Preskočiť na hlavný obsah

Chystáte sa na výmenu batérie v kuchyni? Krok za krokom vás prevedieme inštaláciou novej kuchynskej batérie, i demontážou tej starej. Pozrite sa, ako nainštalovať novú stojančekovú batériu.

Inštalácia vodovodnej batérie nie je zložitý proces. So zrozumiteľnými inštrukciami ho zvládne každý. V minulých článkoch sme vám priniesli podrobný postup upevnenia umývadlovej a sprchovej vodovodnej batérie. Je načase, aby sme sa dnes pozreli na zavedenie tej kuchynskej.

jak vybrat kuchyňskou baterii

Kedy nemusíte meniť celú batériu?

Ak chcete oživiť interiér novým modelom drezovej batérie, potom tento odsek preskočte. Ale ak zvažujete výmenu kvôli tomu, že s vašou batériou nie je niečo v poriadku, nemusí byť hneď potrebné ju meniť celú.

V prípade pretekajúcej vodovodnej batérie je na vine rozbitá kartuša, ktorá sa považuje za najdôležitejšiu časť batérie. Rozbitá kartuša môže spôsobiť problémy ako presakovanie či zlý chod páky. V tomto prípade stačí iba vymeniť kartušu. Pretekanie batérie môže mať na svedomí aj zlé tesnenie.


Návod, ako inštalovať drezovú batériu

V nasledujúcom návode vám ukážeme, ako nainštalovať stojančekovú vodovodnú batériu do kuchyne. Ak tú svoju ešte vybranú nemáte, môžete si prečítať náš článok, kde nájdete tipy, ako drezovú batériu vybrať.

 

Najskôr je potrebné dať preč starú batériu

 1. Vašim prvým krokom bude samozrejme vypnúť vodu.
 2. Odoberte sifón, ale dajte si pozor, nech nevylejete zvyšok vody, ktorý v ňom pravdepodobne zostal. Radšej si pod neho dajte vedierko.
 3. Uzavrite rohové ventily.
 4. Povoľte prívodné hadičky.
 5. Povoľte spoje zospodu drezovej batérie. Najčastejšie ide o matice, krúžok a dosku. Avšak každá vodovodná batéria to má inak.
 6. Batériu vytiahnite.

 

Teraz sa môžeme vrhnúť na inštaláciu stojančekovej batérie

 1. Začnete rohovými ventilmi. Ak tesniaci krúžok už majú, tak ich rovno môžete zaskrutkovať do stenového prípoja. V opačnom prípade budete musieť nové ventily najskôr utesniť sami. To urobíte tak, že povrch závitu zdrsníte pomocou pílky na kov, nasadíte naň rozetu a potom závit omotáte s konope. To natrite tesniacou pastou.
 2. Teraz si vezmite prívodné hadičky, ktoré bývajú často súčasťou balenia, a pripojte ich k rohovým ventilom a drezovej batérii. Teplá voda býva vľavo a studená zase vpravo.
 3. Zospodu bude potrebné batériu upevniť. Ako už bolo spomenuté, každá kuchynská batéria to má inak, preto sa držte návodu, ktorý je k nej priložený.
 4. Nasuňte späť sifón.
 5. Skontrolujte, či je všetko dostatočne dotiahnuté a tesní to.
 6. Máte hotovo! Môžete pustiť vodu a užívať si vašu novú drezovú batériu.

 

A čo upevnenie nástennej batérie?

 1. Na začiatku sa uistite, že rozstup vývodov teplej a studenej vody je rovnaký ako rozstup vašej kuchynskej batérie.
 2. Pripevnite etážku do konca skrutkovania prívodov vody.
 3. Okolo závitov etážky omotajte konope a zaskrutkujte ich.
 4. Pomocou vodováhy skontrolujte rovnosť etážok.
 5. Pripevnite rozety na etážky.
 6. Namontujte batériu pomocou klieští.

Súvisiace produkty

hore