Preskočiť na hlavný obsah

Veľký nezávislý test spŕch alebo Vyskúšali sme za vás!

Dali sme si tú prácu a vyskúšali za vás 7 typov ručných spŕch z dielní svetových renomovaných značiek Grohe a Hansgrohe. Prečítajte si recenzie nášho unikátneho a veľkého nezávislého testu spŕch, ktorý uskutočnila za e-shop Sanitino.sk naša blogerka Helena. Ktorá ručná sprcha ju nechala chladnou a z ktorej bola absolútne nadšená?

„Vybrala som si 7 rôznych ručných spŕch renomovaných značiek GroheHansgrohe, ktoré sú špičkami vo svojom odbore. Chcela som na vlastnej koži vyskúšať tovar, ktorý predávame, aby som vám pri nákupe uľahčila prácu. Vedela som, že Grohe a Hansgrohe sú kvalitné značky, a bola som zvedavá, ktorý produkt ma nechá chladnou a ktorý ma naopak absolútne okúzli. Snažila som sa vcítiť do role nezávislého užívateľa a nechala sa unášať len svojimi pocitmi a dojmami. Bol to netradičný zážitok a verím, že pre vás bude mať veľký prínos. Poďte spolu so mnou otestovať 7 typov ručných spŕch, ktoré disponujú rôznymi veľkosťami, tvarmi, funkciami a predovšetkým unikátnymi technológiami.“ , doplnila k testu blogerka Helena.

 

1. Grohe Euphoria Cube

sprchy1-grohe-euphoria-cube.jpg

Grohe Euphoria Cube je tyčová ručná sprcha s kubickými tvarmi. Ak dávate prednosť hranatým tvarom a ostrým líniám, je určená práve pre vás.

Je úsporná, s technológiou Grohe EcoJoy ňou pretečie za minútu len 9,5 litrov vody. Ponúka 32 dýz, ktoré s technológiou DreamSpray vytvoria pravidelné vodné lúče. Povrch tejto ručnej batérie je ošetrený technológiou Grohe StarLight, takže si zachová žiarivý povrch aj po mnohých rokoch používania.

Výsledok testu: Na prvý pohľad je vidieť, že je táto ručná sprcha kvalitná a jej povrch nesčernie ani sa neolúpe. Keď som ju vzala to ruky, neboli mi úplne príjemné ostré hrany. Ocenila by som, keby bola viac anatomicky tvarovaná. Páčil sa mi jej silný prúd pripomínajúci vodné lúče, takže som s ňou pohodlne zmyla mydlo z tela. Táto sprcha ponúka možnosť len jedného prúdu, čo je trošku škoda. Myslím si, že je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí nestoja o prepínanie medzi rôznymi typmi prúdov a hľadajú menšiu ručnú sprchu. Tiež je podľa mňa skvelá na cesty. 

Hodnotenie: 2 hviezdičky

 

2. Hansgrohe PuraVida

sprchy2-hansgrohe-puravida.jpg

Hansgrohe PuraVida v kombinácii bielej a chrómu je veľmi elegantná. Ponúka 67 dýz, ktorými prúdi prúd vody s technológiou Hansgrohe AirPower, čo znamená, že je voda obohatená vzduchom a tvorí veľké plné mäkké kvapky, takže je sprchovanie príjemnejšie.

Táto ručná sprcha je vytvorená dvojplášťovou konštrukciou a veľkosť jej hlavice je komfortná – 150 mm. Za minútu ňou pretečie 16 litrov vody.

Výsledok testu: Veľmi sa mi páčil design tejto ručnej sprchy. Kombinácia bielej a chrómu je elegantná a len tak sa neopozerá. Má štíhle telo, ktoré je v spodnej časti zúžené, takže sa dobre drží v ruke. Tiež je veľmi ľahká, takže ju hravo zvládnu udržať aj deti. Hneď som poznala, že prúd vody je iný než klasický a sprchovanie bolo príjemné. Aj táto sprcha ponúka možnosť len jedného prúdu, čo ma trošku sklamalo. Aj tak si ale myslím, že Hansgrohe PuraVida bude príjemným doplnkom vašej kúpeľne.

Hodnotenie: 2,5 hviezdičky

 

3. Grohe Rainshower New

sprchy3-grohe-rainshower-new.jpg

Ručná sprcha Grohe Rainshower New ponúka okrem netradičného designu aj 2 typy prúdov – Rain a SmartRain. Je vybavená technológiou Grohe EcoJoy, s ktorou znížite spotrebu vody bez toho, aby ste si všimli rozdiel na sile prúdu.

Technológia DreamSpray vytvára pravidelné vodné lúče. Povrch tejto ručnej batérie je ošetrený technológiou Grohe StarLight, takže si zachová žiarivý povrch aj po mnohých rokoch používania.  

Výsledok testu: Táto ručná sprcha je iná. Svojím designom s otvorom vo vnútri upúta pozornosť. Prepínala som medzi oboma prúdmi a musím povedať, že sprchovanie bolo príjemné, hoci je ručná sprcha úsporná. Na sile prúdu som rozdiel naozaj nespoznala. Trochu ma limitovala váha ručnej sprchy – je ťažšia než ostatné. Na druhú stranu pôsobí veľmi pevne. Veľmi sa mi ale páčil otvor v sprche, pretože som mohla pozorovať lúče vody, čo na mňa pôsobilo veľmi upokojujúcim dojmom. Ak hľadáte ručnú sprchu, ktorú len tak niekto nemá, stavte práve na tento variant.

Hodnotenie: 3 hviezdičky

 

4. Hansgrohe Croma Select E

sprchy4-hansgrohe-croma-select-e.jpg

Ručná sprcha Hansgrohe Croma Select E o veľkosti 110 mm ponúka 3 druhy prúdov – SoftRain, IntenseRain a masážny prúd – a pohodlne ich prepnete pomocou tlačidla Select. Je vybavená technológiou Hansgrohe EcoSmart, s ktorou znížite spotrebu vody až o 60 %. Za minútu ňou pretečie 9 litrov vody bez toho, aby ste spoznali rozdiel na sile prúdu.

Výsledok testu: Na tejto ručnej sprche ma zaujal atraktívny design. Na prvý pohľad som poznala, že sa jedná o kvalitne vyrobenú sprchu, ktorá vydrží veľa rokov. Vyskúšala som všetky tri prúdy a musím povedať, že prepínanie prúdov pomocou tlačidla Select je skutočne pohodlné. Za SoftRain sa ukrýva decentný dáždik a s IntenseRain si pohodlne umyjete vlasy. Veľmi príjemný pre mňa bol masážny prúd. Po celodennom sedení v práci bolo naozaj uvoľňujúce namasírovať si chrbticu. Táto ručná sprcha nie je to najlepšie na trhu ani v sortimente Hansgrohe, ale rozhodne vám poskytne nadštandardný komfort.

Hodnotenie: 4,5 hviezdičky

 

5. Grohe Power&Soul

sprchy5-grohe-power-soul.jpg

Ručná sprcha Grohe Power&Soul je kompaktná a s technológiou Grohe EcoJoy aj úsporná. Zaraďuje sa k menším sprchám z tejto série, je priemer činí len 115 mm.

Ponúka 2 druhy prúdov Rain a Rain O2 spray, ktoré prepnete pomocou praktického prepínača One-Click Showering umiestneným na hornej strane sprchy.

Séria Power&Soul je charakteristická atraktívnym designom a elegantnými, prírodnými krivkami. Povrch tejto ručnej batérie je ošetrený technológiou Grohe StarLight, takže si zachová žiarivý lesk aj po mnohých rokoch používania.

Výsledok testu: Táto ručná sprcha ma veľmi milo prekvapila. Na prvý pohľad pôsobila decentne (až obyčajne), ale vo chvíli, keď z nej začala tiecť voda, som bola nadšená. Najviac ma očaroval prúd Rain O2 spray, na ktorom bolo zrejmé, že je voda nadštandardne prevzdušnená. Kvapky vody boli plnšie, prúd bol veľmi jemný a uvoľňujúci. Sprcha príjemne „šumela“, čo dokazovalo, že nasáva vzduch. Bol to osviežujúci a relaxačný zážitok. Túto sprchu by som určite chcela vyskúšať ešte raz.

Hodnotenie: 5 hviezdičiek

 

6. Hansgrohe Raindance Select E 

sprchy6-hansgrohe-raindance-select-e.jpg

Hansgrohe Raindance Select E je moderná a ergonomicky tvarovaná ručná sprcha so zaoblenými rohmi, ktorú môžete kombinovať so všetkými typmi vaňovej batérie. Hlavica o priemere 120 mm ponúka tri druhy prúdov -  RainAir pripomínajúci jemný letný dážď na uvoľnenie a relaxáciu, ďalej Rain, silný dažďový prúd, ktorý sa skvele hodí na oplachovanie šampónu z vlasov, a masážny WhirlAir, s ktorým začne voda v sprche víriť. Všetky typy prúdov jednoducho prepnete tlačidlom Select.

Ručná sprcha sa nezahrieva, pretože voda prúdi len vnútorným plášťom. Za minútu ňou pretečie 15 litrov vody.

Výsledok testu: Na tejto ručnej sprche je atraktívna jej veľkosť. Páčilo sa mi, že sprchovanie bolo vďaka tomu pohodlné a dosť rýchle. Sprchový gél som zo seba zmyla behom chvíľky. Ocenila som prúd RainAir, ktorý bol prevzdušnený a pripomínal mi svieži letný dáždik. Pulzujúci masážny prúd má silu, jeho účinky som cítila na chrbtici ešte dlho potom. Dokážem si predstaviť, že po ránu by ma skvele naštartoval do nového dňa. Tlačidlo Select je síce už osvedčenou klasikou značky Hansgrohe, ale keď ho raz vyskúšate, už sa ho nebudete chcieť vzdať. Táto ručná sprcha ponúka sprchovanie bez kompromisu.

Hodnotenie: 5 hviezdičiek

 

7. Hansgrohe Raindance Select S 

sprchy7-hansgrohe-raindance-select-s.jpg

Hansgrohe patrí medzi výrobcami spŕch ku špičke v odbore a na tejto ručnej sprche svoju majstrovskú prácu len dokazuje. Hansgrohe Raindance Select S je inovatívna ručná sprcha, ktorá ponúka luxusný zážitok zo sprchovania. Veľkosť hlavice je 125 mm a môžete si vybrať z 3 prúdov – PowderRain, Rain a WhirlAir – ktoré prepnete jednoducho pomocou tlačidla Select.

Výsledok testu: Môžem dať až šesť hviezdičiek? Táto ručná sprcha ma najviac oslovila a prekvapila. Snúbi sa v nej všetko – kvalitné vyhotovenie, atraktívny design, veľká sprchová hlavica na pohodlné sprchovanie, prepínanie pomocou tlačidla Select, ale hlavne špeciálne typy prúdov. PowderRain je luxusný zážitok! Pripomínal mi éterickú hmlu, ktorá ma nútila stále dokola sa pozerať, ako dopadá na moju dlaň. V tejto chvíli som zabudla na okolitý svet. Musím povedať, že sprchový prúd WhirlAir ma dokonca svojou originalitou rozosmial. Tri masážne prúdy sa začali pomaly pohybovať, až sa spojili v neskutočne rýchlo rotujúcu špirálu. Pozerala som na to ako dieťa na vianočný stromček. Hansgrohe Raindance Select S je skvelá a je prednosti oceníte každý deň.

Hodnotenie: 5 hviezdičiek (jednoznačne)

Stále váhate akú sprchu si obstarať? Obráťte sa na naše technické poradenstvo na email poradenstvo@sanitino.sk alebo zavolajte na telefónne číslo +421 233 056 363. Vždy si na vás radi urobíme čas.

Súvisiace produkty

39,48 € s DPH
Skladom 33 ks
Dnes odosielame
hore