajú krehké, je potrebné aj špeciálne náradie.

Tí, čo majú estetické záhradníčenie ako vášeň, iste ocenia súpravu kvalitného záhradného náčinia.

Dôležitá je nielen pevnosť, ale tiež ľahkosť materiálu. Ostatne starostlivosť o záhony chvíľu trvá...

Preto je vhodné staviť napríklad na náradie Fieldmann vyrobené z plastu s polyamidovými vláknami, ktoré vyniká vysokou tepelnou odolnosťou a dlhou trvanlivosťou. 

 

 

Súvisiace produkty

hore