Preskočiť na hlavný obsah

Bezdotykové umývadlové batérie Sanela: maximálny komfort v kúpeľni

Vedeli ste, že páka umývadlovej batérie hostí okolo 127 000 baktérií na 1 cm2? Pozrite sa ako môžete zvýšiť hygienu a svoj komfort s automatickými umývadlovými batériami Sanela.

Páka umývadlovej batérie je rajom pre rôzne baktérie. Preto nie je divu, že je mnoho verejných priestorov vybavených práve bezdotykovými batériami, ktoré majú za cieľ chrániť naše zdravie. S nástupom koronavírusu začalo veľa zákazníkov riešiť zvýšenie hygieny a bezpečnosti tiež vo svojich domácnostiach. K tomu prispievajú aj bezdotykové batérie českej značky Sanela.

 

Ako funguje automatická bezdotyková batéria Sanela

Automatická umývadlová batéria Sanela reaguje na prítomnosť rúk v snímanej zóne okamžitým spustením vody. K vypnutiu vody dôjde po vybratí rúk po uplynutí nastavenej doby, ktorú si môžete sami určiť v rozsahu od 0,25 až po 7,75 s.

 

Výhody bezdotykovej batérie

SLU 60_.jpg

Okrem zvýšenej hygieny sa môžete tešiť tiež na väčšie pohodlie. Nemusíte točiť kohútikmi ani zdvíhať a upravovať ovládaciu páku. Proste len vložíte ruky pod vodovodný kohútik a užívate si prúd vody. To oceníte nielen pri umývaní špinavých rúk, ale tiež pri ďalších činnostiach ako je čistenie zubov alebo oplachovanie predmetov.

Vďaka tomu, že na umývadlovú batériu nemusíte siahať, uľahčíte si aj následnú údržbu. Na páke nezostávajú mokré kvapky vody, takže sa na jej povrchu netvorí vodný kameň.

Automatickú umývadlovú batériu stačí otrieť suchou handričkou od prachu a prípadných nečistôt.

S bezdotykovými batériami sa nemusíte báť vytopenej kúpeľne, keď vaše dieťa zabudne zavrieť vodu. Navyše dochádza aj k úspore vody, senzor deteguje pohyby rúk a zaisťuje, že voda tečie, len keď je potrebné. Zabudnite na tečúcu vodu v priebehu čistenia zubov.

Výhody bezdotykovej batérie stručne:

  • zvýšená hygiena;
  • väčšie pohodlie;
  • ľahká údržba;
  • úspora vody;
  • jednoduché ovládanie.


Automatické umývadlové batérie Sanela

Česká značka Sanela sa zameriava na bezdotykové batérie už 25 rokov. Ich produkty môžete poznať hlavne z nákupných centier, reštaurácií alebo hotelov. Predstavíme vám tiež niekoľko modelov bezdotykových batérií, ktoré môžu zdobiť aj vašu kúpeľňu.

Veľmi obľúbený je model stojankovej batérie k umývadlu SLU 60 vo farbe chrómu a jeho sestra SLU 60V v čiernej farbe. Oba typy sú určené pre inštaláciu k umývadlu, pričom maximálna výška umývadla je 150 mm. Populárne sú aj ďalšie série určené k inštalácii na umývadlo. Patria medzi ne chrómové automatické batérie SLU 62, SLU 63 alebo SLU 76. Ak ste aj vy milovníci čiernej farby v kúpeľni, zamerajte sa skôr na série SLU 62V alebo SLU 63V.

Do kúpeľní sa viac používajú batérie s možnosťou nastavenia regulácie teploty vody, čo sú modely SLU 63, SLU 63V, SLU 60, SLU 60V. U bezdotykových batérií SLU 62 a SLU 62V je vopred nastavená teplota vody, takže ich zákazníci využívajú skôr ako druhú batériu – napríklad u umývadielka na WC.

 

Všetky tieto batérie sa môžu pochváliť úsporným perlátorom s prietokom vody 6 l/min, ale tiež bezpečnostnými funkciami, ako je napríklad vypnutie vody po 5 minútach, možnosť prepnutia do režimu ŠTART/STOP alebo hygienický preplach.

Ako sme si už hovorili, bezdotykové batérie reagujú na prítomnosť rúk v snímanej zóne okamžitým spustením vody a k vypnutiu vody dôjde po vybraní rúk po uplynutí nastavenej doby (u týchto modelov je možnosť nastaviť čas v rozsahu 0,25 – 7,75 s). Ďalším variantom je nastavenie funkcie ŠTART/STOP, ktorá tiež reaguje na prítomnosť rúk v snímanej zóne okamžitým spustením vody, ale k vypnutiu vody dôjde až po uplynutí 5minút alebo po opätovnom vložení rúk do snímanej zóny.

 

Nerezové automatické batérie Sanela

Nerez je častým zástupcom v prípade kuchynských batérií, ale v posledných rokoch stúpa obľuba nerezových umývadlových batérií tiež v kúpeľniach. Na to reaguje aj Sanela, ktorá vytvára nielen nerezové doplnky do kúpeľne, ale tiež bezdotykové batérie. Z ich portfólia môžeme zmieniť napríklad SLU 43 a SLU 43V, ktoré sú určené k inštalácii na stenu. Z ich portfólia môžeme zmieniť napríklad SLU 43 a SLU43V, ktoré sú určené k inštalácii na stenu. U týchto dvoch modelov je vopred nastavená teplota vody. Teplotu vody môžete regulovať pri modeli SLU 42K.

Môžu sa pochváliť bezolovnatou technológiou a rovnako ako predchádzajúce modely majú ekologický prietok vody 6 l/min.

Zvýšte hygienu a komfort aj u vás doma, s umývadlovými batériami Sanela je to ľahké.

hore