Preskočiť na hlavný obsah

V dnešnom článku sa pozrieme na značenie súprav aku náradia značky DeWalt. Americký výrobca má svoj vlastný systém značenia produktov pomocou kódov s dĺžkou 6-10 znakov. V spleti čísiel a písmen sa na prvý pohľad zákazník ťažko zorientuje, preto pre väčší prehľad prinášame vysvetlenie kategorizácie náradia značky DeWalt.  
 

 

Každý kód popisuje až 5 parametrov produktu

Hoci má kód len 6 až 10 znakov, zákazník z neho môže získať mnoho informácií. Je možné zistiť, o aký typ náradia ide, či má batérie, a ak áno, koľko ich je. A rovnako tak sa zákazník dozvie aj to, či je produkt zahrnutý v nejakej súprave. Chce to správne si kód rozložiť.

dewalt 11

Ako príklad uveďme produkt DCD800E1T. Prvé tri písmena označujú typ náradia. Prvé dve písmená DC sú vždy rovnaké, značia príslušnosť výrobku k sortimentu DeWalt. Posledné písmeno D jednoznačne určuje, že ide o vŕtačku (je použitá anglická terminológia, „D“ znamená „drill“, teda vŕtačka). 800 je konkrétny model. Nasleduje písmeno E – tu už sa dostávame k typu batérie. E je značkou pre akumulátor 1,7 Ah POWERSTACK. Číslo 1 označuje počet batérií v balení. Zostáva už len T. Toto písmeno informuje, že súčasťou dodávky je kufor Tstack.

Teraz už môžete identifikovať, že náradie z nášho príkladu je aku vŕtačka DeWalt, 1x aku POWERSTACK 1,7 Ah.

Aké sú kategórie náradia

dewalt 2

Aké sú typy batérií

Ak je výrobok označený písmenom N, je to stroj bez batérie. NT znamená, že ide o stroj balený v systémovom kufre TSTAK. Sú ale stroje s batériami a tých existuje veľké množstvo variantov. DeWalt napríklad ponúka batérie FlexVolt, unikátnu technológiu, ktorá funguje ako v mnohých strojoch XR Li-Ion s napätím 18 V, tak v silných strojoch XR FlexVolt s napájacím napätím 54 V. Kompletný zoznam možných batérií nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Index

Kapacita

Typ

C

1.3

18V

S

1.5

18V

D

2.0

18V nebo 12V

L

3.0

18V nebo 12V

M

4.0

18V

P

5.0

18V nebo 12V

T

6.0

Flexvolt

X

9.0

Flexvolt

Y

12.0

Flexvolt

E

1.7

Powerstack

H

5.0

Powerstack

 

Čo je dodané v balení

Na konci kódu je značka pre typ balenia. Napríklad T na konci znamená, že produkt je dodávaný s kufrom, taškou či príslušenstvom TSTAK. Prípadne môže mať produkt na konci G, a to je potom súčasťou autosúpravy. K produktom zákazník získa obal, penovú vložku, nabíjačku a auto batériu, to celé zabalené v kartónovej škatuli. 

dewalt 3

Súvisiace produkty

hore